polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
273990 produktów

Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.

Łatwiejsza higiena zębów

Dokładna higiena jamy ustnej u osób z nieprawidłowym zgryzem to wyzwanie. Wady takie jak np. stłoczenia zębów powodują, że trudniej dotrzeć szczoteczką, a nawet nicią do zakamarków, usunąć resztki jedzenia i gromadzącą się na zębach płytkę nazębną.

- Z powodu trudności z właściwym doczyszczaniem zębów szybciej gromadzi się kamień nazębny. Dlatego takie osoby są bardziej narażone na próchnicę, stany zapalne i choroby dziąseł wyjaśnia lek. stom. Robert Białach, zajmujący się ortodoncjąw gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Lepsze zdrowie jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej to mniejsze ryzyko ubytków oraz problemów z dziąsłami. Proste zęby przywracają zgryzowi prawidłową funkcję np. gryzienie, żucie. - Redukujemy również ryzyko halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, ponieważ przy nierównym zgryzie, np. stłoczonych zębach, łatwiej gromadzą się bakterie i resztki jedzenia mówi ekspert.

Co więcej, nieprawidłowy zgryz sprzyja „zużywaniu” się zębów, których komplet powinien nam służyć całe życie. Takie zęby będą bardziej starte, kruche, szkliwo osłabione. Jeśli myślisz, że wizyty u stomatologa są kosztowne lub żmudne, to wiedz, że na dłuższą metę więcej czasu i pieniędzy stracisz na naprawę szkód, jakie nieprawidłowo ułożone zęby mogą spowodować. Terapia ortodontyczna może być również wymagana, gdy rozważamy wszczepienie implantów zębowych.

Lepsze zdrowie ogólne

Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyki i ewentualnych kompleksów na punkcie krzywych zębów. To również większe ryzyko dolegliwości takich jak bóle głowy, oczu, szyi, karku, zaburzenia trawienia, wady wymowy. Zaawansowane wady zgryzu mogą przeciążać cały układ mięśniowo-szkieletowy, zaburzać motorykę, a nawet wpływać negatywnie na  postawę ciała (np. większe ryzyko skrzywień kręgosłupa).

Stawy w lepszej kondycji

Nieleczone wady zgryzu są również niekorzystne dla dobrej kondycji szczęki i żuchwy, ponieważ mogą prowadzić do tzw. choroby okluzyjnej zębów. Co to takiego? Jest to zaburzenie pracy układu żucia, czyli zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Może ona doprowadzić do m.in. starcia zębów, zwiększonego napięcia mięśni i dolegliwości bólowych.

- Nieprawidłowo kontaktujące się zęby, np. w konsekwencji wad zgryzu, zaburzają równowagę sił mechanicznych, obciążają nasze stawy i uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Skutki mogą być opłakane: zgrzytanie zębami i ich ścieranie, zęby wychylające się do przodu, przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, ból zębów przy nagryzaniu, a nawet bóle głowy, których często pacjenci nie łączą z kondycją jamy ustnej. Często to właśnie leczenie ortodontyczne pozwala doprowadzić do równego kontaktu zębów górnych i dolnych, a co za tym idzie redukuje nieprzyjemne dolegliwości – mówi stomatolog.

Większa pewność siebie

Krzywe zęby mogą odbierać pewność siebie, zaniżać samoocenę i wpędzać w kompleksy. Tyczy się to nie tylko nastolatków, ale również dorosłych pacjentów, którzy krzywy zgryz postrzegają jako jeden z największych defektów kosmetycznych.

Dziś więcej opcji niż kiedykolwiek

Jeśli od założenia aparatu powstrzymuje cię jego widoczność, to takie wymówki nie mają już racji bytu. Współczesna ortodoncja oferuje różnorodne opcje leczenia, wśród nich są zarówno klasyczne aparaty stałe, jak i ich bardziej dyskretne wersje: aparaty ceramiczne, szafirowe lub wykonane z kryształu górskiego.

Dla wstydliwych przewidzianesą  np. aparaty lingwalne (zakładane od strony podniebienia i języka, dzięki czemu są niewidoczne dla oka), trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie zębów w takim aparacie jest dużo trudniejsze niż przy aparacie założonym od strony policzkowej.Alternatywą dla aparatów stałych są natomiast nowoczesne alignery, czyli ruchome aparaty nakładkowe typu Invisalign.

- To, co wyróżnia alignery to mała widoczność i wysoka estetyka, ponieważ są wykonane z elastycznego, przezroczystego tworzywa, nie posiadają również charakterystycznych dla aparatów klasycznych – drucików oraz zamków. Do tego można je w każdej chwili zdjąć do posiłków, szczotkowania lub przed ważnym spotkaniem. Dlatego są komfortową opcją leczenia wad zgryzu dla pacjentów prowadzących aktywny tryb życia. Mogą ich również używać m.in. sportowcy i osoby uprawiające zawody publiczne, np. dziennikarze, politycy, modelki, wokaliści – przekonuje dr Białach.

Leczenie możesz rozpocząć w każdym wieku

Istnieje stereotyp, że aparaty ortodontyczne to domena nastolatków i w dorosłym wieku nie ma już sensu decydować się na korektę wad zgryzu.  Ale eksperci zgodnie przyznają, że nie ma górnej granicy wieku.

 – Leczenie ortodontyczne jest równie skuteczne u nastolatków, jak u osób dorosłych. Proces fizjologiczny przesuwania zębów jest tu taki sam, różni się jedynie tym, że dorośli mają gęstszą tkanką kostną niż dzieci, przez co leczenie może potrwać nieco dłużej. Terapię najlepiej rozpocząć około 13-15.roku życia, wtedy zgryz jest bardziej plastyczny i łatwiej poddaje się siłom mechanicznym. Ale równie dobrze na aparat ortodontyczny możemy się zdecydować w starszym wieku, nawet na emeryturze. Warunkiem jest dobry stan kości pacjenta i brak przeciwwskazań medycznych, np. dobra kondycja dziąseł  – zapewnia ortodonta.

I dodaje:- Czas leczenia zależy od zaawansowania wady zgryzu oraz wyboru metody, średnio jest to około 22 miesiące. Jeśli od dawna nierówne zęby są naszym kompleksem, to warto wykonać pierwszy krok i umówić się na wstępną konsultację ortodontyczną. Stomatolog przeprowadzi niezbędną diagnostykę i przedstawi opcje leczenia dostosowane do naszych potrzeb. Możliwości jest teraz więcej, niż kiedykolwiek.

***

Stankowscy & Białach Stomatologia to poznańska klinika,  która zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. Klinika jest założycielem Akademii Dawsona Polska, gdzie prowadzi kursy, szkolenia i seminaria dla stomatologów z całej Polski.  Właściciele kliniki są autorami "Bądź bystry u dentysty, czyli jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa", pierwszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów w Polsce. Więcej: stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

Robert Białachukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym. Dba, by uśmiechy pacjentów zapewniały nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria i warsztaty w Polsce oraz za granicą. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2020 roku

Sagella hydramed płyn do higieny intymnej
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Sagella hydramed płyn do higieny intymnej
Sagella hydramed płyn do higieny intymnej (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Pure Encapsulations Magnesium Magn.glycinat Kps.
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Magnesium Magn.glycinat Kps.
Pure Encapsulations Magnesium Magn.glycinat Kps. (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Quercus czopki na hemoroidy
Marka: WALA Heilmittel GmbH

Cholesterinum Nosoden Injeele
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Cholesterinum Nosoden Injeele
Cholesterinum Nosoden Injeele (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 60,00 zł

Optiderm Lotion
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Tena Lady normal Einlagen
Marka: Essity Germany GmbH
Tena Lady normal Einlagen
Tena Lady normal Einlagen (Opakowanie: 28 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 33,00 zł

Granobil Grandel pastylki na gardło
Marka: Dr. Grandel GmbH
Granobil Grandel pastylki na gardło
Zastosowanie Granobil Grandel pastylki na gardło (Opakowanie: 100 szt
Cena: 58,00 zł

Weleda Baby olejek do masażu na kolki
Marka: WELEDA AG

Biochemie Dhu 2 Calcium phosphoricum D 4 Gel
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 2 Calcium phosphoricum D 4 Gel
Biochemie Dhu 2 Calcium phosphoricum D 4 Gel (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Exoderil Creme
Marka: MEDICE Arzneimittel Pütter Gmb
Exoderil Creme
Zastosowanie Exoderil Creme (Opakowanie: 20 g)- Bei Haut-PilzerkrankungenSkład10 mg Naftifin hydrochlorid8
Cena: 39,00 zł

Folplus+d3 Tabletten
Marka: SteriPharm Pharmazeutische Pro
Folplus+d3 Tabletten
Folplus+d3 Tabletten (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe
Zastosowanie Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe (Opakowanie: 20 szt.)Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe (Opakowanie: 20 szt
Cena: 17,00 zł

Olivenoel krem brązujący do twarzy
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Cefavora memo Weichgelatinekapseln
Marka: Cefak KG
Cefavora memo Weichgelatinekapseln
Cefavora memo Weichgelatinekapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 204,00 zł

Linola Fett krem
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Solunat Nr.9 Tropfen
Marka: Laboratorium Soluna Heilmittel
Solunat Nr.9 Tropfen
Solunat Nr.9 Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 59,00 zł

Kupfergluconat kapsułki
Marka: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Kupfergluconat kapsułki
Kupfergluconat kapsułki (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 42,00 zł

Systane Ultra nawilżające krople do czu
Marka: NOVARTIS Pharma GmbH
Systane Ultra nawilżające krople do czu
Zastosowanie Systane Ultra nawilżające krople do czu (Opakowanie: 10 ml)Krople zapewniają długotrwałą ochronę i komfort wysuszonym oczom
Cena: 48,00 zł

Rausch tonik do włosów siwych
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch tonik do włosów siwych
Rausch tonik do włosów siwych (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Adiclair Mundgel
Marka: Ardeypharm GmbH

Kneipp Aroma Pflegedusche Muntermacher
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp Aroma Pflegedusche Muntermacher
Kneipp Aroma Pflegedusche Muntermacher (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Arnica Comp. Gel
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Arnica Comp. Gel
Zastosowanie Arnica Comp
Cena: 52,00 zł

Meridol special Floss nić dentystyczna
Marka: CP GABA GmbH
Meridol special Floss nić dentystyczna
Zastosowanie Meridol special Floss nić dentystyczna (Opakowanie: 1 op
Cena: 39,00 zł

Rhus Tox. C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Rhus Tox. C 30 Globuli
Rhus Tox. C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nie
Marka: LOUIS WIDMER GmbH
Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow.
Zastosowanie Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow. (Opakowanie: 30 ml)Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow
Cena: 145,00 zł

Remifemin krem nawilżający
Marka: SCHAPER & BRÜMMER GmbH & Co. K

Tonsillosyx N Syxyl Loesung
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Tonsillosyx N Syxyl Loesung
Tonsillosyx N Syxyl Loesung (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 38,00 zł

Ureata Creme m. 5% Urea u. Vitamin E
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Ureata Creme m. 5 Urea u. Vitamin E
Ureata Creme m. 5% Urea u. Vitamin E (Opakowanie: 25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Elmex Professional pasta wzmacniajaca szkliwo
Marka: CP GABA GmbH

Mepiform Bandaż samoprzylepny 5x7,5 cm
Marka: Mölnlycke Health Care GmbH
Mepiform Bandaż samoprzylepny 5x7,5 cm
Zastosowanie Mepiform Bandaż samoprzylepny 5x7,5 cm (Opakowanie: 5 szt.)#p_nae; służy niwelowaniu blizn przerostowych i keloidów
Cena: 144,00 zł

Carminativum Hetterich Balance Tropfen zum Einneh
Marka: Teofarma s.r.l.
Carminativum Hetterich Balance Tropfen zum Einnehmen
Carminativum Hetterich Balance Tropfen zum Einnehmen (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Rydex 375 Beta-glucan und Vitamin C Kapseln
Marka: STADA GmbH
Rydex 375 Beta-glucan und Vitamin C Kapseln
Rydex 375 Beta-glucan und Vitamin C Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Rebasit minerały w proszku
Marka: Dr. Welte Pharma GmbH

Vichy Ideal Body balsam do ciała
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Magnesium Diasporal 150 Kapseln
Marka: Protina Pharmazeutische GmbH
Magnesium Diasporal 150 Kapseln
Zastosowanie Magnesium Diasporal 150 Kapseln (Opakowanie: 100 szt
Cena: 57,00 zł

Cranberry Menssana Kapseln
Marka: MensSana AG
Cranberry Menssana Kapseln
Cranberry Menssana Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Herbata szałwiowa
Marka: Bombastus-Werke AG

Esencja herbaciana z kwiatów
Marka: Kyberg Pharma Vertriebs GmbH
Esencja herbaciana z kwiatów
Zastosowanie Esencja herbaciana z kwiatów (Opakowanie: 63 g)Esencja herbaciana z kwiatów (Opakowanie: 63 g) to mieszanka ośmiu ziół wg
Cena: 131,00 zł

Veroval Chlamydien Selbsttest
Marka: PAUL HARTMANN AG
Veroval Chlamydien Selbsttest
Veroval Chlamydien Selbsttest (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Symbioflor 1 krople zestaw
Marka: SymbioPharm GmbH

Lactisol 29,8 Salbe
Marka: Galactopharm Dr. Sanders GmbH
Lactisol 29,8 Salbe
Lactisol 29,8 Salbe (Opakowanie: 75 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 69,00 zł

Tuberculinum Bovinum C 200 globulki
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Padma Basic kapsułki na odporność
Marka: Bios Medical Services
Padma Basic kapsułki na odporność
Zastosowanie Padma Basic kapsułki na odporność (Opakowanie: 60 szt.)Padma Basic kapsułki na odporność (Opakowanie: 60 szt
Cena: 102,00 zł

Msm 100% rein Methyl Sulfonyl Methan Pulver
Marka: Hirundo Products
Msm 100 rein Methyl Sulfonyl Methan Pulver
Msm 100% rein Methyl Sulfonyl Methan Pulver (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 94,00 zł

Agnus Hevert Femin Tropfen
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Agnus Hevert Femin Tropfen
Agnus Hevert Femin Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Osa Schorf Kopfgneis Spray
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Osa Schorf Kopfgneis Spray
Osa Schorf Kopfgneis Spray (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 62,00 zł

La Roche Posay Hydreane BB Krem do skóry wrażliwe
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Macrogol Hexal plus Elektrolyte Pulver
Marka: Hexal AG
Macrogol Hexal plus Elektrolyte Pulver
Macrogol Hexal plus Elektrolyte Pulver (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Doregrippin Tabl.
Marka: MEDICE Arzneimittel Pütter Gmb
Doregrippin Tabl.
Zastosowanie Doregrippin Tabl. (Opakowanie: 20 szt.)Anwendungsgebiet von Doregrippin Tabl. (Opakowanie: 20 szt.)Doregrippin Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 30,00 zł

Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy
Zastosowanie Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy (Opakowanie: 1 szt.)Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy (Opakowanie: 1 szt
Cena: 250,00 zł

Aspirin Migraene Brausetabl.
Marka: Bayer Vital GmbH
Aspirin Migraene Brausetabl.
Zastosowanie Aspirin Migraene Brausetabl. (Opakowanie: 24 szt.)Anwendungsgebiet von Aspirin Migraene Brausetabl. (Opakowanie: 24 szt
Cena: 46,00 zł

Linola balsam do mycia i pod prysznic
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Biochemie Dhu 10 Natrium Sulfur D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 10 Natrium Sulfur D  6 Globuli
Biochemie Dhu 10 Natrium Sulfur D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Luvos Heilerde 2 proszek leczniczy
Marka: Heilerde-Gesellsch.LUVOS JUST

Kneipp zestaw kryształków do kąpieli
Marka: Kneipp GmbH

Exhirud Heparin Salbe 60 000 I.e.
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Exhirud Heparin Salbe 60 000 I.e.
Zastosowanie Exhirud Heparin Salbe 60 000 I.e. (Opakowanie: 100 g)-Akute Schwellungszustände nach stumpfen Verletzungen wie z.B
Cena: 68,00 zł

Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Marka: OmniVision GmbH
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Silymarin-loges Hartkapseln
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH
Silymarin-loges Hartkapseln
Silymarin-loges Hartkapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Selen Loges 200 Ne tabletki z selenem
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH
Selen Loges 200 Ne tabletki z selenem
Zastosowanie Selen Loges 200 Ne tabletki z selenem (Opakowanie: 100 szt
Cena: 109,00 zł

Elmex Intensive szczoteczka do zębów średnia
Marka: CP GABA GmbH
Elmex Intensive szczoteczka do zębów średnia
Zastosowanie Elmex Intensive szczoteczka do zębów średnia (Opakowanie: 1 szt
Cena: 17,00 zł

Acidum Benzoicum E.res. D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Acidum Benzoicum E.res. D 12 Globuli
Acidum Benzoicum E.res. D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Linola Creme
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Sagella hydramed Intim balsam do mycia
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG

Wala Chelidonium Comp krople do oczu
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Wala Chelidonium Comp krople do oczu
Zastosowanie Wala Chelidonium Comp krople do oczu (Opakowanie: 30X0.5 ml)Wala Chelidonium Comp krople do oczu (Opakowanie: 30X0
Cena: 74,00 zł

Salvysat plus Buerger Filmtabl.
Marka: Johannes Bürger Ysatfabrik Gmb
Salvysat plus Buerger Filmtabl.
Salvysat plus Buerger Filmtabl. (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Baldriparan tabletki na uspokojenie
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Baldriparan tabletki na uspokojenie
Zastosowanie Baldriparan tabletki na uspokojenie (Opakowanie: 60 szt.)Baldriparan tabletki na uspokojenie (Opakowanie: 60 szt
Cena: 65,00 zł

Vichy Dermablend Covermatte Puder 35
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH
Vichy Dermablend Covermatte Puder 35
Vichy Dermablend Covermatte Puder 35 (Opakowanie: 9.5 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 77,00 zł

Heparin Al Salbe 50 000
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Heparin Al Salbe 50 000
Zastosowanie Heparin Al Salbe 50 000 (Opakowanie: 100 g)-Akute Schwellungszustände nach stumpfen Verletzungen wie z.B
Cena: 47,00 zł

Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tabl.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tabl.
Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Bonlauri Kokos
Marka: Gammachim GmbH
Bonlauri Kokos
Bonlauri Kokos (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Aspecton Eukaps kapsulki
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Aspecton Eukaps kapsulki
Zastosowanie Aspecton Eukaps kapsulki (Opakowanie: 50 szt.)Erkältungskrankheiten der Atemwege mit zähflüssigem Schleim
Cena: 21,00 zł

Vigantolvit 2000 I.e. Vitamin D3 Weichkapseln
Marka: Merck Selbstmedikation GmbH
Vigantolvit 2000 I.e. Vitamin D3 Weichkapseln
Vigantolvit 2000 I.e. Vitamin D3 Weichkapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Lierac Phytolastil Ampullen
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Lierac Phytolastil Ampullen
Lierac Phytolastil Ampullen (Opakowanie: 20X5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 175,00 zł

Ceres Taraxacum Urtinktur
Marka: CERES Heilmittel GmbH
Ceres Taraxacum Urtinktur
Ceres Taraxacum Urtinktur (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Emser bezcukrowe pastylki z solą emską bez mentol
Marka: SIEMENS & Co
Emser bezcukrowe pastylki z solą emską bez mentolu
Zastosowanie Emser bezcukrowe pastylki z solą emską bez mentolu (Opakowanie: 6 szt
Cena: 4,00 zł

Orthomol Immun granulat do bezpoś. stosowania ma
Marka: Orthomol pharmazeutische Vertr
Orthomol Immun granulat  do bezpoś. stosowania malinamentol
Zastosowanie Orthomol Immun granulat do bezpoś. stosowania malina/mentol (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Immun granulat do bezpoś
Cena: 229,00 zł

Mulimen S Tropfen
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Mulimen S Tropfen
Mulimen S Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Premeno Duo Vaginalovula
Marka: KESSEL medintim GmbH
Premeno Duo Vaginalovula
Premeno Duo Vaginalovula (Opakowanie: 3X10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 107,00 zł

Preiselsan Tabl.
Marka: SANITAS GmbH & Co. KG
Preiselsan Tabl.
Preiselsan Tabl. (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 83,00 zł

Bad Heilbrunner herbatka na oskrzela
Marka: Bad Heilbrunner Naturheilm.Gmb
Bad Heilbrunner herbatka na oskrzela
Zastosowanie Bad Heilbrunner herbatka na oskrzela (Opakowanie: 8 szt
Cena: 13,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis