polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
449265 produktów

Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.

Łatwiejsza higiena zębów

Dokładna higiena jamy ustnej u osób z nieprawidłowym zgryzem to wyzwanie. Wady takie jak np. stłoczenia zębów powodują, że trudniej dotrzeć szczoteczką, a nawet nicią do zakamarków, usunąć resztki jedzenia i gromadzącą się na zębach płytkę nazębną.

- Z powodu trudności z właściwym doczyszczaniem zębów szybciej gromadzi się kamień nazębny. Dlatego takie osoby są bardziej narażone na próchnicę, stany zapalne i choroby dziąseł wyjaśnia lek. stom. Robert Białach, zajmujący się ortodoncjąw gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Lepsze zdrowie jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej to mniejsze ryzyko ubytków oraz problemów z dziąsłami. Proste zęby przywracają zgryzowi prawidłową funkcję np. gryzienie, żucie. - Redukujemy również ryzyko halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, ponieważ przy nierównym zgryzie, np. stłoczonych zębach, łatwiej gromadzą się bakterie i resztki jedzenia mówi ekspert.

Co więcej, nieprawidłowy zgryz sprzyja „zużywaniu” się zębów, których komplet powinien nam służyć całe życie. Takie zęby będą bardziej starte, kruche, szkliwo osłabione. Jeśli myślisz, że wizyty u stomatologa są kosztowne lub żmudne, to wiedz, że na dłuższą metę więcej czasu i pieniędzy stracisz na naprawę szkód, jakie nieprawidłowo ułożone zęby mogą spowodować. Terapia ortodontyczna może być również wymagana, gdy rozważamy wszczepienie implantów zębowych.

Lepsze zdrowie ogólne

Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyki i ewentualnych kompleksów na punkcie krzywych zębów. To również większe ryzyko dolegliwości takich jak bóle głowy, oczu, szyi, karku, zaburzenia trawienia, wady wymowy. Zaawansowane wady zgryzu mogą przeciążać cały układ mięśniowo-szkieletowy, zaburzać motorykę, a nawet wpływać negatywnie na  postawę ciała (np. większe ryzyko skrzywień kręgosłupa).

Stawy w lepszej kondycji

Nieleczone wady zgryzu są również niekorzystne dla dobrej kondycji szczęki i żuchwy, ponieważ mogą prowadzić do tzw. choroby okluzyjnej zębów. Co to takiego? Jest to zaburzenie pracy układu żucia, czyli zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Może ona doprowadzić do m.in. starcia zębów, zwiększonego napięcia mięśni i dolegliwości bólowych.

- Nieprawidłowo kontaktujące się zęby, np. w konsekwencji wad zgryzu, zaburzają równowagę sił mechanicznych, obciążają nasze stawy i uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Skutki mogą być opłakane: zgrzytanie zębami i ich ścieranie, zęby wychylające się do przodu, przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, ból zębów przy nagryzaniu, a nawet bóle głowy, których często pacjenci nie łączą z kondycją jamy ustnej. Często to właśnie leczenie ortodontyczne pozwala doprowadzić do równego kontaktu zębów górnych i dolnych, a co za tym idzie redukuje nieprzyjemne dolegliwości – mówi stomatolog.

Większa pewność siebie

Krzywe zęby mogą odbierać pewność siebie, zaniżać samoocenę i wpędzać w kompleksy. Tyczy się to nie tylko nastolatków, ale również dorosłych pacjentów, którzy krzywy zgryz postrzegają jako jeden z największych defektów kosmetycznych.

Dziś więcej opcji niż kiedykolwiek

Jeśli od założenia aparatu powstrzymuje cię jego widoczność, to takie wymówki nie mają już racji bytu. Współczesna ortodoncja oferuje różnorodne opcje leczenia, wśród nich są zarówno klasyczne aparaty stałe, jak i ich bardziej dyskretne wersje: aparaty ceramiczne, szafirowe lub wykonane z kryształu górskiego.

Dla wstydliwych przewidzianesą  np. aparaty lingwalne (zakładane od strony podniebienia i języka, dzięki czemu są niewidoczne dla oka), trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie zębów w takim aparacie jest dużo trudniejsze niż przy aparacie założonym od strony policzkowej.Alternatywą dla aparatów stałych są natomiast nowoczesne alignery, czyli ruchome aparaty nakładkowe typu Invisalign.

- To, co wyróżnia alignery to mała widoczność i wysoka estetyka, ponieważ są wykonane z elastycznego, przezroczystego tworzywa, nie posiadają również charakterystycznych dla aparatów klasycznych – drucików oraz zamków. Do tego można je w każdej chwili zdjąć do posiłków, szczotkowania lub przed ważnym spotkaniem. Dlatego są komfortową opcją leczenia wad zgryzu dla pacjentów prowadzących aktywny tryb życia. Mogą ich również używać m.in. sportowcy i osoby uprawiające zawody publiczne, np. dziennikarze, politycy, modelki, wokaliści – przekonuje dr Białach.

Leczenie możesz rozpocząć w każdym wieku

Istnieje stereotyp, że aparaty ortodontyczne to domena nastolatków i w dorosłym wieku nie ma już sensu decydować się na korektę wad zgryzu.  Ale eksperci zgodnie przyznają, że nie ma górnej granicy wieku.

 – Leczenie ortodontyczne jest równie skuteczne u nastolatków, jak u osób dorosłych. Proces fizjologiczny przesuwania zębów jest tu taki sam, różni się jedynie tym, że dorośli mają gęstszą tkanką kostną niż dzieci, przez co leczenie może potrwać nieco dłużej. Terapię najlepiej rozpocząć około 13-15.roku życia, wtedy zgryz jest bardziej plastyczny i łatwiej poddaje się siłom mechanicznym. Ale równie dobrze na aparat ortodontyczny możemy się zdecydować w starszym wieku, nawet na emeryturze. Warunkiem jest dobry stan kości pacjenta i brak przeciwwskazań medycznych, np. dobra kondycja dziąseł  – zapewnia ortodonta.

I dodaje:- Czas leczenia zależy od zaawansowania wady zgryzu oraz wyboru metody, średnio jest to około 22 miesiące. Jeśli od dawna nierówne zęby są naszym kompleksem, to warto wykonać pierwszy krok i umówić się na wstępną konsultację ortodontyczną. Stomatolog przeprowadzi niezbędną diagnostykę i przedstawi opcje leczenia dostosowane do naszych potrzeb. Możliwości jest teraz więcej, niż kiedykolwiek.

***

Stankowscy & Białach Stomatologia to poznańska klinika,  która zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. Klinika jest założycielem Akademii Dawsona Polska, gdzie prowadzi kursy, szkolenia i seminaria dla stomatologów z całej Polski.  Właściciele kliniki są autorami "Bądź bystry u dentysty, czyli jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa", pierwszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów w Polsce. Więcej: stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

Robert Białachukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym. Dba, by uśmiechy pacjentów zapewniały nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria i warsztaty w Polsce oraz za granicą. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2022 roku

Kaufmanns krem pielęgnacyjny dla dzieci
Marka: Walter Kaufmann Nachf. GmbH
Kaufmanns krem pielęgnacyjny dla dzieci
Zastosowanie Kaufmanns krem pielęgnacyjny dla dzieci (Opakowanie: 10 ml)Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji
Cena: 8,00 zł

Panthenol Nasencreme Jenapharm
Marka: MIBE GmbH Arzneimittel
Panthenol Nasencreme Jenapharm
Panthenol Nasencreme Jenapharm (Opakowanie: 5 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Ds Concept Hepato Metabol Tabl.
Marka: DS-Pharmagit GmbH
Ds Concept Hepato Metabol Tabl.
Ds Concept Hepato Metabol Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Kera Tonia Haar Vitaltropfen
Marka: Certmedica International GmbH
Kera Tonia Haar Vitaltropfen
Kera Tonia Haar Vitaltropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Doppelherz Aktiv Meno tabletki na objawy menopauz
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz Aktiv Meno tabletki na objawy menopauzy
Zastosowanie Doppelherz Aktiv Meno tabletki na objawy menopauzy (Opakowanie: 30 szt
Cena: 34,00 zł

Alkala N Pulver
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Alkala N Pulver
Alkala N Pulver (Opakowanie: 10X150 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 225,00 zł

Neurodoron tabletki
Marka: WELEDA AG
Neurodoron tabletki
Zastosowanie Neurodoron tabletki (Opakowanie: 80 szt.)Neurodoron tabletki (Opakowanie: 80 szt
Cena: 58,00 zł

Cetirizin ratiopharm b.Allerg.10 mg Filmtabl.
Marka: ratiopharm GmbH
Cetirizin ratiopharm b.Allerg.10 mg Filmtabl.
Zastosowanie Cetirizin ratiopharm b.Allerg.10 mg Filmtabl. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 30,00 zł

Aspecton spray na katar
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Aspecton spray na katar
Zastosowanie Aspecton spray na katar (Opakowanie: 30 ml)Formuła Aspecton spray na katar (Opakowanie: 30 ml) opiera się na roztworze soli morskiej
Cena: 25,00 zł

Heel Reneel Nt tabletki
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Heel Reneel Nt tabletki
Zastosowanie Heel Reneel Nt tabletki (Opakowanie: 50 szt.)Heel Reneel Nt tabletki (Opakowanie: 50 szt
Cena: 39,00 zł

Ch Alpha żel na ból mięśni i stawów
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K

Colchicum Comp. Pflueger Tropfen
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Colchicum Comp. Pflueger Tropfen
Colchicum Comp. Pflueger Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Sinupret drażetki
Marka: Bionorica SE
Sinupret drażetki
Zastosowanie Sinupret drażetki (Opakowanie: 50 szt.)Sinupret drażetki (Opakowanie: 50 szt
Cena: 43,00 zł

Actihaemyl Creme
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Actihaemyl Creme
Actihaemyl Creme (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 29,00 zł

Calendula C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Calendula C 30 Globuli
Calendula C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Vichy Purete Thermale płyn micelarny do demakijaż
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH
Vichy Purete Thermale płyn micelarny do demakijażu skóry wraż.
Zastosowanie Vichy Purete Thermale płyn micelarny do demakijażu skóry wraż
Cena: 79,00 zł

Pari Nacl roztwór do inhalacji w ampułkach
Marka: Pari GmbH
Pari Nacl roztwór do inhalacji w ampułkach
Zastosowanie Pari Nacl roztwór do inhalacji w ampułkach (Opakowanie: 60X2
Cena: 65,00 zł

Jodum D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Jodum D 12 Globuli
Jodum D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Lomaprotect sztyft
Marka: INFECTOPHARM Arzn.u.Consilium
Lomaprotect sztyft
Lomaprotect sztyft (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Theramed Spender Original® Krem do zębów
Marka: Schwarzkopf & Henkel GmbH

Prostagutt forte 160/120 mg kapsułki
Marka: Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.K
Prostagutt forte 160120 mg kapsułki
Zastosowanie Prostagutt forte 160/120 mg kapsułki (Opakowanie: 2X100 szt.)Prostagutt forte 160/120 mg kapsułki (Opakowanie: 2X100 szt
Cena: 228,00 zł

Cefavit D3 1.000 I.e. Filmtabletten
Marka: Cefak KG
Cefavit D3 1.000 I.e. Filmtabletten
Cefavit D3 1.000 I.e. Filmtabletten (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Bromuc akut 600 mg Hustenlöser Plv.z.h.e.l.z.einn
Marka: Aristo Pharma GmbH
Bromuc akut 600 mg Hustenlöser Plv.z.h.e.l.z.einn.
Bromuc akut 600 mg Hustenlöser Plv.z.h.e.l.z.einn. (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Mg 5 Longoral Kautabl.
Marka: DROSSAPHARM GmbH
Mg 5 Longoral Kautabl.
Zastosowanie Mg 5 Longoral Kautabl. (Opakowanie: 20 szt.)- Bei Störungen der Muskeltätigkeit (z.B
Cena: 17,00 zł

Biotin Hexal 5 mg Tabl.
Marka: Hexal AG
Biotin Hexal 5 mg Tabl.
Zastosowanie Biotin Hexal 5 mg Tabl. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 54,00 zł

Kraeuterlax 15 mg Kraeuterdragees
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Kraeuterlax 15 mg Kraeuterdragees
Zastosowanie Kraeuterlax 15 mg Kraeuterdragees (Opakowanie: 10 szt.)- Bei VerstopfungSkład46
Cena: 8,00 zł

Nasentropfen ratiopharm Erwachs.konservier.frei
Marka: ratiopharm GmbH
Nasentropfen ratiopharm Erwachs.konservier.frei
Zastosowanie Nasentropfen ratiopharm Erwachs.konservier
Cena: 13,00 zł

Wecesin Salbe
Marka: WELEDA AG
Wecesin Salbe
Wecesin Salbe (Opakowanie: 25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 52,00 zł

Fructaid Kapseln
Marka: Pro Natura Gesellschaft für ge
Fructaid Kapseln
Fructaid Kapseln (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 51,00 zł

Sterican Kan.luer-lok 060x30mm igła roz. 14 niebi
Marka: B. Braun Melsungen AG
Sterican Kan.luer-lok 060x30mm igła roz. 14 niebieska
Sterican Kan.luer-lok 060x30mm igła roz. 14 niebieska (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Dermatodoron Salbe
Marka: WELEDA AG
Dermatodoron Salbe
Dermatodoron Salbe (Opakowanie: 25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Viscum Album C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Viscum Album C 30 Globuli
Viscum Album C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Oxalis Folium 10% Unguentum
Marka: WELEDA AG
Oxalis Folium 10 Unguentum
Oxalis Folium 10% Unguentum (Opakowanie: 25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 38,00 zł

Ferrum Metallicum C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Ferrum Metallicum C 30 Globuli
Ferrum Metallicum C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Aloe Vera Gel
Marka: Bergland-Pharma GmbH & Co. KG
Aloe Vera Gel
Aloe Vera Gel (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Vitamin D 3 Hevert Tabl.
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Vitamin D 3 Hevert Tabl.
Vitamin D 3 Hevert Tabl. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Berberis/quarz Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Berberisquarz Amp.
Berberis/quarz Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Zymafluor D 500 Tabl.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Zymafluor D 500 Tabl.
Zastosowanie Zymafluor D 500 Tabl. (Opakowanie: 3X300 szt
Cena: 121,00 zł

Lilium Compositum Heel Tropfen
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Lilium Compositum Heel Tropfen
Lilium Compositum Heel Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Bonyplus Swc Spezial zestaw do stabilizacji prote
Marka: JATI - LYDIA TIELKE e. Kfr.
Bonyplus Swc Spezial zestaw do stabilizacji protez
Zastosowanie Bonyplus Swc Spezial zestaw do stabilizacji protez (Opakowanie: 1 szt
Cena: 100,00 zł

Sililevo lakier wzmacniający paznokcie
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH
Sililevo lakier wzmacniający paznokcie
Zastosowanie Sililevo lakier wzmacniający paznokcie (Opakowanie: 6.6 ml)Sililevo lakier wzmacniający paznokcie (Opakowanie: 6
Cena: 118,00 zł

Mirfulan Salbe
Marka: Recordati Pharma GmbH
Mirfulan Salbe
Mirfulan Salbe (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Jso Bicomplex Heilmittel Nr. 6
Marka: ISO-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Jso Bicomplex Heilmittel Nr. 6
Jso Bicomplex Heilmittel Nr. 6 (Opakowanie: 150 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Sulfoderm S Teint preparat do pielęgnacji na dzie
Marka: ECOS Vertriebs GmbH
Sulfoderm S Teint preparat do pielęgnacji na dzień bezzapachowy
Sulfoderm S Teint preparat do pielęgnacji na dzień bezzapachowy (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www
Cena: 39,00 zł

Solutio Cordes Loesung
Marka: Ichthyol-Gesellschaft Cordes H

Hedelix Hustensaft
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Hedelix Hustensaft
Zastosowanie Hedelix Hustensaft (Opakowanie: 100 ml)-Entzündungen der Luftwege-Chronisch-entzündliche AtemwegserkrankungenSkład0
Cena: 26,00 zł

Anti Brumm Zecken Stopp Spray
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Anti Brumm Zecken Stopp Spray
Anti Brumm Zecken Stopp Spray (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Perlweiss Kaffee & Tee Zahnweiss
Marka: Fette Pharma AG
Perlweiss Kaffee  Tee Zahnweiss
Perlweiss Kaffee & Tee Zahnweiss (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 15,00 zł

Silicea D 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Silicea D 30 Globuli
Silicea D 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Maaloxan 25 mVal Kautabl.
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Maaloxan 25 mVal Kautabl.
Zastosowanie Maaloxan 25 mVal Kautabl. (Opakowanie: 100 szt.)Anwendungsgebiete von Maaloxan 25 mVal Kautabl. (Opakowanie: 100 szt
Cena: 87,00 zł

Biorepair mleczko do zębów
Marka: Dr. Kurt Wolff GmbH & Co. KG

Biochemie Globuli 1 Calcium fluoratum D 12
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie Globuli 1 Calcium fluoratum D 12
Biochemie Globuli 1 Calcium fluoratum D 12 (Opakowanie: 15 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Sweatosan ueberzogene Tabletten
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Sweatosan ueberzogene Tabletten
Sweatosan ueberzogene Tabletten (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 140,00 zł

Basica direkt mikroperełki zasadowe
Marka: Protina Pharmazeutische GmbH
Basica direkt mikroperełki zasadowe
Zastosowanie Basica direkt mikroperełki zasadowe (Opakowanie: 30X2.8 g)Basica direkt mikroperełki zasadowe (Opakowanie: 30X2
Cena: 52,00 zł

Weleda Arnica/symphytum compositus, maść z arniką
Marka: WELEDA AG

Regenaplex 1 A Tropfen
Marka: REGENAPLEX GmbH
Regenaplex 1 A Tropfen
Regenaplex 1 A Tropfen (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Excipial Clean mydło w płynie
Marka: Galderma Laboratorium GmbH

Permethrin biomo Loesung 0,5%
Marka: biomo pharma GmbH
Permethrin biomo Loesung 0,5
Permethrin biomo Loesung 0,5% (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Sanukehl Strep D 6 krople
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG

Passio Balance überzogene Tabletten
Marka: STADA GmbH
Passio Balance überzogene Tabletten
Passio Balance überzogene Tabletten (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 58,00 zł

Tetesept Meeressalz Gelenk + Muskel
Marka: Merz Consumer Care GmbH
Tetesept Meeressalz Gelenk + Muskel
Tetesept Meeressalz Gelenk + Muskel (Opakowanie: 80 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Balneum Hermal F Bad
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Uzara 40 mg ueberzogene Tabletten
Marka: STADA GmbH
Uzara 40 mg ueberzogene Tabletten
Uzara 40 mg ueberzogene Tabletten (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Aminocor 611 Formel plus Kapseln
Marka: Pharma Peter GmbH
Aminocor 611 Formel plus Kapseln
Aminocor 611 Formel plus Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 98,00 zł

Hewallergia Complex Tropfen
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Hewallergia Complex Tropfen
Hewallergia Complex Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 83,00 zł

Halicar Salbe N
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Miradent Xylitol guma do żucia dla dzieci
Marka: Hager Pharma GmbH

Żel przeciwbólowy i rozluźniający na mięśnie
Marka: Inter Pharm Arzneimittel GmbH

Pollens C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Pollens C 30 Globuli
Pollens C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Rausch zestaw przeciw wszom
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch zestaw przeciw wszom
Zastosowanie Rausch zestaw przeciw wszom (Opakowanie: 1 szt.)Rausch zestaw przeciw wszom (Opakowanie: 1 szt
Cena: 109,00 zł

Sebamed krem do suchej skóry stóp z 10% mocznikie
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG

Olivenoel Koerpercreme
Marka: Avitale GmbH
Olivenoel Koerpercreme
Olivenoel Koerpercreme (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Humana SL bezmleczny preparat sojowy
Marka: HUMANA GmbH

Nivea Shampoo Reparatur & gezielte Pflege
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Shampoo Reparatur  gezielte Pflege
Nivea Shampoo Reparatur & gezielte Pflege (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Curaprox enzycal zero Zahnpasta
Marka: Curaden Germany GmbH
Curaprox enzycal zero Zahnpasta
Curaprox enzycal zero Zahnpasta (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 24,00 zł

Optifibre błonnik w proszku r
Marka: MUCOS Pharma GmbH & Co. KG

Biolectra Magnesium 365 fortissimum Zitrone Br.ta
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Biolectra Magnesium 365 fortissimum Zitrone Br.tab
Biolectra Magnesium 365 fortissimum Zitrone Br.tab (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Movicol Beutel proszek
Marka: Norgine GmbH
Movicol Beutel proszek
Zastosowanie Movicol Beutel proszek (Opakowanie: 10 szt.)Movicol Beutel proszek (Opakowanie: 10 szt
Cena: 39,00 zł

Kneipp Bade-Essenz olejek relaksujące
Marka: Kneipp GmbH

Coolakut Stich & Sun Pflege-gel
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Coolakut Stich  Sun Pflege-gel
Coolakut Stich & Sun Pflege-gel (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Polecamy

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis