polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
201426 produktów

Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.

Łatwiejsza higiena zębów

Dokładna higiena jamy ustnej u osób z nieprawidłowym zgryzem to wyzwanie. Wady takie jak np. stłoczenia zębów powodują, że trudniej dotrzeć szczoteczką, a nawet nicią do zakamarków, usunąć resztki jedzenia i gromadzącą się na zębach płytkę nazębną.

- Z powodu trudności z właściwym doczyszczaniem zębów szybciej gromadzi się kamień nazębny. Dlatego takie osoby są bardziej narażone na próchnicę, stany zapalne i choroby dziąseł wyjaśnia lek. stom. Robert Białach, zajmujący się ortodoncjąw gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Lepsze zdrowie jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej to mniejsze ryzyko ubytków oraz problemów z dziąsłami. Proste zęby przywracają zgryzowi prawidłową funkcję np. gryzienie, żucie. - Redukujemy również ryzyko halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, ponieważ przy nierównym zgryzie, np. stłoczonych zębach, łatwiej gromadzą się bakterie i resztki jedzenia mówi ekspert.

Co więcej, nieprawidłowy zgryz sprzyja „zużywaniu” się zębów, których komplet powinien nam służyć całe życie. Takie zęby będą bardziej starte, kruche, szkliwo osłabione. Jeśli myślisz, że wizyty u stomatologa są kosztowne lub żmudne, to wiedz, że na dłuższą metę więcej czasu i pieniędzy stracisz na naprawę szkód, jakie nieprawidłowo ułożone zęby mogą spowodować. Terapia ortodontyczna może być również wymagana, gdy rozważamy wszczepienie implantów zębowych.

Lepsze zdrowie ogólne

Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyki i ewentualnych kompleksów na punkcie krzywych zębów. To również większe ryzyko dolegliwości takich jak bóle głowy, oczu, szyi, karku, zaburzenia trawienia, wady wymowy. Zaawansowane wady zgryzu mogą przeciążać cały układ mięśniowo-szkieletowy, zaburzać motorykę, a nawet wpływać negatywnie na  postawę ciała (np. większe ryzyko skrzywień kręgosłupa).

Stawy w lepszej kondycji

Nieleczone wady zgryzu są również niekorzystne dla dobrej kondycji szczęki i żuchwy, ponieważ mogą prowadzić do tzw. choroby okluzyjnej zębów. Co to takiego? Jest to zaburzenie pracy układu żucia, czyli zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Może ona doprowadzić do m.in. starcia zębów, zwiększonego napięcia mięśni i dolegliwości bólowych.

- Nieprawidłowo kontaktujące się zęby, np. w konsekwencji wad zgryzu, zaburzają równowagę sił mechanicznych, obciążają nasze stawy i uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Skutki mogą być opłakane: zgrzytanie zębami i ich ścieranie, zęby wychylające się do przodu, przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, ból zębów przy nagryzaniu, a nawet bóle głowy, których często pacjenci nie łączą z kondycją jamy ustnej. Często to właśnie leczenie ortodontyczne pozwala doprowadzić do równego kontaktu zębów górnych i dolnych, a co za tym idzie redukuje nieprzyjemne dolegliwości – mówi stomatolog.

Większa pewność siebie

Krzywe zęby mogą odbierać pewność siebie, zaniżać samoocenę i wpędzać w kompleksy. Tyczy się to nie tylko nastolatków, ale również dorosłych pacjentów, którzy krzywy zgryz postrzegają jako jeden z największych defektów kosmetycznych.

Dziś więcej opcji niż kiedykolwiek

Jeśli od założenia aparatu powstrzymuje cię jego widoczność, to takie wymówki nie mają już racji bytu. Współczesna ortodoncja oferuje różnorodne opcje leczenia, wśród nich są zarówno klasyczne aparaty stałe, jak i ich bardziej dyskretne wersje: aparaty ceramiczne, szafirowe lub wykonane z kryształu górskiego.

Dla wstydliwych przewidzianesą  np. aparaty lingwalne (zakładane od strony podniebienia i języka, dzięki czemu są niewidoczne dla oka), trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie zębów w takim aparacie jest dużo trudniejsze niż przy aparacie założonym od strony policzkowej.Alternatywą dla aparatów stałych są natomiast nowoczesne alignery, czyli ruchome aparaty nakładkowe typu Invisalign.

- To, co wyróżnia alignery to mała widoczność i wysoka estetyka, ponieważ są wykonane z elastycznego, przezroczystego tworzywa, nie posiadają również charakterystycznych dla aparatów klasycznych – drucików oraz zamków. Do tego można je w każdej chwili zdjąć do posiłków, szczotkowania lub przed ważnym spotkaniem. Dlatego są komfortową opcją leczenia wad zgryzu dla pacjentów prowadzących aktywny tryb życia. Mogą ich również używać m.in. sportowcy i osoby uprawiające zawody publiczne, np. dziennikarze, politycy, modelki, wokaliści – przekonuje dr Białach.

Leczenie możesz rozpocząć w każdym wieku

Istnieje stereotyp, że aparaty ortodontyczne to domena nastolatków i w dorosłym wieku nie ma już sensu decydować się na korektę wad zgryzu.  Ale eksperci zgodnie przyznają, że nie ma górnej granicy wieku.

 – Leczenie ortodontyczne jest równie skuteczne u nastolatków, jak u osób dorosłych. Proces fizjologiczny przesuwania zębów jest tu taki sam, różni się jedynie tym, że dorośli mają gęstszą tkanką kostną niż dzieci, przez co leczenie może potrwać nieco dłużej. Terapię najlepiej rozpocząć około 13-15.roku życia, wtedy zgryz jest bardziej plastyczny i łatwiej poddaje się siłom mechanicznym. Ale równie dobrze na aparat ortodontyczny możemy się zdecydować w starszym wieku, nawet na emeryturze. Warunkiem jest dobry stan kości pacjenta i brak przeciwwskazań medycznych, np. dobra kondycja dziąseł  – zapewnia ortodonta.

I dodaje:- Czas leczenia zależy od zaawansowania wady zgryzu oraz wyboru metody, średnio jest to około 22 miesiące. Jeśli od dawna nierówne zęby są naszym kompleksem, to warto wykonać pierwszy krok i umówić się na wstępną konsultację ortodontyczną. Stomatolog przeprowadzi niezbędną diagnostykę i przedstawi opcje leczenia dostosowane do naszych potrzeb. Możliwości jest teraz więcej, niż kiedykolwiek.

***

Stankowscy & Białach Stomatologia to poznańska klinika,  która zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. Klinika jest założycielem Akademii Dawsona Polska, gdzie prowadzi kursy, szkolenia i seminaria dla stomatologów z całej Polski.  Właściciele kliniki są autorami "Bądź bystry u dentysty, czyli jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa", pierwszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów w Polsce. Więcej: stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

Robert Białachukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym. Dba, by uśmiechy pacjentów zapewniały nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria i warsztaty w Polsce oraz za granicą. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2020 roku

Rausch Dry Shampoo fresh Dosierspray
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Dry Shampoo fresh Dosierspray
Rausch Dry Shampoo fresh Dosierspray (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Iscucin Mali St.a Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Iscucin Mali St.a Amp.
Iscucin Mali St.a Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 219,00 zł

Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl.
Marka: ratiopharm GmbH
Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl.
Zastosowanie Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl. (Opakowanie: 50 szt.)- Zur Behandlung von Magengeschwüren und Dünndarmgeschwüren
Cena: 35,00 zł

Sicca Stulln Augentr.
Marka: PHARMA STULLN GmbH
Sicca Stulln Augentr.
Sicca Stulln Augentr. (Opakowanie: 3X10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Dentagard Zahnpasta Original
Marka: CP GABA GmbH
Dentagard Zahnpasta Original
Dentagard Zahnpasta Original (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Balneum Hermal F Bad
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Onychomal Creme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH
Onychomal Creme
Zastosowanie Onychomal Creme (Opakowanie: 10 g)Zum Ablösen bzw. Auflösen erkrankter, insbesondere pilzbefallener Nägel
Cena: 26,00 zł

Nisylen Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Nisylen Tabl.
Zastosowanie Nisylen Tabl. (Opakowanie: 60 szt
Cena: 35,00 zł

Layenberger LowCarb shake proteinowy Stracciatell
Marka: Layenberger Nutrition Group Gm

H 15 Weihrauchkapseln 350 mg
Marka: Hecht-Pharma GmbH
H 15 Weihrauchkapseln 350 mg
H 15 Weihrauchkapseln 350 mg (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 263,00 zł

Sebamed mleczko do bardzo suchej skóry ciała z 10
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG

Ohropax Color stopery z pianki
Marka: OHROPAX GmbH
Ohropax Color stopery z pianki
Zastosowanie Ohropax Color stopery z pianki (Opakowanie: 8 szt.)Ohropax Color stopery z pianki (Opakowanie: 8 szt
Cena: 11,00 zł

Mowivit Vitamin E 1000 Kapseln
Marka: Rodisma-Med Pharma GmbH
Mowivit Vitamin E 1000 Kapseln
Zastosowanie Mowivit Vitamin E 1000 Kapseln (Opakowanie: 100 szt
Cena: 173,00 zł

Dispatenol Augentr.
Marka: OmniVision GmbH
Dispatenol Augentr.
Zastosowanie Dispatenol Augentr
Cena: 30,00 zł

Zymafluor D 500 Tabl.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Zymafluor D 500 Tabl.
Zastosowanie Zymafluor D 500 Tabl. (Opakowanie: 90 szt
Cena: 26,00 zł

Just for men Brush in Color jasnobrązowy żel
Marka: Pharma Netzwerk PNW GmbH
Just for men Brush in Color jasnobrązowy żel
Zastosowanie Just for men Brush in Color jasnobrązowy żel (Opakowanie: 28.4 ml)Just for men Brush in Color jasnobrązowy żel (Opakowanie: 28
Cena: 43,00 zł

Biochemie Pflueger 14 Kalium bromat.D 6 Tropfen
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 14 Kalium bromat.D 6 Tropfen
Biochemie Pflueger 14 Kalium bromat.D 6 Tropfen (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Oximun Curcuma Kapseln
Marka: Froximun AG
Oximun Curcuma Kapseln
Oximun Curcuma Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 85,00 zł

Natrium Sulfuricum D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Natrium Sulfuricum D 12 Globuli
Natrium Sulfuricum D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Fungizid ratiopharm Extra Creme
Marka: ratiopharm GmbH
Fungizid ratiopharm Extra Creme
Fungizid ratiopharm Extra Creme (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Ocuvite Makula Kapseln
Marka: Dr. Gerhard Mann
Ocuvite Makula Kapseln
Ocuvite Makula Kapseln (Opakowanie: 28 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Vaxol Ohrenspray
Marka: OPTIMA Pharmazeutische GmbH
Vaxol Ohrenspray
Vaxol Ohrenspray (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Pulpa Dentis Gl D 15 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Pulpa Dentis Gl D 15 Amp.
Pulpa Dentis Gl D 15 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Calcimagon D3 Kautabl.
Marka: TAKEDA GmbH
Calcimagon D3 Kautabl.
Calcimagon D3 Kautabl. (Opakowanie: 112 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Amorolfin Nagelkur Heumann 5% preparat przeciwgrz
Marka: HEUMANN PHARMA GmbH & Co. Gene

Curaprox Interd.buersten prime Cps 011 gruen
Marka: Curaden Germany GmbH
Curaprox Interd.buersten prime Cps 011 gruen
Curaprox Interd.buersten prime Cps 011 gruen (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 32,00 zł

Folsaeure Ratiopharm 5 mg Tabl.
Marka: ratiopharm GmbH
Folsaeure Ratiopharm 5 mg Tabl.
Folsaeure Ratiopharm 5 mg Tabl. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Acidum Hydrofluoricum D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Acidum Hydrofluoricum D 12 Globuli
Acidum Hydrofluoricum D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Weleda Krem z nagietkiem do twarzy dla dzieci
Marka: WELEDA AG

La Mer Supreme Nat.lift Antiage Serum ohne Parfum
Marka: La mer Cosmetics AG
La Mer Supreme Nat.lift Antiage Serum ohne Parfum
La Mer Supreme Nat.lift Antiage Serum ohne Parfum (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 261,00 zł

Folbene kapsułki
Marka: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Folbene kapsułki
Zastosowanie Folbene kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Folbene kapsułki (Opakowanie: 90 szt
Cena: 97,00 zł

Accu Chek Aviva Plasma II paski testowe
Marka: Roche Diabetes Care Deutschlan
Accu Chek Aviva Plasma II paski testowe
Zastosowanie Accu Chek Aviva Plasma II paski testowe (Opakowanie: 1X50 szt.)Accu Chek Aviva Plasma II paski testowe (Opakowanie: 1X50 szt
Cena: 102,00 zł

Sebamed krem z witaminą E
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG

Weleda szampon odbudowujący z owsem
Marka: WELEDA AG

Steirocall Tropfen
Marka: Steierl-Pharma GmbH
Steirocall Tropfen
Steirocall Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Hildegard V. Bingen Natur krem fiołkowy
Marka: AZETT GmbH & Co.KG
Hildegard V. Bingen Natur krem fiołkowy
Zastosowanie Hildegard V. Bingen Natur krem fiołkowy (Opakowanie: 50 ml)Hildegard V
Cena: 39,00 zł

Tepe Angle Interdentalbuerste 0,5mm rot
Marka: TePe D-A-CH GmbH
Tepe Angle Interdentalbuerste 0,5mm rot
Tepe Angle Interdentalbuerste 0,5mm rot (Opakowanie: 6 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Babix Inhalat N maść do inhalacji
Marka: MICKAN Arzneimittel GmbH

Lamisil Creme
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Luffasan Tabl.
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Luffasan Tabl.
Luffasan Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Agaricus D 4 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Agaricus D 4 Globuli
Agaricus D 4 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Vichy Homme Dezodorant w atomizerze
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Lactulose 1a Pharma Sirup
Marka: 1 A Pharma GmbH

Preval Lipolid Lidbalsam Roll-on
Marka: PREVAL Dermatica GmbH
Preval Lipolid Lidbalsam Roll-on
Preval Lipolid Lidbalsam Roll-on (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Bronchipret Tp Filmtabl.
Marka: Bionorica SE
Bronchipret Tp Filmtabl.
Zastosowanie Bronchipret Tp Filmtabl. (Opakowanie: 100 szt
Cena: 127,00 zł

Olivenoel Balance dermatologiczny krem do ciała 1
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Pulmoll Hustenbonbons zuckerfrei
Marka: sanotact GmbH
Pulmoll Hustenbonbons zuckerfrei
Pulmoll Hustenbonbons zuckerfrei (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

O.b. Tampons Procomfort normal
Marka: Johnson & Johnson GmbH
O.b. Tampons Procomfort normal
O.b. Tampons Procomfort normal (Opakowanie: 56 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Abtei Sport Iso Aktiv Vitamine+mineralstoffe
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH
Abtei Sport Iso Aktiv Vitamine+mineralstoffe
Abtei Sport Iso Aktiv Vitamine+mineralstoffe (Opakowanie: 15 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Benevi Hydrodern plus fluid oczyszczający do twar
Marka: Benevi Med GmbH & Co. KG

Perio Aid Intensive Care Zahngel
Marka: DENTAID GmbH
Perio Aid Intensive Care Zahngel
Perio Aid Intensive Care Zahngel (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 24,00 zł

Biochemie 9 Natrium phosphoricum D 6 Tabl.
Marka: Bombastus-Werke AG
Biochemie 9 Natrium phosphoricum D 6 Tabl.
Biochemie 9 Natrium phosphoricum D 6 Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Gota Por Pu Wundfilm 72x5cm jałowy opatrunek
Marka: Gothaplast GmbH
Gota Por Pu Wundfilm 72x5cm jałowy opatrunek
Gota Por Pu Wundfilm 72x5cm jałowy opatrunek (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Gastritis Hevert Complex Tabl.
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Gastritis Hevert Complex Tabl.
Gastritis Hevert Complex Tabl. (Opakowanie: 40 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Ebenol Spray 0,5% Loesung
Marka: Strathmann GmbH & Co.KG
Ebenol Spray 0,5 Loesung
Ebenol Spray 0,5% Loesung (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Milgamma 300 mg Filmtabl.
Marka: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Milgamma 300 mg Filmtabl.
Milgamma 300 mg Filmtabl. (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 309,00 zł

Hansaplast plaster na rogówkę
Marka: Beiersdorf AG
Hansaplast plaster na rogówkę
Hansaplast plaster na rogówkę (Opakowanie: 3 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 25,00 zł

Rhus Tox. D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Rhus Tox. D 6 Globuli
Rhus Tox. D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Magnetrans 375 mg ultra Kapseln
Marka: STADA GmbH
Magnetrans 375 mg ultra Kapseln
Magnetrans 375 mg ultra Kapseln (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Bio H Tin Handcreme
Marka: Dr.R.PFLEGER GmbH
Bio H Tin Handcreme
Bio H Tin Handcreme (Opakowanie: 60 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Oyo Drag.
Marka: POLYPHARM GmbH
Oyo Drag.
Oyo Drag. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 51,00 zł

Cartilago Artic. Genus Gl D 6 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Cartilago Artic. Genus Gl D 6 Amp.
Cartilago Artic. Genus Gl D 6 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Diabetruw kapsułki cynamonowe
Marka: Med Pharma Service GmbH
Diabetruw kapsułki cynamonowe
Zastosowanie Diabetruw kapsułki cynamonowe (Opakowanie: 180 szt.)Diätetisches Lebensmittel zur besonderen Ernährung bei Diabetes mellitus
Cena: 179,00 zł

Rubiemen Tabl.
Marka: Złota marka
Rubiemen Tabl.
Zastosowanie Rubiemen Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 12,00 zł

Pankreatin Mikro ratiopharm 20000 Kapseln
Marka: ratiopharm GmbH
Pankreatin Mikro ratiopharm 20000 Kapseln
Pankreatin Mikro ratiopharm 20000 Kapseln (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 187,00 zł

Sucontral D kapsułki dla diabetyków
Marka: HARRAS-PHARMA-CURARINA GmbH
Sucontral D kapsułki dla diabetyków
Sucontral D kapsułki dla diabetyków (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 182,00 zł

Louis Widmer Extra Sun, fluid ochronny do ciała U
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

La Roche Posay Hydraphase Uv Intense Creme Legere
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Cetirizin Zentiva 10 mg Filmtabletten
Marka: Zentiva Pharma GmbH
Cetirizin Zentiva 10 mg Filmtabletten
Cetirizin Zentiva 10 mg Filmtabletten (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Laryngsan aerozol nawilżający
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG

Bolus Alba compositus Pulver
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Bolus Alba compositus Pulver
Bolus Alba compositus Pulver (Opakowanie: 35 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Hysan Hyaluron spray do nosa
Marka: URSAPHARM Arzneimittel GmbH

Fortimel Energy Multi Fibre Schokoladengeschmack
Marka: Nutricia GmbH
Fortimel Energy Multi Fibre Schokoladengeschmack
Fortimel Energy Multi Fibre Schokoladengeschmack (Opakowanie: ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 253,00 zł

Therazym Tabl.
Marka: Köhler Pharma GmbH
Therazym Tabl.
Therazym Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 152,00 zł

Eucerin Dermopure, tonik do twarzy
Marka: Beiersdorf AG Eucerin
Eucerin Dermopure, tonik do twarzy
Zastosowanie Eucerin Dermopure, tonik do twarzy (Opakowanie: 200 ml)Osobom o cerze mieszanej często dają się we znaki problemy z tzw
Cena: 52,00 zł

Claire Fisher Nat.classic Pfirsich Bodylotion N
Marka: STADA GmbH
Claire Fisher Nat.classic Pfirsich Bodylotion N
Claire Fisher Nat.classic Pfirsich Bodylotion N (Opakowanie: 300 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Pangrol 20000 Filmtabl.
Marka: BERLIN-CHEMIE AG
Pangrol 20000 Filmtabl.
Zastosowanie Pangrol 20000 Filmtabl. (Opakowanie: 100 szt
Cena: 78,00 zł

Leferdivin Vitamin B Komplex Kautablette
Marka: ASCONEX FORMENTERA S.L.
Leferdivin Vitamin B Komplex Kautablette
Leferdivin Vitamin B Komplex Kautablette (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 91,00 zł

Glonoin Homaccord N Tropfen
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Glonoin Homaccord N Tropfen
Glonoin Homaccord N Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 86,00 zł

Candio Hermal Softpaste
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis