polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
201123 produktów

Anoreksję i bulimię rozpoznasz… po zębach?

Według National Disorder Association, na zaburzenia odżywiania, w tym anoreksję czy bulimię, cierpi aż 70 milionów osób na świecie. I choć mają one druzgocące konsekwencje dla zdrowia psychicznego i relacji międzyludzkich, to ucierpi również nasze ciało, w tym zdrowie jamy ustnej. Dlatego jedną z osób, która może rozpoznać schorzenie jest stomatolog.

Choroba ducha wyniszcza całe ciało

Zaburzenia łaknienia m.in. anoreksja, czyli jadłowstręt psychiczny czy bulimia to poważne schorzenia o podłożu psychicznym, które wpływają negatywnie na cały organizm. Najczęściej problem dotyczy nastolatków, szczególnie dziewcząt w okresie pokwitania. Chorują również młode kobiety i mężczyźni.

Osoba dotknięta bulimią lub anoreksją wykazuje działania kompulsywne np. objada się i prowokuje do wymiotów lub znacznie ogranicza spożywanie pokarmów, ponieważ wręcz obsesyjnie kontroluje wagę swojego ciała. I choć objawów szukamy w nadmiernej chudości lub sposobie zachowania, to sygnałem choroby może być również stan naszych zębów.

- Zaburzenia odżywiania powodują znaczne szkody dla zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Prowokowane wówczas wymioty powodują przedostanie się do jamy ustnej kwasu żołądkowego, a ten niszczy szkliwo, zewnętrzną tkankę, która jest powłoką okalającą i chroniącą ząb. Mówimy wówczas o kwasowej erozji szkliwa, czyli utracie tkanek twardych zęba. Szkliwo jest coraz cieńsze, aż prawie znika, odsłaniając przy tym wrażliwą zębinę i powodując ból. Doświadczony stomatolog bez problemu rozpozna erozję szkliwa, ponieważ daje bardzo charakterystyczny obraz kliniczny zębów - mówi lek. stom. Joanna Oleksiak z gabinetu Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Kwasy rujnują zęby

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w Helsinki University Central Hospital, ryzyko erozji zębów wśród osób chorych na bulimię może być 1,5–6-krotnie większe niż w u osób zdrowych.

Uszkodzenia szkliwa wywołane wymiotami najczęściej pojawiają się od strony podniebiennej zębów górnych i bocznych oraz przy linii dziąseł wokół siekaczy. Początkowo widoczne będą płytkie wgłębienia o gładkiej i błyszczącej powierzchni, odróżniające się od zdrowego szkliwa. Przy stałej ekspozycji na kwasy żołądkowe, szkliwa będzie coraz mniej, zęby będą starte i stracą na objętości. Mogą być również bardziej żółte, co świadczyć będzie o odsłonięciu zębiny, wewnętrznej warstwy zęba, która naturalnie ma właśnie odcień żółci. Obnażeniu może ulec nawet miazga zębowa.

Konsekwencją bulimii może być refluks żołądkowo-przełykowy, obecny również w nocy, co oznacza, że erozja szkliwa może mieć miejsce nawet wtedy, gdy chory nie jest tego świadomy. - Uszkodzenia zębów spowodowane refluksem zwykle występują po jednej stronie szczęki, zależnie od pozycji w trakcie snuwyjaśnia stomatolog.

Uszkodzenia mogą powstać również na zewnętrznej stronie zębów, szczególnie przy spożywaniu dużej ilości kwaśnych napojów. Jak przyznają lekarze, niektórzy pacjenci, aby wypełnić pusty żołądek lub sprowokować wymioty, mogą wypijać prawie sześć litrów napojów gazowanych dziennie. Napoje tego typu ze względu na kwaśne pH i dużą ilość cukru, jeszcze bardziej rujnują zdrowie zębów.

Powierzchnie żujące zębów trzonowych również mogą być w opłakanym stanie. W wyniku działania kwasów trzonowce mogą stracić swój kształt i wysokość, doprowadzając do zaburzeń okluzyjnych. Wreszcie, w skrajnych przypadkach jadłowstrętu dziąsła cofają się, wystawiając na działanie kwasów również korzeń zęba.

Niedożywienie chorego zredukuje ilość śliny w jamie ustnej, co może spowodować suchość w ustach. Okresowe głodówki mogą także pozbawić organizm niezbędnych składników odżywczych (np. witaminy C, K i D) i skutkować stanami zapalnymi dziąseł.

Większa podatność na próchnicę, nadwrażliwość i przebarwienia

Pacjenci z zaburzeniami łaknienia są bardziej narażeni na próchnicę.  Zęby pozbawione szkliwa i śliny nie są właściwie chronione, a mechanizmy obronne organizmu osłabione. Na dodatek ludzie cierpiący na zaburzenia odżywiania spożywają więcej słodkich pokarmów podczas kompulsywnego objadania się oraz piją większe ilości gazowanych napojów, aby pobudzić wymioty.

Konsekwencją utraty tkanek twardych jest powstanie nadwrażliwości zębów na zimne i gorące temperatury, kwaśne i słodkie pokarmy, a nawet szczotkowanie. Z kolei zębina jest bardziej podatna na nieestetyczne przebarwienia w kontakcie z jedzeniem.  

- Gdy choroba nie jest leczona przyczynowo i od samego początku pojawienia objawów, to ścieranie zębów postępuje, rujnując ich wygląd i zdrowie. Erozja szkliwa może być nieodwracalna. Krawędzie zębów są coraz cieńsze, zaczynają kruszyć się i pękać, są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. U niektórych pacjentów  starte siekacze mogą mieć tylko kilka milimetrów wysokościmówi Joanna Oleksiak.

Jak chronić zęby w warunkach domowych?

Co więcej, wielu chorych chcąc pozbyć się nieprzyjemnego posmaku po wymiotach popełnia radykalny błąd – szczotkuje od razu zęby wcierając żrące kwasy w szkliwo, czym jeszcze bardziej je osłabia. Niektórzy pacjenci mogą myć zęby nawet kilkanaście razy dziennie, narażając je na dodatkowe uszkodzenia! Stomatolodzy zalecają, aby po incydencie wymiotów przepłukiwać usta wodą, wodą z sodą oczyszczoną lub mlekiem, a zęby szczotkować dopiero po min. 30 minutach od wymiotów.

Zęby szczotkujemy od linii dziąseł w dół zęba. Robimy to przy użyciu szczoteczki z miękkim włosiem i pastą o zasadowym pH oraz niskim wskaźniku ścieralności, aby jak najbardziej chronić szkliwo. Warto również żuć gumę bez cukru, co pomoże stymulować produkcję śliny i pomoże przy refluksie żołądkowo-przełykowymradzi dentysta.

Jak pomóc może stomatolog?

Każdy, kto cierpi na zaburzenia odżywiania powinien znajdować się pod opieką specjalistów, również dentysty. Stomatolog może wdrożyć odpowiednie działania, jednak nie usunie przyczyny zaburzeń, dlatego choroba wymaga konsultacji psychologicznej. Pacjent w trakcie lub po terapii zaburzeń odżywiania wymaga jednak kompleksowego leczenia stomatologicznego m.in. terapii ubytków próchniczych, usunięcia kamienia nazębnego, wymiany wypełnień, a często również wieloetapowych zabiegów np. leczenia kanałowego, ekstrakcji zębów i leczenia nadwrażliwości zębiny. Defekty estetyczne również są znaczne, więc zniszczone korony zębów wymagają odbudowy protetycznej.

- Taki pacjent często ma problem z akceptacją swojego wyglądu, a wyniszczone chorobą zęby mogą być kolejnym źródłem kompleksów. Dlatego zabiegi protetyczne i kosmetyczne są równie ważne. W tym celu możemy zastosować specjalne licówki mocowane od strony podniebiennej, co maksymalnie oszczędza własny ząb pacjenta. Licówki wzmacniają strukturę zęba i pozwalają skorygować jego kształt oraz zamaskować przebarwienia. Zabezpieczyć ubytki szkliwa i zębiny możemy również materiałem kompozytowym, koroną lub tzw. overlayem. Podstawą jest jednak terapia choroby podstawowej, my możemy jedynie starać się zminimalizować szkody stomatologiczne - mówi dentysta.

***

Stankowscy & Białach Stomatologia to poznańska klinika,  która zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. Klinika jest założycielem Akademii Dawsona Polska, gdzie prowadzi kursy, szkolenia i seminaria dla stomatologów z całej Polski.  Właściciele kliniki są autorami "Bądź bystry u dentysty, czyli jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa", pierwszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów w Polsce. Więcej: stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

Joanna Oleksiak ukończyła kierunek lekarsko dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w 2006 roku. Od tego czasu nieustannie podnosi swoją wiedzę i umiejętności na licznych konferencjach, sympozjach, seminariach i warsztatach organizowanych w Polsce i za granicą. Ukończyła kurs preparacji u Mistrza Massironiego (Mediolan, Włochy) oraz Curriculum Akademi Dawsona  (Floryda, USA). W centrum Stankowscy & Białach Stomatologia odpowiedzialna jest za wizyty konsultacyjne, diagnostykę, przygotowuje plany leczenia jako członek zespołu, a następnie realizuje je w zakresie stomatologii zachowawczej (wypełnienia, leczenie kanałowe) i protetycznej (onleye, licówki, korony na zębach własnych i na implantach).

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2020 roku

Salthouse Tm Therapie Körperlotion
Marka: MURNAUER MARKENVERTRIEB GmbH
Salthouse Tm Therapie Körperlotion
Salthouse Tm Therapie Körperlotion (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 19,00 zł

Rausch Volumen odżywka do spłukiwania
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Volumen odżywka do spłukiwania
Rausch Volumen odżywka do spłukiwania (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 54,00 zł

Daylong Kids emulsja przeciwsłoneczna dla dzieci
Marka: Galderma Laboratorium GmbH

Iso Augentropfen C
Marka: ISO-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Iso Augentropfen C
Iso Augentropfen C (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Bekunis Kraeutertee N+dosierloeffel
Marka: Roha Arzneimittel GmbH
Bekunis Kraeutertee N+dosierloeffel
Bekunis Kraeutertee N+dosierloeffel (Opakowanie: 55 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

MometaHexal preparat na katar sienny 50[my]g, spr
Marka: Hexal AG

Bronchobini Globuli
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Bronchobini Globuli
Bronchobini Globuli (Opakowanie: 2 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Uniselen 200 Ne Tabl.
Marka: Köhler Pharma GmbH
Uniselen 200 Ne Tabl.
Uniselen 200 Ne Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 115,00 zł

Dallmann's cukierki z szałwią bez cukru
Marka: DALLMANN & Co. Fabr.pharm.Präp
Dallmanns cukierki z szałwią bez cukru
Dallmann's cukierki z szałwią bez cukru (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 5,00 zł

Neuroderm Pflegelotio
Marka: INFECTOPHARM Arzn.u.Consilium
Neuroderm Pflegelotio
Neuroderm Pflegelotio (Opakowanie: 500 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 92,00 zł

Schuckmineral Globuli 1 Calcium fluor. D12
Marka: SCHUCK GmbH Arzneimittelfabrik
Schuckmineral Globuli 1 Calcium fluor. D12
Schuckmineral Globuli 1 Calcium fluor. D12 (Opakowanie: 7.5 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Vita Truw N Plus Kapseln
Marka: Med Pharma Service GmbH
Vita Truw N Plus Kapseln
Vita Truw N Plus Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 101,00 zł

Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe
Marka: PAUL HARTMANN AG
Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe
Zastosowanie Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe (Opakowanie: 100 szt
Cena: 21,00 zł

Dolobene ibu Gel
Marka: Recordati Pharma GmbH

Tannosynt Creme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH
Tannosynt Creme
Zastosowanie Tannosynt Creme (Opakowanie: 50 g)- Hauterkrankungen, die mit Entzündung oder Juckreiz verbunden sind, z.B
Cena: 43,00 zł

Weleda Calendula Massageöl
Marka: WELEDA AG
Weleda Calendula Massageöl
Weleda Calendula Massageöl (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Corneregel Edo Augengel
Marka: Dr. Gerhard Mann
Corneregel Edo Augengel
Zastosowanie Corneregel Edo Augengel (Opakowanie: 60X0
Cena: 109,00 zł

D Mannose 500 mg vegetarische Kapseln
Marka: Hirundo Products
D Mannose 500 mg vegetarische Kapseln
D Mannose 500 mg vegetarische Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 114,00 zł

Lierac Premium Elixir öl
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Lierac Premium Elixir öl
Lierac Premium Elixir öl (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 333,00 zł

Sidroga - herbata w torebkach na kaszel
Marka: Sidroga Gesellschaft für Gesun
Sidroga - herbata w torebkach na kaszel
Zastosowanie Sidroga - herbata w torebkach na kaszel (Opakowanie: 20 szt.)Sidroga - herbata w torebkach na kaszel (Opakowanie: 20 szt
Cena: 19,00 zł

Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Marka: Bayer Vital GmbH
Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Zastosowanie Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 100 szt.)Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 100 szt
Cena: 183,00 zł

Dermifant krem dla dzieci
Marka: ALLERGIKA Pharma GmbH

Mercurialis Perennis 10% Salbe
Marka: WELEDA AG
Mercurialis Perennis 10 Salbe
Mercurialis Perennis 10% Salbe (Opakowanie: 70 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 68,00 zł

Bryonia C 200 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Bryonia C 200 Globuli
Bryonia C 200 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Celyoung Age Less krem przeciwzmarszczkowy
Marka: KREPHA GmbH & Co.KG

Lymphomyosot N krople
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm

Claire Fisher Hydro koncentart przeciw zmarszczko
Marka: STADA GmbH

Cromohexal Augentr.
Marka: Hexal AG
Cromohexal Augentr.
Zastosowanie Cromohexal Augentr. (Opakowanie: 10 ml)- Allergisch bedingte BindehautentzündungSkład20 mg Cromoglicinsäure, Dinatriumsalz18
Cena: 17,00 zł

Magnetrans forte 150 mg Kapseln
Marka: STADA GmbH
Magnetrans forte 150 mg Kapseln
Zastosowanie Magnetrans forte 150 mg Kapseln (Opakowanie: 100 szt
Cena: 43,00 zł

Galenit/ Retina comp. Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Galenit Retina comp. Amp.
Galenit/ Retina comp. Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Teebaum
Marka: ABO & PAINEX Pharma GmbH & Co.
Teebaum
Teebaum (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 16,00 zł

Bekunis Dragees Bisacodyl 5 mg magensaftr.
Marka: Roha Arzneimittel GmbH
Bekunis Dragees Bisacodyl 5 mg magensaftr.
Zastosowanie Bekunis Dragees Bisacodyl 5 mg magensaftr. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 13,00 zł

Nac 600 akut 1a Pharma Brausetabl.
Marka: 1 A Pharma GmbH
Nac 600 akut 1a Pharma Brausetabl.
Zastosowanie Nac 600 akut 1a Pharma Brausetabl. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 17,00 zł

Elmex żel do fluoryzacji
Marka: CP GABA GmbH

Schwoerosin A Amp.
Marka: Pharma Schwörer GmbH
Schwoerosin A Amp.
Schwoerosin A Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 45,00 zł

Rescue perełki dr Bacha
Marka: Nelsons GmbH
Rescue perełki dr Bacha
Zastosowanie Rescue perełki dr Bacha (Opakowanie: 28 szt.)Rescue perełki dr Bacha (Opakowanie: 28 szt
Cena: 61,00 zł

Emser Sensitiv maść do nosa
Marka: SIEMENS & Co

Acidum Nitricum C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Acidum Nitricum C 30 Globuli
Acidum Nitricum C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Sab Simplex krople
Marka: Pfizer Pharma PFE GmbH

Mobiforte z kolagenem-hydrolysat w proszku
Marka: Astrid Twardy GmbH

Ambrohexal S Hustensaft 30 mg/5 ml
Marka: Hexal AG

Trinkmoor
Marka: SONNENMOOR Verwertungs- u. Ver
Trinkmoor
Trinkmoor (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Emla plastry
Marka: Aspen Germany GmbH
Emla plastry
Zastosowanie Emla plastry (Opakowanie: 2X1 szt.)Emla plastry (Opakowanie: 2X1 szt
Cena: 35,00 zł

Go On Fertigspr.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Go On Fertigspr.
Go On Fertigspr. (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 120,00 zł

Eunova Direkt Sticks
Marka: STADA GmbH
Eunova Direkt Sticks
Eunova Direkt Sticks (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Weleda Hirse Pflege-shampoo
Marka: WELEDA AG
Weleda Hirse Pflege-shampoo
Weleda Hirse Pflege-shampoo (Opakowanie: 190 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Medulla Spinalis Tota Gl D 8 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Medulla Spinalis Tota Gl D 8 Amp.
Medulla Spinalis Tota Gl D 8 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Crataegus Hevert Herzcomplex Tropfen
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Crataegus Hevert Herzcomplex Tropfen
Crataegus Hevert Herzcomplex Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 94,00 zł

Vichy Dercos szampon przeciwłupieżowy do skóry tł
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Echinacea Compositum Sn Ampułki
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Echinacea Compositum Sn Ampułki
Zastosowanie Echinacea Compositum Sn Ampułki (Opakowanie: 100 szt.)Echinacea Compositum Sn Ampułki (Opakowanie: 100 szt
Cena: 434,00 zł

Nestle Beba Fruehgeboren Nahrung Stufe 2
Marka: NESTLE Nutrition GmbH
Nestle Beba Fruehgeboren Nahrung Stufe 2
Nestle Beba Fruehgeboren Nahrung Stufe 2 (Opakowanie: 32X90 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 140,00 zł

Vichy Liftactiv Supreme Serum 10 serum odmładzają
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Prosta Urgenin Uno Madaus Weichkapseln
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Prosta Urgenin Uno Madaus Weichkapseln
Prosta Urgenin Uno Madaus Weichkapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 134,00 zł

Allgaeuer Latschenk. balsam na pajączki na nogach
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Allgaeuer Latschenk. balsam na pajączki na nogach
Zastosowanie Allgaeuer Latschenk
Cena: 43,00 zł

Sanform vital Eiweiss Drink Himbeere-vanille Pulv
Marka: Hansepharm GmbH & Co. KG
Sanform vital Eiweiss Drink Himbeere-vanille Pulve
Sanform vital Eiweiss Drink Himbeere-vanille Pulve (Opakowanie: 420 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Oral B Stages 3 Kinderzahnbuerste 5-7 Jahre
Marka: Procter & Gamble GmbH
Oral B Stages 3 Kinderzahnbuerste 5-7 Jahre
Oral B Stages 3 Kinderzahnbuerste 5-7 Jahre (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 11,00 zł

Biochemie DHU sól Nr 1 Fluorek wapnia D12, table
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie DHU sól Nr 1 Fluorek wapnia D12,  tabletki
Zastosowanie Biochemie DHU sól Nr 1 Fluorek wapnia D12, tabletki (Opakowanie: 200 szt
Cena: 26,00 zł

Visine Yxin Augentr.
Marka: Johnson&Johnson GmbH-CHC
Visine Yxin Augentr.
Zastosowanie Visine Yxin Augentr. (Opakowanie: 10 ml)- Bei Augenreizungen mit und ohne Rötungen der Augenbindehaut und des Lidrandes (z.B
Cena: 21,00 zł

La Roche Posay Toleriane Ultra, żel do pielęgnacj
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Nurofen Immedia 400 mg Filmtabl.
Marka: Reckitt Benckiser Deutschland
Nurofen Immedia 400 mg Filmtabl.
Nurofen Immedia 400 mg Filmtabl. (Opakowanie: 24 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Sedative Original Bombastus Loesung
Marka: Bombastus-Werke AG
Sedative Original Bombastus Loesung
Sedative Original Bombastus Loesung (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Excipial Lipocreme
Marka: Galderma Laboratorium GmbH

Cool Pack ciepłe lub zimne okłady
Marka: Coolike-Regnery GmbH
Cool Pack ciepłe lub zimne okłady
Zastosowanie Cool Pack ciepłe lub zimne okłady (Opakowanie: 1 szt
Cena: 30,00 zł

Comprilan elast.Binde ged.5mx8cm 1027
Marka: BSN medical GmbH
Comprilan elast.Binde ged.5mx8cm 1027
Comprilan elast.Binde ged.5mx8cm 1027 (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Weleda lawendowy płyn rozluźniający do kąpieli
Marka: WELEDA AG

Haplopappus D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Haplopappus D 6 Globuli
Haplopappus D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Biochemie Dhu 2 Calcium phosphorus D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 2 Calcium phosphorus D  12 Globuli
Biochemie Dhu 2 Calcium phosphorus D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Babynos maść na brzuszek dla dzieci
Marka: Dentinox Lenk & Schuppan KG

Aminoplus burnout granulat saszetki
Marka: Kyberg Vital GmbH
Aminoplus burnout granulat saszetki
Zastosowanie Aminoplus burnout granulat saszetki (Opakowanie: 30 szt.)Aminoplus burnout granulat saszetki (Opakowanie: 30 szt
Cena: 201,00 zł

Selen Selenmethionin Kapseln
Marka: pro medico GmbH
Selen Selenmethionin Kapseln
Selen Selenmethionin Kapseln (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 173,00 zł

Rausch Spezial tynktura do włosów
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Spezial tynktura do włosów
Zastosowanie Rausch Spezial tynktura do włosów (Opakowanie: 200 ml)Zapobiega wypadaniu i nadmiernej utracie włosów
Cena: 101,00 zł

Weleda odprężający olejek lawendowy
Marka: WELEDA AG
Weleda odprężający olejek lawendowy
Zastosowanie Weleda odprężający olejek lawendowy (Opakowanie: 10 ml)Krzewy lawendy o błękitno-fioletowych kwiatach rosną w długich rzędach
Cena: 9,00 zł

Thrombareduct Sandoz 30 000 I.e. Salbe
Marka: Hexal AG
Thrombareduct Sandoz 30 000 I.e. Salbe
Zastosowanie Thrombareduct Sandoz 30 000 I.e. Salbe (Opakowanie: 100 g)-Akute Schwellungszustände nach stumpfen Verletzungen wie z.B
Cena: 30,00 zł

Tetesept Muskel Vital balsam rozgrzewający
Marka: Merz Consumer Care GmbH

Sebamed tonik do twarzy do skóry problematycznej
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG

Unizink 50 Tabl. magensaftr.
Marka: Köhler Pharma GmbH
Unizink 50 Tabl. magensaftr.
Zastosowanie Unizink 50 Tabl. magensaftr. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 39,00 zł

H&s Bio Rose-karkade Aromatherapie Filterbeutel
Marka: H&S Tee - Gesellschaft mbH & C
Hs Bio Rose-karkade Aromatherapie Filterbeutel
H&s Bio Rose-karkade Aromatherapie Filterbeutel (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Sól emska w saszetkach 1,475g
Marka: SIEMENS & Co
Sól emska w saszetkach 1,475g
Zastosowanie Sól emska w saszetkach 1,475g (Opakowanie: 20 szt.)Sól emska w saszetkach 1,475g (Opakowanie: 20 szt
Cena: 29,00 zł

Isla Mint pastylki miętowe
Marka: Engelhard Arzneimittel GmbH &
Isla Mint pastylki miętowe
Zastosowanie Isla Mint pastylki miętowe (Opakowanie: 30 szt.)Bei Beschwerden im Hals, z.B
Cena: 21,00 zł

Secale Retina Comp. Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Secale Retina Comp. Amp.
Secale Retina Comp. Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis