polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
449265 produktów

Medycyna coraz bliżej jeszcze szerszego wykorzystania komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Dziś leczymy nią nie tylko nowotwory, ale też choroby neurologiczne dzieci i dorosłych

Dokładnie 8 października 1988 r., czyli równo 30 lat temu, prof. Eliane Gluckman wraz ze swoim zespołem dokonała pionierskiego przeszczepienia krwi pępowinowej 5-letniemu choremu na niedokrwistość Fanconiego Mathew Farrow.  Chłopiec został całkowicie wyleczony, a dziś jest cieszącym się życiem dorosłym. Od tego czasu zastosowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej w ratowaniu życia chorych na nowotwory i schorzenia hematologiczne jest powszechne. Opublikowane badania pokazują również, że mogą mieć zastosowanie w chorobach neurologicznych.

Czy krew pępowinowa może pomóc dziecku od którego została pobrana? Czy jest wykorzystywana w Polsce? Czym się różnią komórki macierzyste krwi pępowinowej od komórek macierzystych sznura? Kiedy za leczenie komórkami macierzystymi się płaci? Czy będzie można wyhodować narządu z komórek macierzystych? 30 rocznica pierwszego przeszczepienia krwi pępowinowej to idealny moment by odpowiedzieć na pytania które elektryzują opinię publiczną. O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy ekspertów:  
prof. Krzysztofa Kałwaka
z Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii
i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, dr hab. Magdalenę Chrościńską – Krawczyk z Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Pawła Kwiatkowskiego - prezesa Fundacji „Komórki Życia – Komórki Nadziei” oraz lek. med. Tomasza Barana z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Komórki macierzyste to pierwotne i niewyspecjalizowane jeszcze komórki charakteryzujące się wysoką zdolnością do samoodnawiania i różnicowania. W medycynie pozyskiwane są ze  szpiku kostnego, krwi obwodowej oraz tkanek popłodu: krwi pępowinowej i sznura pępowiny.  Stosowane są od ponad 30 lat w leczeniu ciężkich chorób hematologicznych i onkologicznych, zarówno dla dawcy od którego zostały pobrane jak i dla jego rodziny, lub osób niespokrewnionych (w zależności od wskazania). W roku 2017 opublikowano wyniki badań nad zastosowaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej w leczeniu autyzmu oraz mózgowego porażenia dziecięcego. Ich wyniki pokazują, że zastosowanie własnej krwi pępowinowej może przynieść korzystne efekty kliniczne.

– Komórki macierzyste pochodzące ze sznura pępowinowego i krwi pępowinowej zaskakują swoją uniwersalnością. Wykazują bardzo dużą skuteczność, a przy tym nie wymagają pełnej zgodności materiału w układzie HLA – nie musimy już szukać dawcy w pełni zgodnego, wystarczy zaledwie 60 proc. zgodności. Już dziś wiemy, że  możemy je wykorzystywać w leczeniu tak wielu chorób oraz to, że nie wiemy jeszcze wszystkiego, o ich zdolnościach – mówił prof. Krzysztof Kałwak. – My lekarze obecnie czekamy na możliwość naprawdę pełnego wykorzystania możliwości i potencjału drzemiącego w krwi pępowinowej. Te komórki – oprócz tego, że dzięki swojej prymitywności są tak bardzo uniwersalne – mają jeszcze dużą dawkę bardzo cennych substancji o działaniu immunomodulującym. Oznacza to, że podane np. dziecku z autyzmem potrafią znacznie złagodzić stan zapalny w centralnym ośrodku nerwowym. Czyli złagodzić objawy choroby – zwiększyć koncentrację, uspokoić, zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Zdaniem prof. Kałwaka w najbliższej przyszłości komórki macierzyste z krwi i sznura pępowinowego znajdą szerokie zastosowanie w leczeniu dorosłych. Już dziś znane są przypadki satysfakcjonujących terapii osób z udarem niedokrwiennym czy po przebytym zawale serca.

– W leczeniu chorób neurologicznych dzieci bardzo istotny jest wiek pacjenta – im młodsze dziecko, tym lepsze efekty terapii. Nie możemy się jednak łudzić, że wyleczymy całkowicie porażenie dziecięce czy autyzm. Podanie komórek macierzystych (z krwi pępowinowej lub ze sznura pępowiny) ma na celu polepszenie jakości życia i zniwelowanie objawów. I proszę mi wierzyć, że w przypadku naszych pacjentów nawet pozornie drobna zmiana to wielki krok na przód dla chorego i jego rodziny. Te „drobiazgi”, które uzyskujemy czasem już pod dwóch podaniach oznaczają np. wielkie postępy w rehabilitacji, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę widzenia, mowy czy koncentracji. To bardzo wiele – mówi dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk.

Terapia komórkami macierzystymi w chorobach neurologicznych realizowana jest w ramach procedury medycznego eksperymentu leczniczego, a co za tym idzie nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Powoduje to istotne ograniczenie dostępu do terapii dla dzieci, które nie mają zabezpieczonej krwi pępowinowej przy porodzie. Póki co z pomocą w finansowaniu terapii przychodzi Fundacja „Komórki Życia - Komórki Nadziei”.

­- Naszym zadaniem jest ułatwianie chorym dotarcie do potrzebnej im terapii. Większość
z nich to osoby, które nie mają własnej krwi pępowinowej – oczywiście gdyby ją miały cała procedura trwała by dużo krócej i byłaby bezkosztowa, ale tak jest rzadko. Naszym celem jest umożliwianie chorym dzieciom i ich rodzinom leczenie w Polsce oraz informowanie ich
o możliwościach i ośrodkach, które przeprowadzają takie terapie. To nasz priorytet, bowiem leczenie w kraju jest skuteczne, a skuteczność tą potwierdzają również historie naszych podopiecznych, ale też tańsze i przede wszystkim – mniej stresujące dla dziecka i jego rodziców. A akurat bark stresu jest czynnikiem kluczowym w zdrowieniu –
mówi Paweł Kwiatkowski, prezes Fundacji „Komórki życia – Komórki Nadziei”.

- Jedną z najpowszechniejszych obaw związaną z bankowaniem krwi pępowinowej jest ta, że przecież tej krwi jest mało i wystarczy jej jedynie na ewentualną terapię dla małego dziecka. Obecnie te obawy są nieuzasadnione. Już dziś potrafimy namnażać komórki macierzyste, a dosłownie „tuż za rogiem” jest i pewnie w przyszłym roku zostanie dopuszczona do zastosowania klinicznego będzie przynajmniej jedna technologia przyspieszająca i usprawniająca ten proces. To oznacza, że zbankowana krew bez problemu – i bez utraty jej wartości – wystarczy dla dorosłego człowieka. I to nie są marzenia – to jest nasza najbliższa przyszłość -  mówi dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Bankowanie krwi pępowinowej daje możliwość zabezpieczenia komórek macierzystych na przyszłość. Zdaniem Pawła Kwiatkowskiego gwarantem tej przyszłości są nasi lekarze i badacze – zadaniem władz i organizacji, takich jak kierowana przez niego Fundacja – jest zapewnianie im wsparcia i motywacji, dzięki którym nie będą bali się podejmować śmiałych i pionierskich działań. I będą tworzyć tak przełomowe terapie, jak prof. Eliane Gluckman.

O PBKM

Polski Bank Komórek Macierzystych przewodzi międzynarodowej Grupie Famicord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi na terenie Europy. Biorąc pod uwagę liczbę nowo pozyskiwanych próbek Grupa jest zdecydowanie największym bankiem w Europie z ponad 20% udziałem w rynku. Na koniec pierwszego półrocza 2018 roku Grupa przechowywała 169 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne). Celem bankowania jest zapewnienie bezpieczeństwa rodziny na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby wymagającej przeszczepienia komórek macierzystych u dawcy lub członków jego najbliższej rodziny.

Dodatkowo Grupa inwestuje w rozwój usług w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), uważanych za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju medycyny.

Dotychczas komórki macierzyste z PBKM zostały wydane do leczenia ok. 2000 pacjentów na całym świecie.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2022 roku

K 5 Spezial N Tinktur
Marka: Paesel + Lorei GmbH & Co. KG
K 5 Spezial N Tinktur
K 5 Spezial N Tinktur (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 83,00 zł

Aloe Vera Creme medium ohne Duft
Marka: SANTAVERDE GmbH
Aloe Vera Creme medium ohne Duft
Aloe Vera Creme medium ohne Duft (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Femibion dla przyszłych matek z wit. D3, tabletki
Marka: Merck Selbstmedikation GmbH
Femibion dla przyszłych matek z wit. D3, tabletki
Zastosowanie Femibion dla przyszłych matek z wit. D3, tabletki (Opakowanie: 30 szt
Cena: 73,00 zł

Galium Heel N ampułki
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Galium Heel N ampułki
Zastosowanie Galium Heel N ampułki (Opakowanie: 10 szt.)Galium Heel N ampułki (Opakowanie: 10 szt
Cena: 65,00 zł

Weleda Pertudoron 1 krople
Marka: WELEDA AG

Dekristol 1.000 I.e. Tabletten
Marka: MIBE GmbH Arzneimittel
Dekristol 1.000 I.e. Tabletten
Dekristol 1.000 I.e. Tabletten (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 19,00 zł

Silymarin Stada 117 mg Hartkapseln
Marka: STADA GmbH
Silymarin Stada 117 mg Hartkapseln
Silymarin Stada 117 mg Hartkapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 123,00 zł

Lyranda Kautabletten
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Lyranda Kautabletten
Lyranda Kautabletten (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 54,00 zł

Loperamid akut 1a Pharma kapsułki
Marka: 1 A Pharma GmbH
Loperamid akut 1a Pharma kapsułki
Zastosowanie Loperamid akut 1a Pharma kapsułki (Opakowanie: 10 szt.)Loperamid akut 1a Pharma kapsułki (Opakowanie: 10 szt
Cena: 8,00 zł

Dorithricin Halstabletten Waldbeere
Marka: MEDICE Arzneimittel Pütter Gmb
Dorithricin Halstabletten Waldbeere
Dorithricin Halstabletten Waldbeere (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Taxofit Cynk+ wit. C 500+ Selen+ wit. D3 tabletki
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Taxofit Cynk+ wit. C 500+ Selen+ wit. D3 tabletki
Zastosowanie Taxofit Cynk+ wit. C 500+ Selen+ wit. D3 tabletki (Opakowanie: 40 szt.)Taxofit Cynk+ wit. C 500+ Selen+ wit
Cena: 26,00 zł

Hepa Merz 3000 granulat, saszetki
Marka: MERZ Pharmaceuticals GmbH
Hepa Merz 3000 granulat, saszetki
Zastosowanie Hepa Merz 3000 granulat, saszetki (Opakowanie: 30 szt.)Hepa Merz 3000 granulat, saszetki (Opakowanie: 30 szt
Cena: 189,00 zł

Vitamin B12+b6+folsäure N Kapseln
Marka: Diamant Natuur B.V.
Vitamin B12+b6+folsäure N Kapseln
Vitamin B12+b6+folsäure N Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 73,00 zł

Allpresan Fuss Spezial 7 tynktura do paznokci
Marka: Neubourg Skin Care GmbH & Co.K

Calcigen D Kautabl.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Calcigen D Kautabl.
Zastosowanie Calcigen D Kautabl. (Opakowanie: 100 szt
Cena: 58,00 zł

Blend A Dent Super Haftcreme klej do protez extra
Marka: Procter & Gamble GmbH

Weleda Digestodoron roztwór
Marka: WELEDA AG

Emmi Dent Buerstenkopf Erwachsene
Marka: Emmi Ultrasonic GmbH
Emmi Dent Buerstenkopf Erwachsene
Emmi Dent Buerstenkopf Erwachsene (Opakowanie: 4 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 95,00 zł

Resvega Kapseln
Marka: Thea Pharma GmbH
Resvega Kapseln
Resvega Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 93,00 zł

Pure Encapsulations Ashwagandha Kapsułki
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Ashwagandha Kapsułki
Zastosowanie Pure Encapsulations Ashwagandha Kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Pure Encapsulations Ashwagandha Kapsułki (Opakowanie: 60 szt
Cena: 96,00 zł

H&S herbata na pęcherz i nerki saszetki
Marka: H&S Tee - Gesellschaft mbH & C
HS herbata na pęcherz i nerki saszetki
Zastosowanie H&S herbata na pęcherz i nerki saszetki (Opakowanie: 20 szt
Cena: 17,00 zł

Panthenol 100 mg Jenapharm Tabl.
Marka: MIBE GmbH Arzneimittel
Panthenol 100 mg Jenapharm Tabl.
Zastosowanie Panthenol 100 mg Jenapharm Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 20,00 zł

Schauma Shampoo Anti-schuppen Intensiv
Marka: Schwarzkopf & Henkel GmbH
Schauma Shampoo Anti-schuppen Intensiv
Schauma Shampoo Anti-schuppen Intensiv (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 9,00 zł

Mucosolvan Filmtabletten 60 mg
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Mucosolvan Filmtabletten 60 mg
Zastosowanie Mucosolvan Filmtabletten 60 mg (Opakowanie: 20 szt
Cena: 35,00 zł

Optovit fortissimum 500 Kapseln
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Optovit fortissimum 500 Kapseln
Zastosowanie Optovit fortissimum 500 Kapseln (Opakowanie: 60 szt
Cena: 87,00 zł

Apis/levisticum Ii Globuli
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Apislevisticum Ii Globuli
Apis/levisticum Ii Globuli (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Naratriptan Migraene Stada 2,5 mg Filmtabletten
Marka: STADAPHARM GmbH
Naratriptan Migraene Stada 2,5 mg Filmtabletten
Naratriptan Migraene Stada 2,5 mg Filmtabletten (Opakowanie: 2 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Doppelherz tabletki na odchudzanie
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz tabletki na odchudzanie
Zastosowanie Doppelherz tabletki na odchudzanie (Opakowanie: 150 szt.)Doppelherz tabletki na odchudzanie (Opakowanie: 150 szt
Cena: 175,00 zł

Aspirin protect, tabletki 300mg
Marka: Bayer Vital GmbH GB Pharma
Aspirin protect, tabletki 300mg
Zastosowanie Aspirin protect, tabletki 300mg (Opakowanie: 98 szt.)Aspirin protect, tabletki 300mg (Opakowanie: 98 szt
Cena: 48,00 zł

Alsiginseng Staerkungspulver pur
Marka: Alsitan GmbH
Alsiginseng Staerkungspulver pur
Alsiginseng Staerkungspulver pur (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 67,00 zł

Pure Encapsulations Vitamin D3 1000 I.e. Kapseln
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Vitamin D3 1000 I.e. Kapseln
Pure Encapsulations Vitamin D3 1000 I.e. Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Contramutan Tabletten
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Contramutan Tabletten
Contramutan Tabletten (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Schleimhaut Komplex L Ho Fu Complex
Marka: Pharma Liebermann GmbH
Schleimhaut Komplex L Ho Fu Complex
Schleimhaut Komplex L Ho Fu Complex (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 69,00 zł

Biochemie Globuli 8 Natrium chloratum D 6
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie Globuli 8 Natrium chloratum D 6
Biochemie Globuli 8 Natrium chloratum D 6 (Opakowanie: 15 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Echinacea Pentarkan H
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Frei öl Totes Meer Mineral krem na noc
Marka: Apotheker Walter Bouhon GmbH

Cyclamen D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Cyclamen D 6 Globuli
Cyclamen D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Elmex pasta do zębów
Marka: CP GABA GmbH

Mediolax Medice Tabl. magensaftr.
Marka: MEDICE Arzneimittel Pütter Gmb
Mediolax Medice Tabl. magensaftr.
Mediolax Medice Tabl. magensaftr. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Cetirizin Adgc Filmtabl.
Marka: KSK-Pharma Vertriebs AG
Cetirizin Adgc Filmtabl.
Zastosowanie Cetirizin Adgc Filmtabl. (Opakowanie: 50 szt.)Allergische Erkrankungen - Chronische Nesselsucht (Urtikaria) mit Beschwerden wie z.B
Cena: 30,00 zł

Retterspitz Wickelstarterset Kombipackung
Marka: RETTERSPITZ GmbH
Retterspitz Wickelstarterset Kombipackung
Retterspitz Wickelstarterset Kombipackung (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 136,00 zł

Stilltee oeko Filterbtl.
Marka: Bombastus-Werke AG
Stilltee oeko Filterbtl.
Stilltee oeko Filterbtl. (Opakowanie: 20X2 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 16,00 zł

La Roche Posay Redermic R pod oczy
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Herzass ratiopharm 100 mg Tabl.
Marka: ratiopharm GmbH
Herzass ratiopharm 100 mg Tabl.
Herzass ratiopharm 100 mg Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

ABC Hansaplast med krem rozgrzewający
Marka: Beiersdorf AG

Weleda serum napinające skórę z granatem
Marka: WELEDA AG

Kompresy Es 5x5cm 8-krotne jałowe
Marka: PAUL HARTMANN AG
Kompresy Es 5x5cm 8-krotne jałowe
Zastosowanie Kompresy Es 5x5cm 8-krotne jałowe (Opakowanie: 5X2 szt
Cena: 8,00 zł

Hepathrombin Gel 30 000
Marka: Teofarma s.r.l.
Hepathrombin Gel 30 000
Zastosowanie Hepathrombin Gel 30 000 (Opakowanie: 100 g)-Akute Schwellungszustände nach stumpfen Verletzungen wie z.B
Cena: 35,00 zł

Fresubin Original Drink Pfirsich Trinkflasche
Marka: Fresenius Kabi Deutschland Gmb
Fresubin Original Drink Pfirsich Trinkflasche
Fresubin Original Drink Pfirsich Trinkflasche (Opakowanie: 4X200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Calmedoron Streukuegelchen
Marka: WELEDA AG
Calmedoron Streukuegelchen
Calmedoron Streukuegelchen (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Cystorenal Cranberry plus
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K
Cystorenal Cranberry plus
Cystorenal Cranberry plus (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Multibionta Nutrition forte kapsułki
Marka: Merck Selbstmedikation GmbH
Multibionta Nutrition forte kapsułki
Zastosowanie Multibionta Nutrition forte kapsułki (Opakowanie: 50 szt.)Łagodny dla żołądka. Bez glutenu, laktozy, konserwantów
Cena: 80,00 zł

Coldastop Olejek do nosa
Marka: Desitin Arzneimittel GmbH

Uromykol Creme
Marka: MaxMedic Pharma GmbH
Uromykol Creme
Zastosowanie Uromykol Creme (Opakowanie: 20 g)Bei Infektionen der Haut durch Hautpilze (Dermatophyten), Hefen (z.B
Cena: 16,00 zł

Hylak plus acidophilus
Marka: Recordati Pharma GmbH

Aconitum D 4 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Aconitum D 4 Globuli
Aconitum D 4 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Peha Haft Color Fixierbinde latexf.6cmx20m blau
Marka: PAUL HARTMANN AG
Peha Haft Color Fixierbinde latexf.6cmx20m blau
Peha Haft Color Fixierbinde latexf.6cmx20m blau (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Apis Ex Animale Gl D 30 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Apis Ex Animale Gl D 30 Amp.
Apis Ex Animale Gl D 30 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 55,00 zł

Salthouse Tm Therapie Körperlotion
Marka: MURNAUER MARKENVERTRIEB GmbH
Salthouse Tm Therapie Körperlotion
Salthouse Tm Therapie Körperlotion (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 19,00 zł

Rausch Volumen odżywka do spłukiwania
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Volumen odżywka do spłukiwania
Rausch Volumen odżywka do spłukiwania (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 54,00 zł

Daylong Kids emulsja przeciwsłoneczna dla dzieci
Marka: Galderma Laboratorium GmbH

Iso Augentropfen C
Marka: ISO-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Iso Augentropfen C
Iso Augentropfen C (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Bekunis Kraeutertee N+dosierloeffel
Marka: Roha Arzneimittel GmbH
Bekunis Kraeutertee N+dosierloeffel
Bekunis Kraeutertee N+dosierloeffel (Opakowanie: 55 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

MometaHexal preparat na katar sienny 50[my]g, spr
Marka: Hexal AG

Bronchobini Globuli
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Bronchobini Globuli
Bronchobini Globuli (Opakowanie: 2 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Uniselen 200 Ne Tabl.
Marka: Köhler Pharma GmbH
Uniselen 200 Ne Tabl.
Uniselen 200 Ne Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 115,00 zł

Dallmann's cukierki z szałwią bez cukru
Marka: DALLMANN & Co. Fabr.pharm.Präp
Dallmanns cukierki z szałwią bez cukru
Dallmann's cukierki z szałwią bez cukru (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 5,00 zł

Neuroderm Pflegelotio
Marka: INFECTOPHARM Arzn.u.Consilium
Neuroderm Pflegelotio
Neuroderm Pflegelotio (Opakowanie: 500 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 92,00 zł

Schuckmineral Globuli 1 Calcium fluor. D12
Marka: SCHUCK GmbH Arzneimittelfabrik
Schuckmineral Globuli 1 Calcium fluor. D12
Schuckmineral Globuli 1 Calcium fluor. D12 (Opakowanie: 7.5 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Vita Truw N Plus Kapseln
Marka: Med Pharma Service GmbH
Vita Truw N Plus Kapseln
Vita Truw N Plus Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 101,00 zł

Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe
Marka: PAUL HARTMANN AG
Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe
Zastosowanie Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe (Opakowanie: 100 szt
Cena: 21,00 zł

Dolobene ibu Gel
Marka: Recordati Pharma GmbH

Tannosynt Creme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH
Tannosynt Creme
Zastosowanie Tannosynt Creme (Opakowanie: 50 g)- Hauterkrankungen, die mit Entzündung oder Juckreiz verbunden sind, z.B
Cena: 43,00 zł

Weleda Calendula Massageöl
Marka: WELEDA AG
Weleda Calendula Massageöl
Weleda Calendula Massageöl (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Corneregel Edo Augengel
Marka: Dr. Gerhard Mann
Corneregel Edo Augengel
Zastosowanie Corneregel Edo Augengel (Opakowanie: 60X0
Cena: 109,00 zł

D Mannose 500 mg vegetarische Kapseln
Marka: Hirundo Products
D Mannose 500 mg vegetarische Kapseln
D Mannose 500 mg vegetarische Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 114,00 zł

Lierac Premium Elixir öl
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Lierac Premium Elixir öl
Lierac Premium Elixir öl (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 333,00 zł

Sidroga - herbata w torebkach na kaszel
Marka: Sidroga Gesellschaft für Gesun
Sidroga - herbata w torebkach na kaszel
Zastosowanie Sidroga - herbata w torebkach na kaszel (Opakowanie: 20 szt.)Sidroga - herbata w torebkach na kaszel (Opakowanie: 20 szt
Cena: 19,00 zł

Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Marka: Bayer Vital GmbH
Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Zastosowanie Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 100 szt.)Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 100 szt
Cena: 183,00 zł

Dermifant krem dla dzieci
Marka: ALLERGIKA Pharma GmbH

Polecamy

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis