polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
275597 produktów

Medycyna coraz bliżej jeszcze szerszego wykorzystania komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Dziś leczymy nią nie tylko nowotwory, ale też choroby neurologiczne dzieci i dorosłych

Dokładnie 8 października 1988 r., czyli równo 30 lat temu, prof. Eliane Gluckman wraz ze swoim zespołem dokonała pionierskiego przeszczepienia krwi pępowinowej 5-letniemu choremu na niedokrwistość Fanconiego Mathew Farrow.  Chłopiec został całkowicie wyleczony, a dziś jest cieszącym się życiem dorosłym. Od tego czasu zastosowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej w ratowaniu życia chorych na nowotwory i schorzenia hematologiczne jest powszechne. Opublikowane badania pokazują również, że mogą mieć zastosowanie w chorobach neurologicznych.

Czy krew pępowinowa może pomóc dziecku od którego została pobrana? Czy jest wykorzystywana w Polsce? Czym się różnią komórki macierzyste krwi pępowinowej od komórek macierzystych sznura? Kiedy za leczenie komórkami macierzystymi się płaci? Czy będzie można wyhodować narządu z komórek macierzystych? 30 rocznica pierwszego przeszczepienia krwi pępowinowej to idealny moment by odpowiedzieć na pytania które elektryzują opinię publiczną. O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy ekspertów:  
prof. Krzysztofa Kałwaka
z Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii
i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, dr hab. Magdalenę Chrościńską – Krawczyk z Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Pawła Kwiatkowskiego - prezesa Fundacji „Komórki Życia – Komórki Nadziei” oraz lek. med. Tomasza Barana z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Komórki macierzyste to pierwotne i niewyspecjalizowane jeszcze komórki charakteryzujące się wysoką zdolnością do samoodnawiania i różnicowania. W medycynie pozyskiwane są ze  szpiku kostnego, krwi obwodowej oraz tkanek popłodu: krwi pępowinowej i sznura pępowiny.  Stosowane są od ponad 30 lat w leczeniu ciężkich chorób hematologicznych i onkologicznych, zarówno dla dawcy od którego zostały pobrane jak i dla jego rodziny, lub osób niespokrewnionych (w zależności od wskazania). W roku 2017 opublikowano wyniki badań nad zastosowaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej w leczeniu autyzmu oraz mózgowego porażenia dziecięcego. Ich wyniki pokazują, że zastosowanie własnej krwi pępowinowej może przynieść korzystne efekty kliniczne.

– Komórki macierzyste pochodzące ze sznura pępowinowego i krwi pępowinowej zaskakują swoją uniwersalnością. Wykazują bardzo dużą skuteczność, a przy tym nie wymagają pełnej zgodności materiału w układzie HLA – nie musimy już szukać dawcy w pełni zgodnego, wystarczy zaledwie 60 proc. zgodności. Już dziś wiemy, że  możemy je wykorzystywać w leczeniu tak wielu chorób oraz to, że nie wiemy jeszcze wszystkiego, o ich zdolnościach – mówił prof. Krzysztof Kałwak. – My lekarze obecnie czekamy na możliwość naprawdę pełnego wykorzystania możliwości i potencjału drzemiącego w krwi pępowinowej. Te komórki – oprócz tego, że dzięki swojej prymitywności są tak bardzo uniwersalne – mają jeszcze dużą dawkę bardzo cennych substancji o działaniu immunomodulującym. Oznacza to, że podane np. dziecku z autyzmem potrafią znacznie złagodzić stan zapalny w centralnym ośrodku nerwowym. Czyli złagodzić objawy choroby – zwiększyć koncentrację, uspokoić, zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Zdaniem prof. Kałwaka w najbliższej przyszłości komórki macierzyste z krwi i sznura pępowinowego znajdą szerokie zastosowanie w leczeniu dorosłych. Już dziś znane są przypadki satysfakcjonujących terapii osób z udarem niedokrwiennym czy po przebytym zawale serca.

– W leczeniu chorób neurologicznych dzieci bardzo istotny jest wiek pacjenta – im młodsze dziecko, tym lepsze efekty terapii. Nie możemy się jednak łudzić, że wyleczymy całkowicie porażenie dziecięce czy autyzm. Podanie komórek macierzystych (z krwi pępowinowej lub ze sznura pępowiny) ma na celu polepszenie jakości życia i zniwelowanie objawów. I proszę mi wierzyć, że w przypadku naszych pacjentów nawet pozornie drobna zmiana to wielki krok na przód dla chorego i jego rodziny. Te „drobiazgi”, które uzyskujemy czasem już pod dwóch podaniach oznaczają np. wielkie postępy w rehabilitacji, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę widzenia, mowy czy koncentracji. To bardzo wiele – mówi dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk.

Terapia komórkami macierzystymi w chorobach neurologicznych realizowana jest w ramach procedury medycznego eksperymentu leczniczego, a co za tym idzie nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Powoduje to istotne ograniczenie dostępu do terapii dla dzieci, które nie mają zabezpieczonej krwi pępowinowej przy porodzie. Póki co z pomocą w finansowaniu terapii przychodzi Fundacja „Komórki Życia - Komórki Nadziei”.

­- Naszym zadaniem jest ułatwianie chorym dotarcie do potrzebnej im terapii. Większość
z nich to osoby, które nie mają własnej krwi pępowinowej – oczywiście gdyby ją miały cała procedura trwała by dużo krócej i byłaby bezkosztowa, ale tak jest rzadko. Naszym celem jest umożliwianie chorym dzieciom i ich rodzinom leczenie w Polsce oraz informowanie ich
o możliwościach i ośrodkach, które przeprowadzają takie terapie. To nasz priorytet, bowiem leczenie w kraju jest skuteczne, a skuteczność tą potwierdzają również historie naszych podopiecznych, ale też tańsze i przede wszystkim – mniej stresujące dla dziecka i jego rodziców. A akurat bark stresu jest czynnikiem kluczowym w zdrowieniu –
mówi Paweł Kwiatkowski, prezes Fundacji „Komórki życia – Komórki Nadziei”.

- Jedną z najpowszechniejszych obaw związaną z bankowaniem krwi pępowinowej jest ta, że przecież tej krwi jest mało i wystarczy jej jedynie na ewentualną terapię dla małego dziecka. Obecnie te obawy są nieuzasadnione. Już dziś potrafimy namnażać komórki macierzyste, a dosłownie „tuż za rogiem” jest i pewnie w przyszłym roku zostanie dopuszczona do zastosowania klinicznego będzie przynajmniej jedna technologia przyspieszająca i usprawniająca ten proces. To oznacza, że zbankowana krew bez problemu – i bez utraty jej wartości – wystarczy dla dorosłego człowieka. I to nie są marzenia – to jest nasza najbliższa przyszłość -  mówi dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Bankowanie krwi pępowinowej daje możliwość zabezpieczenia komórek macierzystych na przyszłość. Zdaniem Pawła Kwiatkowskiego gwarantem tej przyszłości są nasi lekarze i badacze – zadaniem władz i organizacji, takich jak kierowana przez niego Fundacja – jest zapewnianie im wsparcia i motywacji, dzięki którym nie będą bali się podejmować śmiałych i pionierskich działań. I będą tworzyć tak przełomowe terapie, jak prof. Eliane Gluckman.

O PBKM

Polski Bank Komórek Macierzystych przewodzi międzynarodowej Grupie Famicord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi na terenie Europy. Biorąc pod uwagę liczbę nowo pozyskiwanych próbek Grupa jest zdecydowanie największym bankiem w Europie z ponad 20% udziałem w rynku. Na koniec pierwszego półrocza 2018 roku Grupa przechowywała 169 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne). Celem bankowania jest zapewnienie bezpieczeństwa rodziny na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby wymagającej przeszczepienia komórek macierzystych u dawcy lub członków jego najbliższej rodziny.

Dodatkowo Grupa inwestuje w rozwój usług w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), uważanych za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju medycyny.

Dotychczas komórki macierzyste z PBKM zostały wydane do leczenia ok. 2000 pacjentów na całym świecie.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2020 roku

Dermapharm Basissalbe
Marka: DERMAPHARM AG
Dermapharm Basissalbe
Zastosowanie Dermapharm Basissalbe (Opakowanie: 50 g)- Zur Anwendung bei allen Hauterkrankungen, die vorher mit Cortison behandelt wurden, z.B
Cena: 23,00 zł

Nicorette freshmint 2 mg Lutschtabletten gepresst
Marka: Johnson & Johnson GmbH (OTC)
Nicorette freshmint 2 mg Lutschtabletten gepresst
Nicorette freshmint 2 mg Lutschtabletten gepresst (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

2x Optrex ActiSpray 2in1 für müde überanstrengte
Marka: Reckitt Benckiser Deutschland

Cefavora Cor Tropfen
Marka: Cefak KG
Cefavora Cor Tropfen
Cefavora Cor Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Formoline proszek
Marka: Certmedica International GmbH

Biochemie Dhu 10 Natrium sulfur.D 12 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 10 Natrium sulfur.D 12 Tabl.
Biochemie Dhu 10 Natrium sulfur.D 12 Tabl. (Opakowanie: 420 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

La Roche Posay Effaclar H kremowa pianka oczyszcz
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Doppelherz Immun+aronia system ampułki
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz Immun+aronia system ampułki
Zastosowanie Doppelherz Immun+aronia system ampułki (Opakowanie: 10 szt
Cena: 57,00 zł

Parodontax Natürlich Weiss Zahnpasta
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Parodontax Natürlich Weiss Zahnpasta
Parodontax Natürlich Weiss Zahnpasta (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Apoday Slim koktajl odchudzający o smaku czekolad
Marka: WEPA Apothekenbedarf GmbH & Co

Gum Paroex Chlorhexidin 0,06% pasta do zębów
Marka: Sunstar Deutschland GmbH

Adiclair Tabl.
Marka: Ardeypharm GmbH
Adiclair Tabl.
Zastosowanie Adiclair Tabl. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 109,00 zł

Acidum Hydrofluoricum D 10 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Acidum Hydrofluoricum D 10 Globuli
Acidum Hydrofluoricum D 10 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Sab simplex tabletki do żucia
Marka: Pfizer Pharma PFE GmbH
Sab simplex tabletki do żucia
Zastosowanie Sab simplex tabletki do żucia (Opakowanie: 20 szt
Cena: 25,00 zł

Just for men Brush żel koloryzujący czarny
Marka: Pharma Netzwerk PNW GmbH
Just for men Brush żel koloryzujący czarny
Zastosowanie Just for men Brush żel koloryzujący czarny (Opakowanie: 28.4 ml)Just for men Brush żel koloryzujący czarny (Opakowanie: 28
Cena: 43,00 zł

Espumisan emulsja
Marka: BERLIN-CHEMIE AG

Kaux Zahnpflegekaugummi Cinnamon/zimt mit Xylitol
Marka: sz saubere-zaehne GmbH
Kaux Zahnpflegekaugummi Cinnamonzimt mit Xylitol
Kaux Zahnpflegekaugummi Cinnamon/zimt mit Xylitol (Opakowanie: 40 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Esberitox tabletki
Marka: SCHAPER & BRÜMMER GmbH & Co. K
Esberitox tabletki
Zastosowanie Esberitox tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Esberitox tabletki (Opakowanie: 100 szt
Cena: 43,00 zł

Immun Boost Orthoexpert ampułki do picia
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Immun Boost Orthoexpert  ampułki do picia
Zastosowanie Immun Boost Orthoexpert ampułki do picia (Opakowanie: 7X25 ml)Dobra i silna odporność jest ważna przez cały rok
Cena: 69,00 zł

Robinia Pseudacacia C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Robinia Pseudacacia C 30 Globuli
Robinia Pseudacacia C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Hagebutten Pulver bio
Marka: Biol.Präparate Dr.Gross GmbH
Hagebutten Pulver bio
Hagebutten Pulver bio (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Perlweiss Perfekt Weiss Zahncreme
Marka: Fette Pharma AG
Perlweiss Perfekt Weiss Zahncreme
Perlweiss Perfekt Weiss Zahncreme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 23,00 zł

Bbn Hardcore Proteinblock Riegel Berries & Cream
Marka: Fitnesshotline GmbH
Bbn Hardcore Proteinblock Riegel Berries  Cream
Bbn Hardcore Proteinblock Riegel Berries & Cream (Opakowanie: 90 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Luis Widmer samoopalacz
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

La Mer med bogaty krem regeneracyjny na noc niepe
Marka: La mer Cosmetics AG

Mykundex Heilsalbe
Marka: RIEMSER Pharma GmbH

Osteofit Komplex D Zitronengeschmack Kautabl.
Marka: Humantis GmbH
Osteofit Komplex D Zitronengeschmack Kautabl.
Osteofit Komplex D Zitronengeschmack Kautabl. (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Plantur 21 Nutri Eliksir kofeinowy
Marka: Dr. Kurt Wolff GmbH & Co. KG

Anabox 7 Tage Regenbogen
Marka: WEPA Apothekenbedarf GmbH & Co
Anabox 7 Tage Regenbogen
Anabox 7 Tage Regenbogen (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Pflaster Klassisch 6 Groessen
Marka: Axisis GmbH
Pflaster Klassisch 6 Groessen
Pflaster Klassisch 6 Groessen (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 15,00 zł

Biochemie Dhu 7 Magnesium phos.D 3 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 7 Magnesium phos.D 3 Tabl.
Biochemie Dhu 7 Magnesium phos.D 3 Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Magnesium Phos. D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Magnesium Phos. D 12 Globuli
Magnesium Phos. D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Biomed Couperose ade Konzentrat
Marka: Herba Anima GmbH
Biomed Couperose ade Konzentrat
Biomed Couperose ade Konzentrat (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 86,00 zł

Emmi Dent pasta do zębów do szczoteczek ultradźwi
Marka: Emmi Ultrasonic GmbH

Wick Sinex Avera Dosierspray
Marka: Procter & Gamble GmbH
Wick Sinex Avera Dosierspray
Wick Sinex Avera Dosierspray (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Okoubaka Similiaplex
Marka: PASCOE pharmazeutische Präpara
Okoubaka Similiaplex
Okoubaka Similiaplex (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Bepanthen woda morska w aerozolu
Marka: Bayer Vital GmbH

Nurofen 200 mg Schmelztabletten Lemon
Marka: Reckitt Benckiser Deutschland
Nurofen 200 mg Schmelztabletten Lemon
Nurofen 200 mg Schmelztabletten Lemon (Opakowanie: 12 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Eucerin Hyaluron – Filler Krem przeciwzmarszczkow
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Ferrum Phos. C 200 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Ferrum Phos. C 200 Globuli
Ferrum Phos. C 200 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Hyaluron Mizellen Reinigungswasser
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Hyaluron Mizellen Reinigungswasser
Hyaluron Mizellen Reinigungswasser (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Vichy Teint Ideal podkład nr 45 - skóra sucha45
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Cuprum Metallicum Praep. 0,4% Salbe
Marka: WELEDA AG
Cuprum Metallicum Praep. 0,4 Salbe
Cuprum Metallicum Praep. 0,4% Salbe (Opakowanie: 23 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Vichy Purete Thermale pianka oczyszczająca
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Olej z czarnuszki egipskiej Pur
Marka: Pharma Peter GmbH

La Roche Posay Toleriane mleczko do demakijażu
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Flohsamenschalen indisch Bio
Marka: Avitale GmbH
Flohsamenschalen indisch Bio
Flohsamenschalen indisch Bio (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Weleda krem z nagietkiem do twarzy dla dzieci i
Marka: WELEDA AG

Bullrich sól w tabletkach
Marka: delta pronatura Dr. Krauss & D
Bullrich sól w tabletkach
Zastosowanie Bullrich sól w tabletkach (Opakowanie: 180 szt
Cena: 17,00 zł

Biochemie Dhu 11 Silicea D 3 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 11 Silicea D 3 Tabl.
Biochemie Dhu 11 Silicea D 3 Tabl. (Opakowanie: 420 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Gastritol Liquid Fluessigkeit zum Einnehmen
Marka: Dr. Gustav Klein GmbH & Co. KG
Gastritol Liquid Fluessigkeit zum Einnehmen
Gastritol Liquid Fluessigkeit zum Einnehmen (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Xylocain Gel 2%
Marka: Aspen Germany GmbH
Xylocain Gel 2
Zastosowanie Xylocain Gel 2% (Opakowanie: 30 g)Zur Schleimhautbetäubung und als Gleitmittel z.B
Cena: 35,00 zł

Ibuprofen Puren Granulat 400 mg zur, zum Her.e.Ls
Marka: PUREN Pharma GmbH & Co. KG
Ibuprofen Puren Granulat 400 mg zur, zum Her.e.Lsg.z.Ein.
Ibuprofen Puren Granulat 400 mg zur, zum Her.e.Lsg.z.Ein. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Calcium-EAP tabletki
Marka: Köhler Pharma GmbH
Calcium-EAP tabletki
Zastosowanie Calcium-EAP tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Calcium-EAP tabletki (Opakowanie: 100 szt
Cena: 65,00 zł

Gastricholan L fluessig
Marka: Südmedica GmbH

Verrukill ratiopharm spray na kurzajki
Marka: ratiopharm GmbH

Wick Babybalsam
Marka: Procter & Gamble GmbH
Wick Babybalsam
Wick Babybalsam (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl.
Marka: ratiopharm GmbH
Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl.
Zastosowanie Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl. (Opakowanie: 20 szt.)- Zur Behandlung von Magengeschwüren und Dünndarmgeschwüren
Cena: 17,00 zł

Wala Arnika maść
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Wala Arnika maść
Zastosowanie Wala Arnika maść (Opakowanie: 30 g)Wala Arnika maść (Opakowanie: 30 g) dobrze mieć ze sobą w podróży i w domowej apteczce
Cena: 39,00 zł

Dermasence Adtop plus 40% Urea krem
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG

Dr Wolz Zell Oxygen preparat wzmacniający, płyn
Marka: Dr. Wolz Zell GmbH

Gentiana Magen Globuli velati
Marka: WALA Heilmittel GmbH

Calcium Calciumcitrat Kapseln
Marka: pro medico GmbH
Calcium Calciumcitrat Kapseln
Calcium Calciumcitrat Kapseln (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 128,00 zł

Pinikehl Tropfen D 5
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Pinikehl Tropfen D 5
Pinikehl Tropfen D 5 (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Skorupki babki jajowatej Aurica
Marka: AURICA Naturheilm.u.Naturwaren
Skorupki babki jajowatej Aurica
Skorupki babki jajowatej Aurica (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Peha Haft Fixierbinde latexfrei 4mx4cm
Marka: PAUL HARTMANN AG
Peha Haft Fixierbinde latexfrei 4mx4cm
Peha Haft Fixierbinde latexfrei 4mx4cm (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Ginseng Il Hwa Kapseln
Marka: allcura Naturheilmittel GmbH
Ginseng Il Hwa Kapseln
Ginseng Il Hwa Kapseln (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Cefaomega Kapseln
Marka: Cefak KG
Cefaomega Kapseln
Cefaomega Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 175,00 zł

Carotin Mega + Selen Kapseln
Marka: Astrid Twardy GmbH
Carotin Mega + Selen Kapseln
Carotin Mega + Selen Kapseln (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 100,00 zł

Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Marka: OmniVision GmbH
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen (Opakowanie: 2X10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

La Roche Posay Anthelios Xl Lsf 50+ Milch do ciał
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Rausch Hairspray flexible Aerosol
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Hairspray flexible Aerosol
Rausch Hairspray flexible Aerosol (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Nene Lax 1,0 Suppos.f.kleinkdr.u.kdr.
Marka: Dentinox Lenk & Schuppan KG
Nene Lax 1,0 Suppos.f.kleinkdr.u.kdr.
Nene Lax 1,0 Suppos.f.kleinkdr.u.kdr. (Opakowanie: 6 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Agnucaston Filmtabl.
Marka: Bionorica SE
Agnucaston Filmtabl.
Zastosowanie Agnucaston Filmtabl. (Opakowanie: 30 szt
Cena: 26,00 zł

Crosmin kapsułki z wyciągiem z granatów
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K
Crosmin kapsułki z wyciągiem z granatów
Crosmin kapsułki z wyciągiem z granatów (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 145,00 zł

Vivimed N gg. Fieber u. Kopfschmerzen Tabl.
Marka: Dr. Gerhard Mann
Vivimed N gg. Fieber u. Kopfschmerzen Tabl.
Zastosowanie Vivimed N gg. Fieber u. Kopfschmerzen Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 21,00 zł

Optive krople do oczu 3x10ml
Marka: Allergan Pharmaceuticals Irela
Optive krople do oczu 3x10ml
Zastosowanie Optive krople do oczu 3x10ml (Opakowanie: 3X10 ml)Osmoprotekcja - Krople do oczu zapewniające komfort o przedłużonym działaniu
Cena: 128,00 zł

Dermasence Mycolex Spray
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG
Dermasence Mycolex Spray
Dermasence Mycolex Spray (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 69,00 zł

Bach Original Rescue Spray bez alkoholu
Marka: Nelsons GmbH

Causticum Hahnemanni D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Causticum Hahnemanni D 6 Globuli
Causticum Hahnemanni D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis