polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
330309 produktów

Medycyna coraz bliżej jeszcze szerszego wykorzystania komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Dziś leczymy nią nie tylko nowotwory, ale też choroby neurologiczne dzieci i dorosłych

Dokładnie 8 października 1988 r., czyli równo 30 lat temu, prof. Eliane Gluckman wraz ze swoim zespołem dokonała pionierskiego przeszczepienia krwi pępowinowej 5-letniemu choremu na niedokrwistość Fanconiego Mathew Farrow.  Chłopiec został całkowicie wyleczony, a dziś jest cieszącym się życiem dorosłym. Od tego czasu zastosowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej w ratowaniu życia chorych na nowotwory i schorzenia hematologiczne jest powszechne. Opublikowane badania pokazują również, że mogą mieć zastosowanie w chorobach neurologicznych.

Czy krew pępowinowa może pomóc dziecku od którego została pobrana? Czy jest wykorzystywana w Polsce? Czym się różnią komórki macierzyste krwi pępowinowej od komórek macierzystych sznura? Kiedy za leczenie komórkami macierzystymi się płaci? Czy będzie można wyhodować narządu z komórek macierzystych? 30 rocznica pierwszego przeszczepienia krwi pępowinowej to idealny moment by odpowiedzieć na pytania które elektryzują opinię publiczną. O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy ekspertów:  
prof. Krzysztofa Kałwaka
z Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii
i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, dr hab. Magdalenę Chrościńską – Krawczyk z Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Pawła Kwiatkowskiego - prezesa Fundacji „Komórki Życia – Komórki Nadziei” oraz lek. med. Tomasza Barana z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Komórki macierzyste to pierwotne i niewyspecjalizowane jeszcze komórki charakteryzujące się wysoką zdolnością do samoodnawiania i różnicowania. W medycynie pozyskiwane są ze  szpiku kostnego, krwi obwodowej oraz tkanek popłodu: krwi pępowinowej i sznura pępowiny.  Stosowane są od ponad 30 lat w leczeniu ciężkich chorób hematologicznych i onkologicznych, zarówno dla dawcy od którego zostały pobrane jak i dla jego rodziny, lub osób niespokrewnionych (w zależności od wskazania). W roku 2017 opublikowano wyniki badań nad zastosowaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej w leczeniu autyzmu oraz mózgowego porażenia dziecięcego. Ich wyniki pokazują, że zastosowanie własnej krwi pępowinowej może przynieść korzystne efekty kliniczne.

– Komórki macierzyste pochodzące ze sznura pępowinowego i krwi pępowinowej zaskakują swoją uniwersalnością. Wykazują bardzo dużą skuteczność, a przy tym nie wymagają pełnej zgodności materiału w układzie HLA – nie musimy już szukać dawcy w pełni zgodnego, wystarczy zaledwie 60 proc. zgodności. Już dziś wiemy, że  możemy je wykorzystywać w leczeniu tak wielu chorób oraz to, że nie wiemy jeszcze wszystkiego, o ich zdolnościach – mówił prof. Krzysztof Kałwak. – My lekarze obecnie czekamy na możliwość naprawdę pełnego wykorzystania możliwości i potencjału drzemiącego w krwi pępowinowej. Te komórki – oprócz tego, że dzięki swojej prymitywności są tak bardzo uniwersalne – mają jeszcze dużą dawkę bardzo cennych substancji o działaniu immunomodulującym. Oznacza to, że podane np. dziecku z autyzmem potrafią znacznie złagodzić stan zapalny w centralnym ośrodku nerwowym. Czyli złagodzić objawy choroby – zwiększyć koncentrację, uspokoić, zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Zdaniem prof. Kałwaka w najbliższej przyszłości komórki macierzyste z krwi i sznura pępowinowego znajdą szerokie zastosowanie w leczeniu dorosłych. Już dziś znane są przypadki satysfakcjonujących terapii osób z udarem niedokrwiennym czy po przebytym zawale serca.

– W leczeniu chorób neurologicznych dzieci bardzo istotny jest wiek pacjenta – im młodsze dziecko, tym lepsze efekty terapii. Nie możemy się jednak łudzić, że wyleczymy całkowicie porażenie dziecięce czy autyzm. Podanie komórek macierzystych (z krwi pępowinowej lub ze sznura pępowiny) ma na celu polepszenie jakości życia i zniwelowanie objawów. I proszę mi wierzyć, że w przypadku naszych pacjentów nawet pozornie drobna zmiana to wielki krok na przód dla chorego i jego rodziny. Te „drobiazgi”, które uzyskujemy czasem już pod dwóch podaniach oznaczają np. wielkie postępy w rehabilitacji, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę widzenia, mowy czy koncentracji. To bardzo wiele – mówi dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk.

Terapia komórkami macierzystymi w chorobach neurologicznych realizowana jest w ramach procedury medycznego eksperymentu leczniczego, a co za tym idzie nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Powoduje to istotne ograniczenie dostępu do terapii dla dzieci, które nie mają zabezpieczonej krwi pępowinowej przy porodzie. Póki co z pomocą w finansowaniu terapii przychodzi Fundacja „Komórki Życia - Komórki Nadziei”.

­- Naszym zadaniem jest ułatwianie chorym dotarcie do potrzebnej im terapii. Większość
z nich to osoby, które nie mają własnej krwi pępowinowej – oczywiście gdyby ją miały cała procedura trwała by dużo krócej i byłaby bezkosztowa, ale tak jest rzadko. Naszym celem jest umożliwianie chorym dzieciom i ich rodzinom leczenie w Polsce oraz informowanie ich
o możliwościach i ośrodkach, które przeprowadzają takie terapie. To nasz priorytet, bowiem leczenie w kraju jest skuteczne, a skuteczność tą potwierdzają również historie naszych podopiecznych, ale też tańsze i przede wszystkim – mniej stresujące dla dziecka i jego rodziców. A akurat bark stresu jest czynnikiem kluczowym w zdrowieniu –
mówi Paweł Kwiatkowski, prezes Fundacji „Komórki życia – Komórki Nadziei”.

- Jedną z najpowszechniejszych obaw związaną z bankowaniem krwi pępowinowej jest ta, że przecież tej krwi jest mało i wystarczy jej jedynie na ewentualną terapię dla małego dziecka. Obecnie te obawy są nieuzasadnione. Już dziś potrafimy namnażać komórki macierzyste, a dosłownie „tuż za rogiem” jest i pewnie w przyszłym roku zostanie dopuszczona do zastosowania klinicznego będzie przynajmniej jedna technologia przyspieszająca i usprawniająca ten proces. To oznacza, że zbankowana krew bez problemu – i bez utraty jej wartości – wystarczy dla dorosłego człowieka. I to nie są marzenia – to jest nasza najbliższa przyszłość -  mówi dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Bankowanie krwi pępowinowej daje możliwość zabezpieczenia komórek macierzystych na przyszłość. Zdaniem Pawła Kwiatkowskiego gwarantem tej przyszłości są nasi lekarze i badacze – zadaniem władz i organizacji, takich jak kierowana przez niego Fundacja – jest zapewnianie im wsparcia i motywacji, dzięki którym nie będą bali się podejmować śmiałych i pionierskich działań. I będą tworzyć tak przełomowe terapie, jak prof. Eliane Gluckman.

O PBKM

Polski Bank Komórek Macierzystych przewodzi międzynarodowej Grupie Famicord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi na terenie Europy. Biorąc pod uwagę liczbę nowo pozyskiwanych próbek Grupa jest zdecydowanie największym bankiem w Europie z ponad 20% udziałem w rynku. Na koniec pierwszego półrocza 2018 roku Grupa przechowywała 169 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne). Celem bankowania jest zapewnienie bezpieczeństwa rodziny na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby wymagającej przeszczepienia komórek macierzystych u dawcy lub członków jego najbliższej rodziny.

Dodatkowo Grupa inwestuje w rozwój usług w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), uważanych za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju medycyny.

Dotychczas komórki macierzyste z PBKM zostały wydane do leczenia ok. 2000 pacjentów na całym świecie.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2021 roku

Vitamin E 600 N Weichkapseln
Marka: Burton Feingold
Vitamin E 600 N Weichkapseln
Vitamin E 600 N Weichkapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 114,00 zł

Magnesium Sandoz 121,5 mg Brausetabletten
Marka: Hexal AG
Magnesium Sandoz 121,5 mg Brausetabletten
Magnesium Sandoz 121,5 mg Brausetabletten (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Vichy Dercos szampon przeciwłupieżowy do wrażliwe
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Centrum Gen.50+ A-zink+floraglo Lutein Caplette
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Centrum Gen.50+ A-zink+floraglo Lutein Caplette
Zastosowanie Centrum Gen.50+ A-zink+floraglo Lutein Caplette (Opakowanie: 180 szt
Cena: 182,00 zł

Cefasel 100 nutri Selen-tabs
Marka: Cefak KG
Cefasel 100 nutri Selen-tabs
Cefasel 100 nutri Selen-tabs (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 73,00 zł

Korodin krople na serce i krwioobieg
Marka: ROBUGEN GmbH Pharmazeutische F

Lactostop 5.500 Fcc Tabletten Klickspender
Marka: Hübner Naturarzneimittel GmbH
Lactostop 5.500 Fcc Tabletten Klickspender
Lactostop 5.500 Fcc Tabletten Klickspender (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 70,00 zł

Resvega Kapseln
Marka: Thea Pharma GmbH
Resvega Kapseln
Resvega Kapseln (Opakowanie: 3X60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 241,00 zł

Weihrauch Kapseln Indischer
Marka: Aalborg Pharma GmbH
Weihrauch Kapseln Indischer
Weihrauch Kapseln Indischer (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 136,00 zł

Immun44 Kapseln
Marka: Ökopharm GmbH
Immun44 Kapseln
Immun44 Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 81,00 zł

Centrovision Amd Kapseln
Marka: OmniVision GmbH
Centrovision Amd Kapseln
Centrovision Amd Kapseln (Opakowanie: 270 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 279,00 zł

Bronchalis Heel Tabl.
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Bronchalis Heel Tabl.
Bronchalis Heel Tabl. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Louis Widmer Remederm mleczko do ciała 5% mocznik
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Haenal Fact Hamamelis Salbe
Marka: Strathmann GmbH & Co.KG
Haenal Fact Hamamelis Salbe
Haenal Fact Hamamelis Salbe (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Cysto Fink mono Kapseln
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH
Cysto Fink mono Kapseln
Zastosowanie Cysto Fink mono Kapseln (Opakowanie: 120 szt
Cena: 144,00 zł

Voltaren Dolo Liquid 25 mg Weichkapseln
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Voltaren Dolo Liquid 25 mg Weichkapseln
Voltaren Dolo Liquid 25 mg Weichkapseln (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Reactine Duo Retardtabl.
Marka: Johnson & Johnson GmbH (OTC)
Reactine Duo Retardtabl.
Reactine Duo Retardtabl. (Opakowanie: 6 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

La Mer Flexible Specials Feuchtigk.-cr.-maske ohn
Marka: La mer Cosmetics AG
La Mer Flexible Specials Feuchtigk.-cr.-maske ohne P.
La Mer Flexible Specials Feuchtigk.-cr.-maske ohne P. (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 129,00 zł

Luvased Nacht nassene tabletki powlekane na noc
Marka: Dr. Kade Pharm. Fabrik GmbH
Luvased Nacht nassene tabletki powlekane na noc
Zastosowanie Luvased Nacht nassene tabletki powlekane na noc (Opakowanie: 100 szt
Cena: 47,00 zł

Nivea Flüssigseife Creme soft Nachfüllbeutel
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Flüssigseife Creme soft Nachfüllbeutel
Nivea Flüssigseife Creme soft Nachfüllbeutel (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Anginetten dolo akut tabletki na ból gardła
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Anginetten dolo akut tabletki na ból gardła
Zastosowanie Anginetten dolo akut tabletki na ból gardła (Opakowanie: 24 szt.)Anginetten dolo akut tabletki na ból gardła (Opakowanie: 24 szt
Cena: 21,00 zł

Neuranidal N Tabl.
Marka: STADA GmbH
Neuranidal N Tabl.
Zastosowanie Neuranidal N Tabl. (Opakowanie: 10 szt.)-leichte bis mäßig starke Schmerzen
Cena: 8,00 zł

Thyreo Komplex Pflueger
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Thyreo Komplex Pflueger
Thyreo Komplex Pflueger (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 42,00 zł

Fructaid Kapseln
Marka: Pro Natura Gesellschaft für ge
Fructaid Kapseln
Fructaid Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 92,00 zł

Gehwol puder do stóp
Marka: Eduard Gerlach GmbH

Vidisept 2% Augentr.
Marka: Dr. Gerhard Mann
Vidisept 2 Augentr.
Zastosowanie Vidisept 2% Augentr
Cena: 57,00 zł

Zinnober D 6 Tabl.
Marka: WELEDA AG
Zinnober D 6 Tabl.
Zinnober D 6 Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 45,00 zł

Earplanes Adult/erwachsene
Marka: Cirrus Healthcare Products
Earplanes Adulterwachsene
Earplanes Adult/erwachsene (Opakowanie: 2 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Multan Figur Former Proszek z CLA i L-karnityną
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG

Eucerin Sun Kids mleczko p/słoneczne SPF50+
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Biochemie Pflueger 14 Kalium bromat.D 6 Tabl.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 14 Kalium bromat.D 6 Tabl.
Biochemie Pflueger 14 Kalium bromat.D 6 Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Biochemie Orthim 23 Natrium bicarbonic.D 12 Tbl.
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie Orthim 23 Natrium bicarbonic.D 12 Tbl.
Biochemie Orthim 23 Natrium bicarbonic.D 12 Tbl. (Opakowanie: 400 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Magnesiocard forte 10 mmol Pulver
Marka: Verla-Pharm Arzneimittel GmbH
Magnesiocard forte 10 mmol Pulver
Zastosowanie Magnesiocard forte 10 mmol Pulver (Opakowanie: 100 szt
Cena: 92,00 zł

Baldriparan tabletki na uspokojenie
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Baldriparan tabletki na uspokojenie
Zastosowanie Baldriparan tabletki na uspokojenie (Opakowanie: 30 szt.)Baldriparan tabletki na uspokojenie (Opakowanie: 30 szt
Cena: 43,00 zł

Ibuflam 4% roztwór
Marka: Zentiva Pharma GmbH

Orgaplasma Tabl.ueberzogen
Marka: Ardeypharm GmbH
Orgaplasma Tabl.ueberzogen
Orgaplasma Tabl.ueberzogen (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 136,00 zł

Cadion Magnesium Mg Granulat Beutel
Marka: Cadion AS Vertriebs GmbH
Cadion Magnesium Mg Granulat Beutel
Cadion Magnesium Mg Granulat Beutel (Opakowanie: 50X6.25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Lorano tabletki na alergię
Marka: Hexal AG
Lorano tabletki na alergię
Lorano tabletki na alergię (Opakowanie: 14 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Schauma Shampoo 7-kräuter
Marka: Schwarzkopf & Henkel GmbH
Schauma Shampoo 7-kräuter
Schauma Shampoo 7-kräuter (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 9,00 zł

Iscucin Quercus Staerke F Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Iscucin Quercus Staerke F Amp.
Iscucin Quercus Staerke F Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 233,00 zł

Tena Slip maxi large
Marka: Essity Germany GmbH
Tena Slip maxi large
Tena Slip maxi large (Opakowanie: 24 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Baldriparan stark tabletki powlekane na noc
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Baldriparan stark tabletki powlekane na noc
Zastosowanie Baldriparan stark tabletki powlekane na noc (Opakowanie: 30 szt
Cena: 52,00 zł

Pressotherm Sport-tape 38cmx10m opatrunek biały
Marka: ABC Apotheken-Bedarfs-Contor G
Pressotherm Sport-tape 38cmx10m opatrunek biały
Pressotherm Sport-tape 38cmx10m opatrunek biały (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Maria Treben Bitterer skoncentrowane zioła szwedz
Marka: Ihrlich Kräuter + Kosmetik Gmb

Kytta Sedativum Dragees
Marka: Merck Selbstmedikation GmbH
Kytta Sedativum Dragees
Zastosowanie Kytta Sedativum Dragees (Opakowanie: 100 szt
Cena: 83,00 zł

Omega 3 Fettsaeuren 500 mg/60% Kapseln
Marka: Dr. Wolz Zell GmbH
Omega 3 Fettsaeuren 500 mg60 Kapseln
Omega 3 Fettsaeuren 500 mg/60% Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 58,00 zł

Naproxen Schwoerer Filmtabl.
Marka: Pharma Schwörer GmbH
Naproxen Schwoerer Filmtabl.
Zastosowanie Naproxen Schwoerer Filmtabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 21,00 zł

Exhirud Heparin Gel 60 000 I.e.
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Exhirud Heparin Gel 60 000 I.e.
Zastosowanie Exhirud Heparin Gel 60 000 I.e
Cena: 35,00 zł

Kinesiologie Tape 5x5cm blau
Marka: Römer-Pharma GmbH
Kinesiologie Tape 5x5cm blau
Kinesiologie Tape 5x5cm blau (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

H&s Detox Vitaltee Filterbeutel
Marka: H&S Tee - Gesellschaft mbH & C
Hs Detox Vitaltee Filterbeutel
H&s Detox Vitaltee Filterbeutel (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Vichy Ideal Soleil Sprej antypiaskowy dla dzieci
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Optrex Actispray 2in1 für juckende+tränende Augen
Marka: Reckitt Benckiser Deutschland
Optrex Actispray 2in1 für juckende+tränende Augen
Optrex Actispray 2in1 für juckende+tränende Augen (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 52,00 zł

La Roche Posay Toleriane Ultra okolice oczu, krem
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Rausch szampon chroniący kolor z awokado
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch szampon chroniący kolor z awokado
Rausch szampon chroniący kolor z awokado (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 52,00 zł

Zink Al 25 mg Brausetabl.
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Zink Al 25 mg Brausetabl.
Zastosowanie Zink Al 25 mg Brausetabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 24,00 zł

Ell-cranell Kapsułki z odżywką dla kobiet
Marka: Galderma Laboratorium GmbH
Ell-cranell Kapsułki z odżywką dla kobiet
Zastosowanie Ell-cranell Kapsułki z odżywką dla kobiet (Opakowanie: 180 szt.)Ell-cranell Kapsułki z odżywką dla kobiet (Opakowanie: 180 szt
Cena: 217,00 zł

Laxoberal krople środek przeczyszczający
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb

Frei öl Anti-Age Hyaluron Lift koncentrat na dzie
Marka: Apotheker Walter Bouhon GmbH

Rausch Vital kapsułki ziołowe
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Vital kapsułki ziołowe
Zastosowanie Rausch Vital kapsułki ziołowe (Opakowanie: 30X2 szt.)Rausch Vital kapsułki ziołowe (Opakowanie: 30X2 szt
Cena: 96,00 zł

Arsenicum Album C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Arsenicum Album C 30 Globuli
Arsenicum Album C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Artelac Lipids Edo Augengel
Marka: Dr. Gerhard Mann
Artelac Lipids Edo Augengel
Artelac Lipids Edo Augengel (Opakowanie: 10X0.6 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Bad Heilbrunner herbata na przeziębienia saszetki
Marka: Bad Heilbrunner Naturheilm.Gmb
Bad Heilbrunner herbata na przeziębienia saszetki
Zastosowanie Bad Heilbrunner herbata na przeziębienia saszetki (Opakowanie: 8 szt
Cena: 13,00 zł

Pinimenthol S maść do nosa
Marka: Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.K

Ophtalmin N Augentropfen
Marka: Dr. Winzer Pharma GmbH
Ophtalmin N Augentropfen
Zastosowanie Ophtalmin N Augentropfen (Opakowanie: 10 ml)- Bei Augenreizungen mit und ohne Rötungen der Augenbindehaut und des Lidrandes (z.B
Cena: 17,00 zł

Unizink Kombikraft
Marka: Köhler Pharma GmbH
Unizink Kombikraft
Unizink Kombikraft (Opakowanie: 5X25 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 25,00 zł

Fenistil Tabl.ueberzogen
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Fenistil Tabl.ueberzogen
Zastosowanie Fenistil Tabl.ueberzogen (Opakowanie: 20 szt
Cena: 26,00 zł

Weleda Lavendel rozluźniający płyn do kąpieli - l
Marka: WELEDA AG

Nystatin Stada Tabl.ueberzogen
Marka: STADAPHARM GmbH
Nystatin Stada Tabl.ueberzogen
Zastosowanie Nystatin Stada Tabl.ueberzogen (Opakowanie: 50 szt.)Bei Infektionen durch Nystatin-empfindliche Hefepilze (z.B
Cena: 89,00 zł

Abtei Nachtruhe Baldrian+hopfen Einschlafdragees
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH
Abtei Nachtruhe Baldrian+hopfen Einschlafdragees
Abtei Nachtruhe Baldrian+hopfen Einschlafdragees (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 25,00 zł

Hepar Hevert Lebertropfen
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Hepar Hevert Lebertropfen
Hepar Hevert Lebertropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Centrovision Lutein forte Omega 3 kapsułki
Marka: OmniVision GmbH
Centrovision Lutein forte Omega 3 kapsułki
Centrovision Lutein forte Omega 3 kapsułki (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Togal Kopfschmerz-brause + Vit. C Brausetabl.
Marka: Togal Werk AG
Togal Kopfschmerz-brause + Vit. C Brausetabl.
Zastosowanie Togal Kopfschmerz-brause + Vit. C Brausetabl. (Opakowanie: 20 szt.)- Bei leichten bis mäßig starken Schmerzen, z.B
Cena: 30,00 zł

Calcium Fluoratum C 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Calcium Fluoratum C 12 Globuli
Calcium Fluoratum C 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Okoubaka C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Okoubaka C 30 Globuli
Okoubaka C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Carmol krople
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG

Centrum Plus Ginseng & Ginkgo Tabletten
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Centrum Plus Ginseng  Ginkgo Tabletten
Centrum Plus Ginseng & Ginkgo Tabletten (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 63,00 zł

Neutrogena krem do rąk perfumowany
Marka: Johnson&Johnson GmbH-CHC

Phyto Phytolaque Design pflanzl. wykańczający spr
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Phyto Phytolaque Design pflanzl. wykańczający spray do włosów
Zastosowanie Phyto Phytolaque Design pflanzl
Cena: 50,00 zł

Additiva Vitamin C tabetki musujące
Marka: Dr.B.Scheffler Nachf. GmbH & C
Additiva Vitamin C tabetki musujące
Zastosowanie Additiva Vitamin C tabetki musujące (Opakowanie: 10 szt
Cena: 7,00 zł

Sensodyne Mundspülung cool & fresh
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Sensodyne Mundspülung cool  fresh
Sensodyne Mundspülung cool & fresh (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis