polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
449265 produktów

Nadziąślak  –  problem ciężarnych

Kobiety podczas ciąży narzekają na mdłości, bóle kręgosłupa, puchnące kostki czy problemy z pęcherzem. Efekt burzy hormonów zobaczymy również po gorszej kondycji dziąseł i obecności tzw. guzów ciężarnych w jamie ustnej.  Czy jest się czego obawiać?

Hormony wpływają na dziąsła

Okres ciąży to wyzwanie dla naszych dziąseł.  Z powodu wahań hormonów i wynikających z tego zmian w fizjologii dziąseł, stają się bardziej wrażliwe, bolesne, rozpulchnione i mogą krwawić. Nie zdziw się, jeśli na ich powierzchni pojawi się mały, miękki i zaczerwieniony guz. 

 

Może to być nadziąślak ziarnisty (epulis granulomatosa), zwany również nadziąślakiem ciężarnych (epulis gravidarum). Część kobiet może wpaść w panikę na widok niepokojącej zmiany w jamie ustnej. Czy słusznie?

Nadziąślaki to łagodne guzy występujące w obszarze dziąseł. Wpływ na ich rozwój ma wiele czynników, m.in. miejscowe podrażnienia, urazy oraz zmiany hormonalne. Kobiety są na nie szczególnie narażone ze względu na ciążę - wtedy mówimy o nadziąślaku lub guzieciężarnych, który pojawia się zazwyczaj w 2. lub 3. trymestrze.  W 70 proc. przypadków zmiana zlokalizowana jest na brodawkach międzyzębowych, ale także tkankach dziąseł oraz śluzówce np. warg lub języka. Nie boli, zazwyczaj również nie ulega zezłośliwieniu - uspokaja lek. stom. Monika Stachowicz z gabinetu Periodent w Warszawie.

Jak wyjaśniają specjaliści, nadziąślak często rozwija się na skutek wzrostu poziomu estrogenów oraz progesteronu i zmian we florze bakteryjnej, do których dochodzi w organizmie kobiety podczas ciąży.

Groźny czy nie?

Skoro więc zmiana nie jest groźna, to czy wymaga leczenia?Jak się okazuje – niekoniecznie.  Guz ciążowy zazwyczaj znika samoistnie lub zmniejsza się do kilku tygodni po porodzie.

 

Zanim to jednak nastąpi, nadziąślak potrafi być irytujący i uciążliwy dla ciężarnej.Jego cechą charakterystyczną jest bowiem hiperplazja, czyli nadmierny przerost śluzówki. Dlatego może powodować dyskomfort podczas jedzenia, szczotkowania lub nitkowania zębów - może wówczas krwawić ze względu na duże unaczynienie i mieć tendencję do owrzodzeń. Czasami zmiana może silnie reagować na zimne i gorące temperatury. Dodatkowo, stanowi również defekt estetyczny.

 

-Szacuje się, że nadziąślak może dotyczyć  1-5%  ciężarnych, sprzyjają mu nie tylko zmiany hormonalne, ale również m.in. zaniedbania w higienie jamy ustnej, zaburzenia immunologiczne czy uboga w witaminy dieta. Można go usunąć chirurgicznie skalpelem, również za pomocą lasera, krioterapii lub elektrokoagulacji, co na ogół zapobiega odrastaniu. Zazwyczaj jednak obserwujemy zmianę i jeśli to możliwe, czekamy do porodu. Wskazaniem do jego usunięcia jest znaczny rozmiar np. kilka cm, który nie pozwala normalnie odżywiać się pacjentce lub jego ciągła obecność po urodzeniu dziecka wyjaśnia periodontolog.

Aby potwierdzić, że na pewno mamy do czynienia z nadziąślakiem i jakim jego typem (jest kilka rodzajów), należy zgłosić się do stomatologa. Rozpoznanie zmiany powinno być również potwierdzone wywiadem lekarskim, diagnostyką RTG, biopsją oraz badaniem histopatologicznym.

Jest to niezbędne, by nie pomylić niegroźnego nadziąślaka np. ze zmianami o charakterze nowotworowym m.in. naczyniakami – łagodnymi lub złośliwymi, mięsakiem Kaposiego lub rakiem płaskonabłonkowym, które również mogą być usytuowane  w jamie ustnej i mieć zbliżone cechy kliniczne.

Po badaniach dentysta może w razie potrzeby zastosować odpowiednie leczenie lub - jak ma to miejsce w większości przypadków – doradzić przeczekanie i usunięcie dopiero po rozwiązaniu ciąży, aby zapobiec nawrotom.

Jak z nim postępować w trakcie ciąży?

Gdy zmiana się pojawi, musimy pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów, najlepiej po każdym posiłku oraz unikać miejscowego podrażnienia tej okolicy. W tym celu wybierzmy szczoteczkę o miękkim włosiu, która jest delikatniejsza dla dziąseł. Jeśli tkanki są obrzęknięte, zamiast nitki dentystycznej, możemy wybrać irygator stomatologiczny.

 

- To małe urządzenie, które za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem oczyszcza trudno dostępne miejsca w sposób fizjologiczny i mało inwazyjny wyjaśnia stomatolog.

W okresie ciąży wzrasta także znaczenie kontrolnych przeglądów jamy ustnej. Stomatolog sprawdza, czy u pacjentki nie występują dolegliwości, np. zapalenie dziąseł, wtedy może zlecić profesjonalny zabieg usunięcia złogów nazębnych.

Nadziąślakowi sprzyjają zła higiena jamy ustnej oraz urazy dziąseł. Dlatego zwracamy uwagę na czynniki drażniące m.in. ostre krawędzie zębów, nawisające plomby, niedopasowane uzupełnienia protetyczne oraz obecność kamienia nazębnego. Kamień nazębny powoduje chroniczne podrażnianie dziąseł, więc oczyszczenie zębów z osadu nie tylko redukuje ryzyko infekcji dziąseł, do których często dochodzi u ciężarnych pacjentek, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się nadziąślaka – mówi dr Stachowicz.

 

 

***

Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodentto nowoczesna klinika stomatologiczna zlokalizowana w Warszawie, która od lat dba o uśmiechy Polaków. Periodent specjalizuje się w implantologii, stomatologii estetycznej, a przede wszystkim w temacie chorób przyzębia i błony śluzowej. W swojej pracy wykorzystuje m.in. zaawansowane mikroskopy, lasery, system CEREC oraz cyfrowe aparaty do niskodawkowej radiologii. Dostępne są tu również badania cyfrową sondą periodontologiczną PA-ON – wyjątkowym narzędziem pomocnym w profilaktyce, diagnostyce oraz terapii chorób przyzębia. Centrum Periodent to również twórca akcji informacyjnej „Stop paradontozie”, w ramach której organizuje bezpłatne konsultacje stomatologiczne i diagnostykę dla pacjentów zagrożonych chorobami przyzębia. Więcej: www.periodent.com.plstopparadontozie.pl

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2022 roku

Minactiv minerały roślinne
Marka: Dr.Metz KG
Minactiv minerały roślinne
Zastosowanie Minactiv minerały roślinne (Opakowanie: 250 g)Produkt obfituje w minerały roślinne
Cena: 34,00 zł

Rhinomer 2 medium roztwór
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Purasanft Q10 Anti-aging Gesichtspfl.m.hyalurons.
Marka: DinoPharm GmbH
Purasanft Q10 Anti-aging Gesichtspfl.m.hyalurons.
Purasanft Q10 Anti-aging Gesichtspfl.m.hyalurons. (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tropfen
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tropfen
Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tropfen (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Quickpep Guarana Kapseln
Marka: ALLPHARM Vertriebs GmbH
Quickpep Guarana Kapseln
Quickpep Guarana Kapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Mezym F Filmtabl.
Marka: BERLIN-CHEMIE AG
Mezym F Filmtabl.
Zastosowanie Mezym F Filmtabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 17,00 zł

Doppelherz System Magnez 400 tabletki musujące
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz System Magnez 400 tabletki musujące
Zastosowanie Doppelherz System Magnez 400 tabletki musujące (Opakowanie: 24 szt.)Doppelherz System Magnez 400 tabletki musujące (Opakowanie: 24 szt
Cena: 39,00 zł

Lecicarbon K Co2 Laxans Kindersuppos.
Marka: athenstaedt GmbH & Co KG
Lecicarbon K Co2 Laxans Kindersuppos.
Zastosowanie Lecicarbon K Co2 Laxans Kindersuppos. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 26,00 zł

Nivea Creme Dose
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Creme Dose
Nivea Creme Dose (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Acc Kindersaft
Marka: Hexal AG

Echinacea Ratiopharm roztwór bez alkoholu
Marka: ratiopharm GmbH

Doppelherz krzemionka+cynk+biotyna+wapń
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz krzemionka+cynk+biotyna+wapń
Zastosowanie Doppelherz krzemionka+cynk+biotyna+wapń (Opakowanie: 60 szt.)Doppelherz krzemionka+cynk+biotyna+wapń (Opakowanie: 60 szt
Cena: 29,00 zł

Terrazym żel
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Terrazym żel
Terrazym żel (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Telcor Arginin plus Btl. Granulat
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K
Telcor Arginin plus Btl. Granulat
Telcor Arginin plus Btl. Granulat (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 127,00 zł

Usneabasan Urtinktur Tropfen
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Usneabasan Urtinktur Tropfen
Usneabasan Urtinktur Tropfen (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Kneipp olejek do kąpieli Kwiaty Wiśni
Marka: Kneipp GmbH

Herbata z jemioły w saszetkach
Marka: Alexander Weltecke GmbH & Co K
Herbata z jemioły w saszetkach
Herbata z jemioły w saszetkach (Opakowanie: 25 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 10,00 zł

Kalium Carbonicum C 30 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Kalium Carbonicum C 30 Tabl.
Kalium Carbonicum C 30 Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Sidroga herbata z jemioły saszetki
Marka: Sidroga Gesellschaft für Gesun
Sidroga herbata z jemioły saszetki
Sidroga herbata z jemioły saszetki (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 16,00 zł

Systane krople do oczu
Marka: NOVARTIS Pharma GmbH

Allergika Gesichtscreme sensitive
Marka: ALLERGIKA Pharma GmbH
Allergika Gesichtscreme sensitive
Allergika Gesichtscreme sensitive (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Palmolive Rasiercreme
Marka: COLGATE-PALMOLIVE GmbH
Palmolive Rasiercreme
Palmolive Rasiercreme (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Kneipp kryształki do kąpieli Czysty relaks
Marka: Kneipp GmbH

Ratiopharm Echinacea roztwór
Marka: ratiopharm GmbH

Rhus Tox. D 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Rhus Tox. D 30 Globuli
Rhus Tox. D 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Eucerin AQUAporin Active krem nawilżający SPF25+
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Gengigel Tube Gel żel
Marka: RIEMSER Pharma GmbH
Gengigel Tube Gel żel
Gengigel Tube Gel żel (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 52,00 zł

Octenidol md Płyn do płukania ust
Marka: SCHÜLKE & MAYR GmbH

Optifree Puremoist płyn do soczewek
Marka: Alcon Pharma GmbH

Lactulose 1a Pharma Sirup
Marka: 1 A Pharma GmbH

Olivenoel regenerujący krem do ciała
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Cefasilymarin Filmtabl.
Marka: Cefak KG
Cefasilymarin Filmtabl.
Zastosowanie Cefasilymarin Filmtabl. (Opakowanie: 100 szt
Cena: 189,00 zł

Infikausal Tropfen
Marka: Infirmarius GmbH
Infikausal Tropfen
Infikausal Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 80,00 zł

Adiclair Susp.
Marka: Ardeypharm GmbH
Adiclair Susp.
Zastosowanie Adiclair Susp
Cena: 26,00 zł

Tonsipret tabletki
Marka: Bionorica SE
Tonsipret tabletki
Zastosowanie Tonsipret tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Tonsipret tabletki (Opakowanie: 100 szt
Cena: 61,00 zł

Vichy Ideal Soleil ultralekkie mleczko-żel SPF30
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Strophanthus D 4 Sanum Tabl.
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Strophanthus D 4 Sanum Tabl.
Strophanthus D 4 Sanum Tabl. (Opakowanie: 3X80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 94,00 zł

Sinaftin Creme
Marka: alldental Deutschland GmbH
Sinaftin Creme
Sinaftin Creme (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Louis Widmer ClearSun Spray przeciwsłoneczny UV30
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Mineralstoff-creme Nummer 8
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Mineralstoff-creme Nummer 8
Mineralstoff-creme Nummer 8 (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 29,00 zł

Hedrin Once Liquid Gel
Marka: STADA GmbH
Hedrin Once Liquid Gel
Hedrin Once Liquid Gel (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 60,00 zł

Meditouch Stechhilfe
Marka: Promed GmbH
Meditouch Stechhilfe
Meditouch Stechhilfe (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 37,00 zł

Elass maść na pęknięcia
Marka: elass Cosmetics GmbH
Elass maść na pęknięcia
Elass maść na pęknięcia (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 46,00 zł

Baldrivit 600 mg tabletki powlekane
Marka: Rodisma-Med Pharma GmbH
Baldrivit 600 mg tabletki powlekane
Baldrivit 600 mg tabletki powlekane (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Bio Active Uniqinol 100 mg Qh Kapseln
Marka: Pharma Nord Vertriebs GmbH
Bio Active Uniqinol 100 mg Qh Kapseln
Bio Active Uniqinol 100 mg Qh Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 285,00 zł

Energy boost Orthoexpert Trinkamp.
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Energy boost Orthoexpert Trinkamp.
Energy boost Orthoexpert Trinkamp. (Opakowanie: 28X25 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 181,00 zł

Curazink Kapseln
Marka: STADA GmbH
Curazink Kapseln
Zastosowanie Curazink Kapseln (Opakowanie: 50 szt
Cena: 61,00 zł

Hypo A 3 Symbiose Plus Kapseln
Marka: hypo-A GmbH
Hypo A 3 Symbiose Plus Kapseln
Hypo A 3 Symbiose Plus Kapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 158,00 zł

Karazym tabletki dojelitowe
Marka: Volopharm GmbH Deutschland
Karazym tabletki dojelitowe
Zastosowanie Karazym tabletki dojelitowe (Opakowanie: 100 szt.)Karazym tabletki dojelitowe (Opakowanie: 100 szt
Cena: 109,00 zł

Bioplant Dexpanthenol emulsja
Marka: Serumwerk Bernburg AG
Bioplant Dexpanthenol emulsja
Bioplant Dexpanthenol emulsja (Opakowanie: 45 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

H&s Weissdornblaetter Tee m.Blueten Btl.
Marka: H&S Tee - Gesellschaft mbH & C
Hs Weissdornblaetter Tee m.Blueten Btl.
H&s Weissdornblaetter Tee m.Blueten Btl. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Pangrol 20000 Filmtabl.
Marka: BERLIN-CHEMIE AG
Pangrol 20000 Filmtabl.
Zastosowanie Pangrol 20000 Filmtabl. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 39,00 zł

Hydrosorb Gel steril Hydrogel
Marka: PAUL HARTMANN AG
Hydrosorb Gel steril Hydrogel
Hydrosorb Gel steril Hydrogel (Opakowanie: 5X8 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 149,00 zł

Magnerot Classic N Tabletten
Marka: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Magnerot Classic N Tabletten
Magnerot Classic N Tabletten (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 25,00 zł

Ubichinon compositus ampułki
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Ubichinon compositus ampułki
Zastosowanie Ubichinon compositus ampułki (Opakowanie: 50 szt.)Ubichinon compositus ampułki (Opakowanie: 50 szt
Cena: 259,00 zł

Hexoral 0,1% Lösung
Marka: Johnson & Johnson GmbH (OTC)
Hexoral 0,1 Lösung
Hexoral 0,1% Lösung (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Cypripedium Pubescens D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Cypripedium Pubescens D 6 Globuli
Cypripedium Pubescens D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Rkr Idee preparat do usuwania skórek
Marka: RKR COSMETICS Rudolf Kemperdic
Rkr Idee preparat do usuwania skórek
Rkr Idee preparat do usuwania skórek (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Anginetten tabletki na gardło
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Anginetten tabletki na gardło
Anginetten tabletki na gardło (Opakowanie: 24 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Remitan trockene Haut Extremoin Schaum
Marka: Remitan GmbH
Remitan trockene Haut Extremoin Schaum
Remitan trockene Haut Extremoin Schaum (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 83,00 zł

Layenberger Fit+feelg.riegel Mango-ananas wh.choc
Marka: Layenberger Nutrition Group Gm
Layenberger Fit+feelg.riegel Mango-ananas wh.choc.
Layenberger Fit+feelg.riegel Mango-ananas wh.choc. (Opakowanie: 57 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Sucontral D Diabetiker Loesung
Marka: HARRAS-PHARMA-CURARINA GmbH
Sucontral D Diabetiker Loesung
Sucontral D Diabetiker Loesung (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 76,00 zł

Loyon bei schuppigen Hauterkrankungen Lösung
Marka: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co.KG
Loyon bei schuppigen Hauterkrankungen Lösung
Loyon bei schuppigen Hauterkrankungen Lösung (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Biochemie Dhu 9 Natrium phosph. D 3 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 9 Natrium phosph. D 3 Tabl.
Biochemie Dhu 9 Natrium phosph. D 3 Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Calmvalera Hevert Tabl.
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Calmvalera Hevert Tabl.
Calmvalera Hevert Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 118,00 zł

Panthenol Jojoba Spray
Marka: Dr. Gerhard Mann

Crataegus Comp. Dil.
Marka: WELEDA AG
Crataegus Comp. Dil.
Crataegus Comp. Dil. (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 121,00 zł

Nivea Creme Dose krem
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Creme Dose krem
Zastosowanie Nivea Creme Dose krem (Opakowanie: 400 ml)Nivea Creme Dose krem (Opakowanie: 400 ml) od razu przynosi ulgę wysuszonej skórze
Cena: 21,00 zł

Vitasprint B12 kapsułki
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Vitasprint B12 kapsułki
Zastosowanie Vitasprint B12 kapsułki (Opakowanie: 50 szt.)Vitasprint B12 kapsułki (Opakowanie: 50 szt
Cena: 140,00 zł

Dreierlei krople
Marka: Hofmann & Sommer GmbH & Co. KG

Celyoung AgeLess krem przeciwzmarszczkowy + drugi
Marka: KREPHA GmbH & Co.KG

Weleda Everon pielęgnacyjna pomadka ochronna
Marka: WELEDA AG
Weleda Everon pielęgnacyjna pomadka ochronna
Zastosowanie Weleda Everon pielęgnacyjna pomadka ochronna (Opakowanie: 4
Cena: 21,00 zł

Dolo Cyl olejek
Marka: Pharma Liebermann GmbH

Selukos Shampoo
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Selukos Shampoo
Selukos Shampoo (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Sanaglu Laves Kapseln
Marka: Laves-Arzneimittel GmbH
Sanaglu Laves Kapseln
Sanaglu Laves Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 122,00 zł

Neurapas Balance Filmtabl.
Marka: PASCOE pharmazeutische Präpara
Neurapas Balance Filmtabl.
Zastosowanie Neurapas Balance Filmtabl. (Opakowanie: 5X100 szt.)Bei nervlicher Erschöpfung und nervöser Unruhe
Cena: 410,00 zł

Accu Chek Mobile Set mmol/l Iii
Marka: Roche Diabetes Care Deutschlan
Accu Chek Mobile Set mmoll Iii
Accu Chek Mobile Set mmol/l Iii (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 208,00 zł

Disci/ Pulsatilla Comp. c. Stanno. Suppos.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Disci Pulsatilla Comp. c. Stanno. Suppos.
Disci/ Pulsatilla Comp. c. Stanno. Suppos. (Opakowanie: 10X2 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Olivenoel Balance dermatologiczny krem do ciała 1
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Tiroler Nussoel oryg. krem przeciwsłoneczny spray
Marka: DERMAPHARM AG
Tiroler Nussoel oryg. krem przeciwsłoneczny spray LSF
Zastosowanie Tiroler Nussoel oryg. krem przeciwsłoneczny spray LSF (Opakowanie: 150 ml)Tiroler Nussoel oryg
Cena: 68,00 zł

Polecamy

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis