polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
236130 produktów

Sposób na grypę w pracy? Pomoże dezynfekcja

Z roku na rok liczba zachorowań na grypę jest coraz większa, a kolejny sezon przed nami. Jak sprawić, aby personel był zdrowy i produktywny pomimo ataku groźnych wirusów? Szczepienia to nie jedyna metoda profilaktyki. Zadbaj o czyste i zdezynfekowane środowisko pracy – radzą eksperci.

Grypę często przynosimy z pracy

Okres jesienno-zimowy to wyzwanie nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców – częstsze infekcje oznaczają albo braki kadrowe, albo mniejszą wydajność w pracy spowodowaną gorszym samopoczuciem. Badania podają, że aż 71 proc. Polaków ma świadomość mniejszej efektywności w tym okresie.

Niestety, wirusy przeziębienia lub grypy są bardzo zakaźne, rozsiewają się drogą kropelkową np. przez kichanie lub kasłanie i osiadają na dłoniach lub przedmiotach w naszym otoczeniu. Praca, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach np. biurowych, gdzie przebywa wiele osób, jest jednym z tych miejsc, gdzie zarażamy się najczęściej.

Co więcej, pracownik może zarażać innych, zanim jeszcze pojawią się objawy choroby lub chodzić do pracy pomimo infekcji – do czego przyznaje się 69 proc. z nas. W ten sposób zarazki powodujące przeziębienie lub grypę przenoszą się z pracownika na pracownika, a problem narasta. Według danych opublikowanych w European Journal of Public Health, średnio 16 proc. przypadków transmisji wirusa grypy zdarza się w miejscu pracy. Jak pracodawcy mogą zapewnić bezpieczne warunki jej wykonywania i zapobiec niższej frekwencji? Istotna, a często bagatelizowana jest czystość pomieszczeń biurowych, która hamuje atak drobnoustrojów. 

Czyste biuro to mniejsze ryzyko zarażeń wśród pracowników

Rzadko sprzątane i myte przestrzenie biurowe to idealna wylęgarnia dla chorobotwórczych zarazków i wirusów. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na przedmiotach najczęściej dotykanych takich jak klamki, blaty biurek, wyposażenie toalet, ale także na sprzęcie biurowym, np. przyciskach kserokopiarek, kuchenek mikrofalowych, klawiaturach czy myszkach komputerowych. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, obszary te oraz podłogi powinny być regularnie myte odpowiednimi środkami czystości z dodatkiem ciepłej wody.

Wirusy są wrażliwe na detergenty, więc jednym z rozwiązań jest regularne mycie, ale również dezynfekcja newralgicznych obszarów.- Najskuteczniejsze będą profesjonalne środki do dezynfekcji, zawierające substancje chemiczne, które działają biobójczo i zabijają groźne zarazki. Mycie sprzętów biurowych może się wydawać problematyczne, ale tylko z pozoru. Elementy takie jak np. obudowa sprzętu komputerowego czy urządzenia AGD m.in. ekspresy do kawy, myjemy preparatami np. do czyszczenia plastiku, które usuwają zanieczyszczenia, ale jednocześnie mają właściwości antystatyczne, zapobiegające osiadaniu roztoczy. Ekrany czy monitory LCD również warto czyścić specjalnymi środkami  - mówi Mateusz Wydrzyński, ekspert ds. czystości Clinex.

Warto wiedzieć, że wirusy grypy mogą przeżyć do 12 godzin na powierzchniach porowatych, a do 24 godzin na gładkich powierzchniach takich jak blaty, klamki od drzwi, metalowe lub plastikowe powierzchnie. Oczyścić z patogenów możemy nawet biurowe powietrze, np. poprzez wyposażenie firmy w ozonator, regularne wietrzenie pomieszczeń biurowych oraz dbanie o sprawnie działającą wentylację.

A co z aneksem kuchennym, który często pojawia się w biurach? Zlewozmywak, kuchenka mikrofalowa czy nawet lodówka, z których korzysta dziennie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt osób aż roją się od zarazków i brudu.

Wirusów nie zabije niska temperatura, wręcz preferują chłodne miejsca, co przedłuża ich żywotność, więc ważna jest nawet czystość pracowniczej lodówki. W przypadku wnętrz urządzeń chłodniczych, urządzeń kuchennych, blatów, stołów czy biurek, przy których pracownicy spożywają lunch lub trzymają jedzenie, zastosujmy produkty do mycia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Wybierzmy preparaty zasadowe lub z zawartością aktywnych nanocząsteczek, co nie pozwoli przetrwać bakteriom, grzybom i zarodnikomradzi ekspert Clinex.

Zadbaj o środki czystości

Nie mniej istotną kwestią, szczególnie w sezonie podwyższonej zachorowalności na infekcje wirusowe, jest zapewnienie pracownikom stałego dostępu do środków higienicznych, które zminimalizują ryzyko szerzenia się zarazków. Mogą to być żele i jednorazowe chusteczki antybakteryjne, środki dezynfekujące na bazie alkoholu (min. 60 proc. alkoholu), zapas płynnego mydła do rąk z dozownikiem oraz ręczniki papierowe.

- Wyposażenie biur w tego typu środki pomoże w usuwaniu chorobotwórczych patogenów, które bytują nie tylko na dłoniach, ale i przedmiotach codziennego użytku czy wspólnych narzędziach pracy np. telefonach stacjonarnych czy klawiaturach. To łatwy i szybki sposób, aby spowolnić rozsiewanie zarazków wśród pracowników, którzy mogą nie tylko chronić siebie, ale też innych przed zakażeniem mówi Mateusz Wydrzyński.

Z jednej strony regularne utrzymywanie w czystości przestrzeni biurowych to koszt dla właściciela, który musi wynająć profesjonalną firmę sprzątającą lub oferującą usługi dezynfekcji oraz wyposażyć biuro w odpowiednie produkty do walki z patogenami. Jednak z drugiej strony koszty te zwrócą się poprzez lepszą produktywność  personelu, gdy ilość zachorowań będzie ograniczona. –  Choćby coś tak oczywistego, jak częste mycie rąk może wiele zdziałać. Niestety, często robimy to zbyt rzadko lub niewłaściwie. Przestrzeganie zasad higieny to jednak najlepsza metoda ochrony przed chorobami zakaźnymi, w tym wirusem przeziębienia i grypy zapewnia ekspert.

Źródło: Clinex Nanochem

***

Clinex Nanochem to marka należąca do spółki Amtra Sp. z o.o. Clinex to linia produktów przeznaczonych dla sektora HORECA, firm sprzątających, działów utrzymania ruchu, myjni samochodowych oraz dla firm, biorących udział w przetargach na środki utrzymania czystości. Produkty marki znajdują szerokie zastosowanie w restauracjach, hotelach, szkołach, zakładach przemysłowych, myjniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2020 roku

Parodontax Natürlich Weiss Zahnpasta
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Parodontax Natürlich Weiss Zahnpasta
Parodontax Natürlich Weiss Zahnpasta (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Apoday Slim koktajl odchudzający o smaku czekolad
Marka: WEPA Apothekenbedarf GmbH & Co

Gum Paroex Chlorhexidin 0,06% pasta do zębów
Marka: Sunstar Deutschland GmbH

Adiclair Tabl.
Marka: Ardeypharm GmbH
Adiclair Tabl.
Zastosowanie Adiclair Tabl. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 109,00 zł

Acidum Hydrofluoricum D 10 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Acidum Hydrofluoricum D 10 Globuli
Acidum Hydrofluoricum D 10 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Sab simplex tabletki do żucia
Marka: Pfizer Pharma PFE GmbH
Sab simplex tabletki do żucia
Zastosowanie Sab simplex tabletki do żucia (Opakowanie: 20 szt
Cena: 25,00 zł

Just for men Brush żel koloryzujący czarny
Marka: Pharma Netzwerk PNW GmbH
Just for men Brush żel koloryzujący czarny
Zastosowanie Just for men Brush żel koloryzujący czarny (Opakowanie: 28.4 ml)Just for men Brush żel koloryzujący czarny (Opakowanie: 28
Cena: 43,00 zł

Espumisan emulsja
Marka: BERLIN-CHEMIE AG

Kaux Zahnpflegekaugummi Cinnamon/zimt mit Xylitol
Marka: sz saubere-zaehne GmbH
Kaux Zahnpflegekaugummi Cinnamonzimt mit Xylitol
Kaux Zahnpflegekaugummi Cinnamon/zimt mit Xylitol (Opakowanie: 40 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Esberitox tabletki
Marka: SCHAPER & BRÜMMER GmbH & Co. K
Esberitox tabletki
Zastosowanie Esberitox tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Esberitox tabletki (Opakowanie: 100 szt
Cena: 43,00 zł

Immun Boost Orthoexpert ampułki do picia
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Immun Boost Orthoexpert  ampułki do picia
Zastosowanie Immun Boost Orthoexpert ampułki do picia (Opakowanie: 7X25 ml)Dobra i silna odporność jest ważna przez cały rok
Cena: 69,00 zł

Robinia Pseudacacia C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Robinia Pseudacacia C 30 Globuli
Robinia Pseudacacia C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Hagebutten Pulver bio
Marka: Biol.Präparate Dr.Gross GmbH
Hagebutten Pulver bio
Hagebutten Pulver bio (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Perlweiss Perfekt Weiss Zahncreme
Marka: Fette Pharma AG
Perlweiss Perfekt Weiss Zahncreme
Perlweiss Perfekt Weiss Zahncreme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 23,00 zł

Bbn Hardcore Proteinblock Riegel Berries & Cream
Marka: Fitnesshotline GmbH
Bbn Hardcore Proteinblock Riegel Berries  Cream
Bbn Hardcore Proteinblock Riegel Berries & Cream (Opakowanie: 90 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Luis Widmer samoopalacz
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

La Mer med bogaty krem regeneracyjny na noc niepe
Marka: La mer Cosmetics AG

Mykundex Heilsalbe
Marka: RIEMSER Pharma GmbH

Osteofit Komplex D Zitronengeschmack Kautabl.
Marka: Humantis GmbH
Osteofit Komplex D Zitronengeschmack Kautabl.
Osteofit Komplex D Zitronengeschmack Kautabl. (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Plantur 21 Nutri Eliksir kofeinowy
Marka: Dr. Kurt Wolff GmbH & Co. KG

Anabox 7 Tage Regenbogen
Marka: WEPA Apothekenbedarf GmbH & Co
Anabox 7 Tage Regenbogen
Anabox 7 Tage Regenbogen (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Pflaster Klassisch 6 Groessen
Marka: Axisis GmbH
Pflaster Klassisch 6 Groessen
Pflaster Klassisch 6 Groessen (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 15,00 zł

Biochemie Dhu 7 Magnesium phos.D 3 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 7 Magnesium phos.D 3 Tabl.
Biochemie Dhu 7 Magnesium phos.D 3 Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Magnesium Phos. D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Magnesium Phos. D 12 Globuli
Magnesium Phos. D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Biomed Couperose ade Konzentrat
Marka: Herba Anima GmbH
Biomed Couperose ade Konzentrat
Biomed Couperose ade Konzentrat (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 86,00 zł

Emmi Dent pasta do zębów do szczoteczek ultradźwi
Marka: Emmi Ultrasonic GmbH

Wick Sinex Avera Dosierspray
Marka: Procter & Gamble GmbH
Wick Sinex Avera Dosierspray
Wick Sinex Avera Dosierspray (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Okoubaka Similiaplex
Marka: PASCOE pharmazeutische Präpara
Okoubaka Similiaplex
Okoubaka Similiaplex (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Bepanthen woda morska w aerozolu
Marka: Bayer Vital GmbH

Nurofen 200 mg Schmelztabletten Lemon
Marka: Reckitt Benckiser Deutschland
Nurofen 200 mg Schmelztabletten Lemon
Nurofen 200 mg Schmelztabletten Lemon (Opakowanie: 12 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Eucerin Hyaluron – Filler Krem przeciwzmarszczkow
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Ferrum Phos. C 200 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Ferrum Phos. C 200 Globuli
Ferrum Phos. C 200 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Hyaluron Mizellen Reinigungswasser
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Hyaluron Mizellen Reinigungswasser
Hyaluron Mizellen Reinigungswasser (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Vichy Teint Ideal podkład nr 45 - skóra sucha45
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Cuprum Metallicum Praep. 0,4% Salbe
Marka: WELEDA AG
Cuprum Metallicum Praep. 0,4 Salbe
Cuprum Metallicum Praep. 0,4% Salbe (Opakowanie: 23 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Vichy Purete Thermale pianka oczyszczająca
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Olej z czarnuszki egipskiej Pur
Marka: Pharma Peter GmbH

La Roche Posay Toleriane mleczko do demakijażu
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Flohsamenschalen indisch Bio
Marka: Avitale GmbH
Flohsamenschalen indisch Bio
Flohsamenschalen indisch Bio (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Weleda krem z nagietkiem do twarzy dla dzieci i
Marka: WELEDA AG

Bullrich sól w tabletkach
Marka: delta pronatura Dr. Krauss & D
Bullrich sól w tabletkach
Zastosowanie Bullrich sól w tabletkach (Opakowanie: 180 szt
Cena: 17,00 zł

Biochemie Dhu 11 Silicea D 3 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 11 Silicea D 3 Tabl.
Biochemie Dhu 11 Silicea D 3 Tabl. (Opakowanie: 420 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Gastritol Liquid Fluessigkeit zum Einnehmen
Marka: Dr. Gustav Klein GmbH & Co. KG
Gastritol Liquid Fluessigkeit zum Einnehmen
Gastritol Liquid Fluessigkeit zum Einnehmen (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Xylocain Gel 2%
Marka: Aspen Germany GmbH
Xylocain Gel 2
Zastosowanie Xylocain Gel 2% (Opakowanie: 30 g)Zur Schleimhautbetäubung und als Gleitmittel z.B
Cena: 35,00 zł

Ibuprofen Puren Granulat 400 mg zur, zum Her.e.Ls
Marka: PUREN Pharma GmbH & Co. KG
Ibuprofen Puren Granulat 400 mg zur, zum Her.e.Lsg.z.Ein.
Ibuprofen Puren Granulat 400 mg zur, zum Her.e.Lsg.z.Ein. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Calcium-EAP tabletki
Marka: Köhler Pharma GmbH
Calcium-EAP tabletki
Zastosowanie Calcium-EAP tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Calcium-EAP tabletki (Opakowanie: 100 szt
Cena: 65,00 zł

Gastricholan L fluessig
Marka: Südmedica GmbH

Verrukill ratiopharm spray na kurzajki
Marka: ratiopharm GmbH

Wick Babybalsam
Marka: Procter & Gamble GmbH
Wick Babybalsam
Wick Babybalsam (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl.
Marka: ratiopharm GmbH
Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl.
Zastosowanie Hydrotalcit ratiopharm 500 mg Kautabl. (Opakowanie: 20 szt.)- Zur Behandlung von Magengeschwüren und Dünndarmgeschwüren
Cena: 17,00 zł

Wala Arnika maść
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Wala Arnika maść
Zastosowanie Wala Arnika maść (Opakowanie: 30 g)Wala Arnika maść (Opakowanie: 30 g) dobrze mieć ze sobą w podróży i w domowej apteczce
Cena: 39,00 zł

Dermasence Adtop plus 40% Urea krem
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG

Dr Wolz Zell Oxygen preparat wzmacniający, płyn
Marka: Dr. Wolz Zell GmbH

Gentiana Magen Globuli velati
Marka: WALA Heilmittel GmbH

Calcium Calciumcitrat Kapseln
Marka: pro medico GmbH
Calcium Calciumcitrat Kapseln
Calcium Calciumcitrat Kapseln (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 128,00 zł

Pinikehl Tropfen D 5
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Pinikehl Tropfen D 5
Pinikehl Tropfen D 5 (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Skorupki babki jajowatej Aurica
Marka: AURICA Naturheilm.u.Naturwaren
Skorupki babki jajowatej Aurica
Skorupki babki jajowatej Aurica (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Peha Haft Fixierbinde latexfrei 4mx4cm
Marka: PAUL HARTMANN AG
Peha Haft Fixierbinde latexfrei 4mx4cm
Peha Haft Fixierbinde latexfrei 4mx4cm (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Ginseng Il Hwa Kapseln
Marka: allcura Naturheilmittel GmbH
Ginseng Il Hwa Kapseln
Ginseng Il Hwa Kapseln (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Cefaomega Kapseln
Marka: Cefak KG
Cefaomega Kapseln
Cefaomega Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 175,00 zł

Carotin Mega + Selen Kapseln
Marka: Astrid Twardy GmbH
Carotin Mega + Selen Kapseln
Carotin Mega + Selen Kapseln (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 100,00 zł

Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Marka: OmniVision GmbH
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen (Opakowanie: 2X10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

La Roche Posay Anthelios Xl Lsf 50+ Milch do ciał
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Rausch Hairspray flexible Aerosol
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Hairspray flexible Aerosol
Rausch Hairspray flexible Aerosol (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Nene Lax 1,0 Suppos.f.kleinkdr.u.kdr.
Marka: Dentinox Lenk & Schuppan KG
Nene Lax 1,0 Suppos.f.kleinkdr.u.kdr.
Nene Lax 1,0 Suppos.f.kleinkdr.u.kdr. (Opakowanie: 6 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Agnucaston Filmtabl.
Marka: Bionorica SE
Agnucaston Filmtabl.
Zastosowanie Agnucaston Filmtabl. (Opakowanie: 30 szt
Cena: 26,00 zł

Crosmin kapsułki z wyciągiem z granatów
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K
Crosmin kapsułki z wyciągiem z granatów
Crosmin kapsułki z wyciągiem z granatów (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 145,00 zł

Vivimed N gg. Fieber u. Kopfschmerzen Tabl.
Marka: Dr. Gerhard Mann
Vivimed N gg. Fieber u. Kopfschmerzen Tabl.
Zastosowanie Vivimed N gg. Fieber u. Kopfschmerzen Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 21,00 zł

Optive krople do oczu 3x10ml
Marka: Allergan Pharmaceuticals Irela
Optive krople do oczu 3x10ml
Zastosowanie Optive krople do oczu 3x10ml (Opakowanie: 3X10 ml)Osmoprotekcja - Krople do oczu zapewniające komfort o przedłużonym działaniu
Cena: 128,00 zł

Dermasence Mycolex Spray
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG
Dermasence Mycolex Spray
Dermasence Mycolex Spray (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 69,00 zł

Bach Original Rescue Spray bez alkoholu
Marka: Nelsons GmbH

Causticum Hahnemanni D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Causticum Hahnemanni D 6 Globuli
Causticum Hahnemanni D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten
Marka: ratiopharm GmbH
Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten
Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Biochemie DHU sól Nr 5 Fosforan potasu, D6 tablet
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie DHU sól Nr 5 Fosforan potasu, D6 tabletki
Zastosowanie Biochemie DHU sól Nr 5 Fosforan potasu, D6 tabletki (Opakowanie: 200 szt
Cena: 26,00 zł

Conium Maculatum Ungt. 5%
Marka: WELEDA AG
Conium Maculatum Ungt. 5
Conium Maculatum Ungt. 5% (Opakowanie: 25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 61,00 zł

Cetirizin Heumann 10 mg Filmtabl.
Marka: HEUMANN PHARMA GmbH & Co. Gene
Cetirizin Heumann 10 mg Filmtabl.
Zastosowanie Cetirizin Heumann 10 mg Filmtabl. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 35,00 zł

Profelan maść wg Muellera
Marka: (formula) Müller-Wohlfahrt Hea

Penaten mleczko do ciała
Marka: Johnson & Johnson GmbH

Nizoral 2%, krem
Marka: Johnson&Johnson GmbH-CHC

Zintona kapsułki
Marka: Grünwalder Gesundheitsprodukte
Zintona kapsułki
Zastosowanie Zintona kapsułki (Opakowanie: 20 szt
Cena: 43,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis