polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
449265 produktów

Sposób na grypę w pracy? Pomoże dezynfekcja

Z roku na rok liczba zachorowań na grypę jest coraz większa, a kolejny sezon przed nami. Jak sprawić, aby personel był zdrowy i produktywny pomimo ataku groźnych wirusów? Szczepienia to nie jedyna metoda profilaktyki. Zadbaj o czyste i zdezynfekowane środowisko pracy – radzą eksperci.

Grypę często przynosimy z pracy

Okres jesienno-zimowy to wyzwanie nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców – częstsze infekcje oznaczają albo braki kadrowe, albo mniejszą wydajność w pracy spowodowaną gorszym samopoczuciem. Badania podają, że aż 71 proc. Polaków ma świadomość mniejszej efektywności w tym okresie.

Niestety, wirusy przeziębienia lub grypy są bardzo zakaźne, rozsiewają się drogą kropelkową np. przez kichanie lub kasłanie i osiadają na dłoniach lub przedmiotach w naszym otoczeniu. Praca, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach np. biurowych, gdzie przebywa wiele osób, jest jednym z tych miejsc, gdzie zarażamy się najczęściej.

Co więcej, pracownik może zarażać innych, zanim jeszcze pojawią się objawy choroby lub chodzić do pracy pomimo infekcji – do czego przyznaje się 69 proc. z nas. W ten sposób zarazki powodujące przeziębienie lub grypę przenoszą się z pracownika na pracownika, a problem narasta. Według danych opublikowanych w European Journal of Public Health, średnio 16 proc. przypadków transmisji wirusa grypy zdarza się w miejscu pracy. Jak pracodawcy mogą zapewnić bezpieczne warunki jej wykonywania i zapobiec niższej frekwencji? Istotna, a często bagatelizowana jest czystość pomieszczeń biurowych, która hamuje atak drobnoustrojów. 

Czyste biuro to mniejsze ryzyko zarażeń wśród pracowników

Rzadko sprzątane i myte przestrzenie biurowe to idealna wylęgarnia dla chorobotwórczych zarazków i wirusów. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na przedmiotach najczęściej dotykanych takich jak klamki, blaty biurek, wyposażenie toalet, ale także na sprzęcie biurowym, np. przyciskach kserokopiarek, kuchenek mikrofalowych, klawiaturach czy myszkach komputerowych. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, obszary te oraz podłogi powinny być regularnie myte odpowiednimi środkami czystości z dodatkiem ciepłej wody.

Wirusy są wrażliwe na detergenty, więc jednym z rozwiązań jest regularne mycie, ale również dezynfekcja newralgicznych obszarów.- Najskuteczniejsze będą profesjonalne środki do dezynfekcji, zawierające substancje chemiczne, które działają biobójczo i zabijają groźne zarazki. Mycie sprzętów biurowych może się wydawać problematyczne, ale tylko z pozoru. Elementy takie jak np. obudowa sprzętu komputerowego czy urządzenia AGD m.in. ekspresy do kawy, myjemy preparatami np. do czyszczenia plastiku, które usuwają zanieczyszczenia, ale jednocześnie mają właściwości antystatyczne, zapobiegające osiadaniu roztoczy. Ekrany czy monitory LCD również warto czyścić specjalnymi środkami  - mówi Mateusz Wydrzyński, ekspert ds. czystości Clinex.

Warto wiedzieć, że wirusy grypy mogą przeżyć do 12 godzin na powierzchniach porowatych, a do 24 godzin na gładkich powierzchniach takich jak blaty, klamki od drzwi, metalowe lub plastikowe powierzchnie. Oczyścić z patogenów możemy nawet biurowe powietrze, np. poprzez wyposażenie firmy w ozonator, regularne wietrzenie pomieszczeń biurowych oraz dbanie o sprawnie działającą wentylację.

A co z aneksem kuchennym, który często pojawia się w biurach? Zlewozmywak, kuchenka mikrofalowa czy nawet lodówka, z których korzysta dziennie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt osób aż roją się od zarazków i brudu.

Wirusów nie zabije niska temperatura, wręcz preferują chłodne miejsca, co przedłuża ich żywotność, więc ważna jest nawet czystość pracowniczej lodówki. W przypadku wnętrz urządzeń chłodniczych, urządzeń kuchennych, blatów, stołów czy biurek, przy których pracownicy spożywają lunch lub trzymają jedzenie, zastosujmy produkty do mycia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Wybierzmy preparaty zasadowe lub z zawartością aktywnych nanocząsteczek, co nie pozwoli przetrwać bakteriom, grzybom i zarodnikomradzi ekspert Clinex.

Zadbaj o środki czystości

Nie mniej istotną kwestią, szczególnie w sezonie podwyższonej zachorowalności na infekcje wirusowe, jest zapewnienie pracownikom stałego dostępu do środków higienicznych, które zminimalizują ryzyko szerzenia się zarazków. Mogą to być żele i jednorazowe chusteczki antybakteryjne, środki dezynfekujące na bazie alkoholu (min. 60 proc. alkoholu), zapas płynnego mydła do rąk z dozownikiem oraz ręczniki papierowe.

- Wyposażenie biur w tego typu środki pomoże w usuwaniu chorobotwórczych patogenów, które bytują nie tylko na dłoniach, ale i przedmiotach codziennego użytku czy wspólnych narzędziach pracy np. telefonach stacjonarnych czy klawiaturach. To łatwy i szybki sposób, aby spowolnić rozsiewanie zarazków wśród pracowników, którzy mogą nie tylko chronić siebie, ale też innych przed zakażeniem mówi Mateusz Wydrzyński.

Z jednej strony regularne utrzymywanie w czystości przestrzeni biurowych to koszt dla właściciela, który musi wynająć profesjonalną firmę sprzątającą lub oferującą usługi dezynfekcji oraz wyposażyć biuro w odpowiednie produkty do walki z patogenami. Jednak z drugiej strony koszty te zwrócą się poprzez lepszą produktywność  personelu, gdy ilość zachorowań będzie ograniczona. –  Choćby coś tak oczywistego, jak częste mycie rąk może wiele zdziałać. Niestety, często robimy to zbyt rzadko lub niewłaściwie. Przestrzeganie zasad higieny to jednak najlepsza metoda ochrony przed chorobami zakaźnymi, w tym wirusem przeziębienia i grypy zapewnia ekspert.

Źródło: Clinex Nanochem

***

Clinex Nanochem to marka należąca do spółki Amtra Sp. z o.o. Clinex to linia produktów przeznaczonych dla sektora HORECA, firm sprzątających, działów utrzymania ruchu, myjni samochodowych oraz dla firm, biorących udział w przetargach na środki utrzymania czystości. Produkty marki znajdują szerokie zastosowanie w restauracjach, hotelach, szkołach, zakładach przemysłowych, myjniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2022 roku

Fructaid Kapseln
Marka: Pro Natura Gesellschaft für ge
Fructaid Kapseln
Fructaid Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 132,00 zł

Cevitt immun Direct mikrogranulki w saszetkach
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Cevitt immun Direct mikrogranulki w saszetkach
Zastosowanie Cevitt immun Direct mikrogranulki w saszetkach (Opakowanie: 20 szt.)Układ immunologiczny to podstawowa broń organizmu, zabezpieczająca
Cena: 43,00 zł

Bosotherm diagnostic Fieberthermometer
Marka: Bosch + Sohn GmbH & Co.
Bosotherm diagnostic Fieberthermometer
Bosotherm diagnostic Fieberthermometer (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 131,00 zł

K2-köhler Kapseln
Marka: Köhler Pharma GmbH

Dermasence żel oczyszczający
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG

Eucerin Urea Repair Rich 5%
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Nurofen Junior Kaudragee Orange 100 mg
Marka: Reckitt Benckiser Deutschland

Equinovo tabletki
Marka: Kyberg Pharma Vertriebs GmbH

Calmvalera Hevert krople
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.

Piulatte plus Humana saszetki dla kobiet karmiący
Marka: HUMANA GmbH

Selen Loges 50 Ne Tabl.
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH

Rephaderm Balsam
Marka: REPHA GmbH Biologische Arzneim

Doppelherz Haut Plus piękna skóra tabletki +kapsu
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz Haut Plus piękna skóra tabletki +kapsułki
Zastosowanie Doppelherz Haut Plus piękna skóra tabletki +kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Z biegiem czasu tkanka łączna stopniowo traci swoją elast
Cena: 55,00 zł

Aldiamed spray na suchość jamy ustnej
Marka: Certmedica International GmbH

Colibiogen N roztwór dla dzieci
Marka: Laves-Arzneimittel GmbH

La Mer Flexible Body&bath formende Körperpfl.m.p.
Marka: La mer Cosmetics AG

Bach Original Rescue Spray na noc bez alkoholu
Marka: Nelsons GmbH

Biochemie DHU sól Nr 11 Krzemionka, maść
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Calcivit D Brausetabletten
Marka: Hexal AG
Calcivit D Brausetabletten
Calcivit D Brausetabletten (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 98,00 zł

Xylinetten Pfefferminze Bonbons
Marka: dentorado Handelsgesellschaft

Medigel żel na szybkie gojenie ran
Marka: MEDICE Arzneimittel Pütter Gmb

Sensodyne Complete Protection pasta do zębów
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Kneipp Bade Probierset Zestaw płynów do kąpieli
Marka: Kneipp GmbH

Hechocur spag. Peka N Tropfen
Marka: PEKANA Naturheilmittel GmbH
Hechocur spag. Peka N Tropfen
Hechocur spag. Peka N Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 43,00 zł

Hylo Vision Hd Plus krople do oczu
Marka: OmniVision GmbH

Heel Nux Vomica Homaccord ampułki 1,1 ml
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm

Vitrocap Kapseln
Marka: ebiga-VISION GmbH

Weleda łagodzący krem odżywczy z olejkiem migdało
Marka: WELEDA AG

Gelenknahrung+hyaluronsäure Trinkgranulat
Marka: Avitale GmbH
Gelenknahrung+hyaluronsäure Trinkgranulat
Gelenknahrung+hyaluronsäure Trinkgranulat (Opakowanie: 30X15 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 116,00 zł

Hyaluron Ratiopharm Krople do oczu
Marka: ratiopharm GmbH

Nagel Batrafen Loesung
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb

Milchsaeure Pflueger Tropfen
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG

Diclofenac Puren Gel
Marka: PUREN Pharma GmbH & Co. KG

Synergon 6 Sepia Tropfen
Marka: Kattwiga Arzneimittel GmbH
Synergon 6 Sepia Tropfen
Synergon 6 Sepia Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 52,00 zł

Puetter Verband 10cmx5m
Marka: PAUL HARTMANN AG

Kamillosan Salbe
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG

Moronal Salbe
Marka: DERMAPHARM AG

Gastromod Probiotika-kapseln
Marka: Forum Vita GmbH & Co. KG
Gastromod Probiotika-kapseln
Gastromod Probiotika-kapseln (Opakowanie: 45 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 65,00 zł

Tabacum D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Tabacum D 12 Globuli
Tabacum D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 30,00 zł

Silymarin AL kapusłki twarde
Marka: ALIUD Pharma GmbH

Priorin szampon do włosów cienkich i osłabionych
Marka: Bayer Vital GmbH

Vichy Homme Hydra Mag C+ krem nawilżający
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Mylife Gm 300 Bionime paski testowe
Marka: Ypsomed GmbH
Mylife Gm 300 Bionime paski testowe
Zastosowanie Mylife Gm 300 Bionime paski testowe (Opakowanie: 50 szt.)Szukasz produktu, który pomoże Ci szybko i sprawnie sprawdzić poziom glukozy
Cena: 106,00 zł

Cosmopor steril 10x6cm
Marka: PAUL HARTMANN AG

Bronchipret Thymian Pastillen
Marka: Bionorica SE

Adiclair tabletki powlekane
Marka: Ardeypharm GmbH
Adiclair tabletki powlekane
Zastosowanie Adiclair tabletki powlekane (Opakowanie: 100 szt.)Adiclair tabletki powlekane (Opakowanie: 100 szt.) to preparat opracowany do miejscoweg
Cena: 153,00 zł

ALPECIN tonik do włosów z kofeiną
Marka: Dr. Kurt Wolff GmbH & Co. KG

Vlieskompressen 10x10cm unsteril
Marka: MaiMed GmbH -Bereich Vertrieb-
Vlieskompressen 10x10cm unsteril
Vlieskompressen 10x10cm unsteril (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 70,00 zł

Macrogol beta plus Elektrolyte Pulver
Marka: betapharm Arzneimittel GmbH
Macrogol beta plus Elektrolyte Pulver
Macrogol beta plus Elektrolyte Pulver (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 29,00 zł

Kneipp delikatny kremowy peeling do ciała
Marka: Kneipp GmbH

Cerola Vitamin C Taler Grandel suplement diety
Marka: Dr. Grandel GmbH
Cerola Vitamin C Taler Grandel suplement diety
Zastosowanie Cerola Vitamin C Taler Grandel suplement diety (Opakowanie: 96 szt.)Jeśli chcesz wzmocnić swój organizm i uchronić się przed choroba
Cena: 155,00 zł

Kneipp Bio Hautoel olejek do ciała
Marka: Kneipp GmbH

Phytocolor S 6.77 cappuccino
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla

Veroval Eisenmangel Selbsttest
Marka: PAUL HARTMANN AG
Veroval Eisenmangel Selbsttest
Veroval Eisenmangel Selbsttest (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 69,00 zł

Collhyaleen Plv.z.herst.einer Lösung zum Einnehme
Marka: GLAXTON BIOTECH DEUTSCHLAND Gm

Toxi Loges krople
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH

Biochemie Orthim 9 Natrium phosphoric.D 6 Tabl.
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie Orthim 9 Natrium phosphoric.D 6 Tabl.
Biochemie Orthim 9 Natrium phosphoric.D 6 Tabl. (Opakowanie: 400 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 35,00 zł

Lierac Diopticerne Teinte Augencreme
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla

Cetirizin Stada 10 mg Filmtabl.
Marka: STADAPHARM GmbH
Cetirizin Stada 10 mg Filmtabl.
Zastosowanie Cetirizin Stada 10 mg Filmtabl. (Opakowanie: 7 szt.)Allergische Erkrankungen - Chronische Nesselsucht (Urtikaria) mit Beschwerden wie z.B
Cena: 8,00 zł

Harnsaeuretropfen F Syxyl Loesung
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH

Jso Jkh Stoffw.-mittel St 2 Lycopodium cp Glob.
Marka: ISO-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Jso Jkh Stoffw.-mittel St 2 Lycopodium cp Glob.
Jso Jkh Stoffw.-mittel St 2 Lycopodium cp Glob. (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 43,00 zł

Viscontour Nachtcreme
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Viscontour Nachtcreme
Viscontour Nachtcreme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 113,00 zł

Nivea Dusche Lemongras Oil
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V

Celyoung Antiaging Creme
Marka: KREPHA GmbH & Co.KG
Celyoung Antiaging Creme
Celyoung Antiaging Creme (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 91,00 zł

Bepanthol balsam do ciała
Marka: Bayer Vital GmbH

Doppelherz A-Z multiwitamina+minerały tabletki mu
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG

Doppelherz żeńszeń kapsułki wzmacniające
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG

Louis Widmer żel pod prysznic lekko perfumowany
Marka: LOUIS WIDMER GmbH
Louis Widmer żel pod prysznic lekko perfumowany
Louis Widmer żel pod prysznic lekko perfumowany (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 49,00 zł

La Roche Posay Anthelios Xl Wet Skin Gel SPF50+
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Prostagutt uno Kapseln
Marka: Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.K

Isopropanol 70% Hofmanns
Marka: Hofmann & Sommer GmbH & Co. KG
Isopropanol 70 Hofmanns
Isopropanol 70% Hofmanns (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 13,00 zł

Dermasence Polaneth balsam
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG

Veroval Cholesterin Selbsttest
Marka: PAUL HARTMANN AG
Veroval Cholesterin Selbsttest
Veroval Cholesterin Selbsttest (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 74,00 zł

Nivea Men łagodząca pianka do golenia Sensitive
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Men łagodząca pianka do golenia Sensitive
Nivea Men łagodząca pianka do golenia Sensitive (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 26,00 zł

Linola Creme
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Eucerin Th Hyal Urea Krem nawilżający na dzień
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Cor Suis Compositum N Amp.
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Cor Suis Compositum N Amp.
Cor Suis Compositum N Amp. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 659,00 zł

Lactofem Milchsäure Vaginalzäpfchen
Marka: MIBE GmbH Arzneimittel
Lactofem Milchsäure Vaginalzäpfchen
Lactofem Milchsäure Vaginalzäpfchen (Opakowanie: 7 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 43,00 zł

Lavera basis sensitiv żel myjący do twarzy
Marka: LAVERANA GMBH & Co. KG

Hylan 0,65 ml Augentr.
Marka: PHARMA STULLN GmbH
Hylan 0,65 ml Augentr.
Hylan 0,65 ml Augentr. (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 52,00 zł

Polecamy

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis