polariss
Mocna strona zdrowia zawiera
273990 produktów

Sposób na grypę w pracy? Pomoże dezynfekcja

Z roku na rok liczba zachorowań na grypę jest coraz większa, a kolejny sezon przed nami. Jak sprawić, aby personel był zdrowy i produktywny pomimo ataku groźnych wirusów? Szczepienia to nie jedyna metoda profilaktyki. Zadbaj o czyste i zdezynfekowane środowisko pracy – radzą eksperci.

Grypę często przynosimy z pracy

Okres jesienno-zimowy to wyzwanie nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców – częstsze infekcje oznaczają albo braki kadrowe, albo mniejszą wydajność w pracy spowodowaną gorszym samopoczuciem. Badania podają, że aż 71 proc. Polaków ma świadomość mniejszej efektywności w tym okresie.

Niestety, wirusy przeziębienia lub grypy są bardzo zakaźne, rozsiewają się drogą kropelkową np. przez kichanie lub kasłanie i osiadają na dłoniach lub przedmiotach w naszym otoczeniu. Praca, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach np. biurowych, gdzie przebywa wiele osób, jest jednym z tych miejsc, gdzie zarażamy się najczęściej.

Co więcej, pracownik może zarażać innych, zanim jeszcze pojawią się objawy choroby lub chodzić do pracy pomimo infekcji – do czego przyznaje się 69 proc. z nas. W ten sposób zarazki powodujące przeziębienie lub grypę przenoszą się z pracownika na pracownika, a problem narasta. Według danych opublikowanych w European Journal of Public Health, średnio 16 proc. przypadków transmisji wirusa grypy zdarza się w miejscu pracy. Jak pracodawcy mogą zapewnić bezpieczne warunki jej wykonywania i zapobiec niższej frekwencji? Istotna, a często bagatelizowana jest czystość pomieszczeń biurowych, która hamuje atak drobnoustrojów. 

Czyste biuro to mniejsze ryzyko zarażeń wśród pracowników

Rzadko sprzątane i myte przestrzenie biurowe to idealna wylęgarnia dla chorobotwórczych zarazków i wirusów. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na przedmiotach najczęściej dotykanych takich jak klamki, blaty biurek, wyposażenie toalet, ale także na sprzęcie biurowym, np. przyciskach kserokopiarek, kuchenek mikrofalowych, klawiaturach czy myszkach komputerowych. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, obszary te oraz podłogi powinny być regularnie myte odpowiednimi środkami czystości z dodatkiem ciepłej wody.

Wirusy są wrażliwe na detergenty, więc jednym z rozwiązań jest regularne mycie, ale również dezynfekcja newralgicznych obszarów.- Najskuteczniejsze będą profesjonalne środki do dezynfekcji, zawierające substancje chemiczne, które działają biobójczo i zabijają groźne zarazki. Mycie sprzętów biurowych może się wydawać problematyczne, ale tylko z pozoru. Elementy takie jak np. obudowa sprzętu komputerowego czy urządzenia AGD m.in. ekspresy do kawy, myjemy preparatami np. do czyszczenia plastiku, które usuwają zanieczyszczenia, ale jednocześnie mają właściwości antystatyczne, zapobiegające osiadaniu roztoczy. Ekrany czy monitory LCD również warto czyścić specjalnymi środkami  - mówi Mateusz Wydrzyński, ekspert ds. czystości Clinex.

Warto wiedzieć, że wirusy grypy mogą przeżyć do 12 godzin na powierzchniach porowatych, a do 24 godzin na gładkich powierzchniach takich jak blaty, klamki od drzwi, metalowe lub plastikowe powierzchnie. Oczyścić z patogenów możemy nawet biurowe powietrze, np. poprzez wyposażenie firmy w ozonator, regularne wietrzenie pomieszczeń biurowych oraz dbanie o sprawnie działającą wentylację.

A co z aneksem kuchennym, który często pojawia się w biurach? Zlewozmywak, kuchenka mikrofalowa czy nawet lodówka, z których korzysta dziennie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt osób aż roją się od zarazków i brudu.

Wirusów nie zabije niska temperatura, wręcz preferują chłodne miejsca, co przedłuża ich żywotność, więc ważna jest nawet czystość pracowniczej lodówki. W przypadku wnętrz urządzeń chłodniczych, urządzeń kuchennych, blatów, stołów czy biurek, przy których pracownicy spożywają lunch lub trzymają jedzenie, zastosujmy produkty do mycia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Wybierzmy preparaty zasadowe lub z zawartością aktywnych nanocząsteczek, co nie pozwoli przetrwać bakteriom, grzybom i zarodnikomradzi ekspert Clinex.

Zadbaj o środki czystości

Nie mniej istotną kwestią, szczególnie w sezonie podwyższonej zachorowalności na infekcje wirusowe, jest zapewnienie pracownikom stałego dostępu do środków higienicznych, które zminimalizują ryzyko szerzenia się zarazków. Mogą to być żele i jednorazowe chusteczki antybakteryjne, środki dezynfekujące na bazie alkoholu (min. 60 proc. alkoholu), zapas płynnego mydła do rąk z dozownikiem oraz ręczniki papierowe.

- Wyposażenie biur w tego typu środki pomoże w usuwaniu chorobotwórczych patogenów, które bytują nie tylko na dłoniach, ale i przedmiotach codziennego użytku czy wspólnych narzędziach pracy np. telefonach stacjonarnych czy klawiaturach. To łatwy i szybki sposób, aby spowolnić rozsiewanie zarazków wśród pracowników, którzy mogą nie tylko chronić siebie, ale też innych przed zakażeniem mówi Mateusz Wydrzyński.

Z jednej strony regularne utrzymywanie w czystości przestrzeni biurowych to koszt dla właściciela, który musi wynająć profesjonalną firmę sprzątającą lub oferującą usługi dezynfekcji oraz wyposażyć biuro w odpowiednie produkty do walki z patogenami. Jednak z drugiej strony koszty te zwrócą się poprzez lepszą produktywność  personelu, gdy ilość zachorowań będzie ograniczona. –  Choćby coś tak oczywistego, jak częste mycie rąk może wiele zdziałać. Niestety, często robimy to zbyt rzadko lub niewłaściwie. Przestrzeganie zasad higieny to jednak najlepsza metoda ochrony przed chorobami zakaźnymi, w tym wirusem przeziębienia i grypy zapewnia ekspert.

Źródło: Clinex Nanochem

***

Clinex Nanochem to marka należąca do spółki Amtra Sp. z o.o. Clinex to linia produktów przeznaczonych dla sektora HORECA, firm sprzątających, działów utrzymania ruchu, myjni samochodowych oraz dla firm, biorących udział w przetargach na środki utrzymania czystości. Produkty marki znajdują szerokie zastosowanie w restauracjach, hotelach, szkołach, zakładach przemysłowych, myjniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2020 roku

Louis Widmer tonik oczyszczający bez alkoholu, le
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Meridol sicherer Atem Odświeżająca pasta do zębów
Marka: CP GABA GmbH

Salvysat plus Buerger Filmtabl.
Marka: Johannes Bürger Ysatfabrik Gmb
Salvysat plus Buerger Filmtabl.
Salvysat plus Buerger Filmtabl. (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Eucerin Even Brighter Koncentrat
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Milgamma mono 300 Filmtabl.
Marka: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Milgamma mono 300 Filmtabl.
Milgamma mono 300 Filmtabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 272,00 zł

Pharmadies Bimsstein
Marka: OTC Siebenhandl GmbH
Pharmadies Bimsstein
Pharmadies Bimsstein (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Safran+rhodiola-extrakt Doktor wolz Kapseln
Marka: Dr. Wolz Zell GmbH
Safran+rhodiola-extrakt Doktor wolz Kapseln
Safran+rhodiola-extrakt Doktor wolz Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 127,00 zł

Sinaftin Creme
Marka: alldental Deutschland GmbH
Sinaftin Creme
Sinaftin Creme (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Sepia C 200 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Sepia C 200 Globuli
Sepia C 200 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Yogi Tea Frauen Tee Bio
Marka: TAOASIS GmbH Natur Duft Manufa
Yogi Tea Frauen Tee Bio
Yogi Tea Frauen Tee Bio (Opakowanie: 17X1.8 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 15,00 zł

Rausch preparat przeciw wszom
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH

Diclofenac Puren Gel
Marka: PUREN Pharma GmbH & Co. KG
Diclofenac Puren Gel
Diclofenac Puren Gel (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Pinimenthol Erkaelt.bad
Marka: Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.K
Pinimenthol Erkaelt.bad
Pinimenthol Erkaelt.bad (Opakowanie: 1000 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 105,00 zł

Viburnum Opulus D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Viburnum Opulus D 6 Globuli
Viburnum Opulus D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Biochemie 7 Magnesium phosphoric.D 6 Tabl.
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie 7 Magnesium phosphoric.D 6 Tabl.
Biochemie 7 Magnesium phosphoric.D 6 Tabl. (Opakowanie: 800 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Argentum/quarz Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Argentumquarz Amp.
Argentum/quarz Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Lefax extra kapsułki
Marka: Bayer Vital GmbH
Lefax extra kapsułki
Zastosowanie Lefax extra kapsułki (Opakowanie: 50 szt.)Lefax extra kapsułki (Opakowanie: 50 szt
Cena: 39,00 zł

Phytomillesime Maske
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Phytomillesime Maske
Phytomillesime Maske (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 162,00 zł

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 balsam
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Dermasel Duscheperlmutt Exklusiv
Marka: Fette Pharma AG
Dermasel Duscheperlmutt Exklusiv
Dermasel Duscheperlmutt Exklusiv (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Ilon Sensitive-creme
Marka: Cesra Arzneimittel GmbH & Co.K
Ilon Sensitive-creme
Ilon Sensitive-creme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Askina nieprzylegający opatrunek na rany 10 x 10
Marka: B. Braun Melsungen AG
Askina nieprzylegający opatrunek na rany 10 x 10 cm
Zastosowanie Askina nieprzylegający opatrunek na rany 10 x 10 cm (Opakowanie: 10 szt
Cena: 35,00 zł

Biolectra Magnesium 400 mg ultra Direct Orange
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Biolectra Magnesium 400 mg ultra Direct Orange
Biolectra Magnesium 400 mg ultra Direct Orange (Opakowanie: 40 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Biochemie Dhu 1 Calcium fluorat.D 12 Karto Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 1 Calcium fluorat.D 12 Karto Tabl.
Biochemie Dhu 1 Calcium fluorat.D 12 Karto Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Lactobact Premium 7 Tage Packung magensaftresiste
Marka: HLH Bio Pharma Vertriebs GmbH
Lactobact Premium 7 Tage Packung magensaftresistent  Kapsel n
Lactobact Premium 7 Tage Packung magensaftresistent Kapsel (n) (Opakowanie: 14 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter
Cena: 53,00 zł

Laluk 4500 Kapseln
Marka: Strathmann GmbH & Co.KG
Laluk 4500 Kapseln
Laluk 4500 Kapseln (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Eucerin Urearepair Plus balsam do ciała 5%
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Vichy Dercos szampon z Aminexilem
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Xyo Soft Krem usuwający owłosienie
Marka: Maddalin Cosmetics GbR

Heumann Blasen + Nieren Solubitrat Uro
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb

Paracetamol 500 mg Supp. 1a Pharma Suppos.
Marka: 1 A Pharma GmbH
Paracetamol 500 mg Supp. 1a Pharma Suppos.
Paracetamol 500 mg Supp. 1a Pharma Suppos. (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 7,00 zł

Compeed plastry na opryszczkę
Marka: HRA Pharma Deutschland GmbH
Compeed plastry na opryszczkę
Zastosowanie Compeed plastry na opryszczkę (Opakowanie: 15 szt
Cena: 39,00 zł

Asthma Hm Inj. Amp.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Asthma Hm Inj. Amp.
Asthma Hm Inj. Amp. (Opakowanie: 10X2 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 46,00 zł

Wohlderma Tropfen
Marka: Heilpflanzenwohl GmbH
Wohlderma Tropfen
Wohlderma Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 92,00 zł

Pressotherm Sport-tape 3,8cmx10m rot
Marka: ABC Apotheken-Bedarfs-Contor G
Pressotherm Sport-tape 3,8cmx10m rot
Pressotherm Sport-tape 3,8cmx10m rot (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Meridol Spezial szczoteczka do zębów
Marka: CP GABA GmbH
Meridol Spezial szczoteczka do zębów
Zastosowanie Meridol Spezial szczoteczka do zębów (Opakowanie: 1 szt.)Meridol Spezial szczoteczka do zębów (Opakowanie: 1 szt
Cena: 19,00 zł

Argentum Nitricum D 15 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Argentum Nitricum D 15 Globuli
Argentum Nitricum D 15 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Pantoprazol Ratiopharm Sk 20 mg na zgagę
Marka: ratiopharm GmbH
Pantoprazol Ratiopharm Sk 20 mg na zgagę
Zastosowanie Pantoprazol Ratiopharm Sk 20 mg na zgagę (Opakowanie: 14 szt
Cena: 26,00 zł

Hansaplast Blasenpflaster Sos Mix Pack
Marka: Beiersdorf AG
Hansaplast Blasenpflaster Sos Mix Pack
Hansaplast Blasenpflaster Sos Mix Pack (Opakowanie: 6 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Tepe szczoteczka międzyzębowa 0,8mm zielona
Marka: TePe D-A-CH GmbH
Tepe szczoteczka międzyzębowa 0,8mm zielona
Zastosowanie Tepe szczoteczka międzyzębowa 0,8mm zielona (Opakowanie: 6 szt
Cena: 20,00 zł

Eucerin Dermopure, peeling do twarzy
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Kytta krem bezzapachowy
Marka: Merck Selbstmedikation GmbH

Paket Canesten4
Marka: Bayer Vital GmbH
Paket Canesten4
Paket Canesten4 (Opakowanie: 1 op.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 49,00 zł

Corneregel Edo Augengel
Marka: Dr. Gerhard Mann
Corneregel Edo Augengel
Zastosowanie Corneregel Edo Augengel (Opakowanie: 120X0
Cena: 169,00 zł

Thym Uvocal plus Kapsułki
Marka: Strathmann GmbH & Co.KG
Thym Uvocal plus Kapsułki
Zastosowanie Thym Uvocal plus Kapsułki (Opakowanie: 90 szt
Cena: 169,00 zł

Isotonische Nacl 0,9% Eifelfango Inf.-lsg.
Marka: EIFELFANGO GmbH & Co. KG
Isotonische Nacl 0,9 Eifelfango Inf.-lsg.
Isotonische Nacl 0,9% Eifelfango Inf.-lsg. (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Schnupfen Endrine 0,1% Nasentr.
Marka: Chiesi GmbH
Schnupfen Endrine 0,1 Nasentr.
Zastosowanie Schnupfen Endrine 0,1% Nasentr
Cena: 21,00 zł

Flint plaster w sprayu
Marka: Togal Werk AG

Basodexan Softcreme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH
Basodexan Softcreme
Zastosowanie Basodexan Softcreme (Opakowanie: 100 g)- Zur unterstützenden Behandlung von trockener, schuppender Haut, z.B
Cena: 48,00 zł

Doppelherz System Magnez+Potas (cytrynian) w sasz
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz System Magnez+Potas cytrynian w saszetkach
Zastosowanie Doppelherz System Magnez+Potas (cytrynian) w saszetkach (Opakowanie: 40 szt
Cena: 56,00 zł

Paracetamol Al 125 Saeuglings-suppos.
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Paracetamol Al 125 Saeuglings-suppos.
Zastosowanie Paracetamol Al 125 Saeuglings-suppos. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 5,00 zł

Biochemie Pflueger 21 Zincum chloratum D 6 Trop.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 21 Zincum chloratum D 6 Trop.
Biochemie Pflueger 21 Zincum chloratum D 6 Trop. (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Corsodyl płyn do płukania jamy ustnej
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Emser spray na ból gardła
Marka: SIEMENS & Co

Vitango Filmtabletten
Marka: SCHAPER & BRÜMMER GmbH & Co. K
Vitango Filmtabletten
Vitango Filmtabletten (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Klosterfrau Venengold żel na nogi
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH

Fortimel Energy Multi Fibre Erdbeergeschmack
Marka: Nutricia GmbH
Fortimel Energy Multi Fibre Erdbeergeschmack
Fortimel Energy Multi Fibre Erdbeergeschmack (Opakowanie: 4X200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 54,00 zł

Prostata Gastreu N R 25 Tropfen
Marka: Dr.RECKEWEG & Co. GmbH
Prostata Gastreu N R 25 Tropfen
Prostata Gastreu N R 25 Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Macrogol dura Pulv.z.herst.e.lsg.z.einnehmen
Marka: Mylan dura GmbH
Macrogol dura Pulv.z.herst.e.lsg.z.einnehmen
Macrogol dura Pulv.z.herst.e.lsg.z.einnehmen (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Ichtholan 20% Salbe
Marka: Ichthyol-Gesellschaft Cordes H

Gluco Test paski testowe
Marka: Aristo Pharma GmbH
Gluco Test paski testowe
Zastosowanie Gluco Test paski testowe (Opakowanie: 50 szt.)Wybierz paski testowe, które sprostają wszystkim twoim oczekiwaniom
Cena: 87,00 zł

Sennesblaetter Tee
Marka: Bombastus-Werke AG
Sennesblaetter Tee
Sennesblaetter Tee (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 14,00 zł

Abtei Magen Darm tabletki na żołądek i jelita
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH
Abtei Magen Darm tabletki na żołądek i jelita
Zastosowanie Abtei Magen Darm tabletki na żołądek i jelita (Opakowanie: 20 szt
Cena: 18,00 zł

Biochemie 3 Ferrum phosphoricum D 12 Tabl.
Marka: Bombastus-Werke AG
Biochemie 3 Ferrum phosphoricum D 12 Tabl.
Biochemie 3 Ferrum phosphoricum D 12 Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Weleda łagodzący migdałowy olejek do twarzy
Marka: WELEDA AG

Arthrovitan Plus Kapseln
Marka: HARRAS-PHARMA-CURARINA GmbH
Arthrovitan Plus Kapseln
Arthrovitan Plus Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 215,00 zł

Emser Sinusitis Spray forte
Marka: SIEMENS & Co
Emser Sinusitis Spray forte
Emser Sinusitis Spray forte (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Linola Hautmilch leicht, mleczko do skóry
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Phoenix Silybum spag. Tropfen
Marka: PHÖNIX LABORATORIUM GmbH
Phoenix Silybum spag. Tropfen
Phoenix Silybum spag. Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Symphytum D 4 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Symphytum D 4 Globuli
Symphytum D 4 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Nivea Volumen Kraft Pflege
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Volumen Kraft Pflege
Nivea Volumen Kraft Pflege (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Eye Care Mascara tusz wydłużający rzęsy
Marka: EYE CARE

Doppelherz Witamina D 1.000 I.E. Extra
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz Witamina D 1.000 I.E. Extra
Zastosowanie Doppelherz Witamina D 1.000 I.E. Extra (Opakowanie: 45 szt
Cena: 15,00 zł

Lacri Stulln Ud Augentropfen
Marka: PHARMA STULLN GmbH
Lacri Stulln Ud Augentropfen
Lacri Stulln Ud Augentropfen (Opakowanie: 60X0.5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Bio H Tin Vitamin H 5 mg fuer 2 Monate Tabletten
Marka: Dr.R.PFLEGER GmbH
Bio H Tin Vitamin H 5 mg fuer 2 Monate Tabletten
Bio H Tin Vitamin H 5 mg fuer 2 Monate Tabletten (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 61,00 zł

Voltaren Schmerzgel Doppelpack
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Voltaren Schmerzgel Doppelpack
Voltaren Schmerzgel Doppelpack (Opakowanie: 2x150 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 89,00 zł

Crom Ophtal sine Edb Augentropfen
Marka: Dr. Winzer Pharma GmbH
Crom Ophtal sine Edb Augentropfen
Zastosowanie Crom Ophtal sine Edb Augentropfen (Opakowanie: 20X0
Cena: 21,00 zł

Bad Heilbrunner herbatka antystresowa w torebkach
Marka: Bad Heilbrunner Naturheilm.Gmb
Bad Heilbrunner herbatka antystresowa w torebkach
Zastosowanie Bad Heilbrunner herbatka antystresowa w torebkach (Opakowanie: 8 szt
Cena: 13,00 zł

Lightsuess słodzik w tabletkach
Marka: Spinnrad GmbH
Lightsuess słodzik w tabletkach
Zastosowanie Lightsuess słodzik w tabletkach (Opakowanie: 4000 szt
Cena: 105,00 zł

Eubos Omega 3-6-9 krem do cery wrażliwej
Marka: Dr.Hobein (Nachf.) GmbH

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis