Wyszukiwarka

Katalog zawiera 429135 produktów

Medycyna coraz bliżej jeszcze szerszego wykorzystania komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Dziś leczymy nią nie tylko nowotwory, ale też choroby neurologiczne dzieci i dorosłych

Dokładnie 8 października 1988 r., czyli równo 30 lat temu, prof. Eliane Gluckman wraz ze swoim zespołem dokonała pionierskiego przeszczepienia krwi pępowinowej 5-letniemu choremu na niedokrwistość Fanconiego Mathew Farrow.  Chłopiec został całkowicie wyleczony, a dziś jest cieszącym się życiem dorosłym. Od tego czasu zastosowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej w ratowaniu życia chorych na nowotwory i schorzenia hematologiczne jest powszechne. Opublikowane badania pokazują również, że mogą mieć zastosowanie w chorobach neurologicznych.

Czy krew pępowinowa może pomóc dziecku od którego została pobrana? Czy jest wykorzystywana w Polsce? Czym się różnią komórki macierzyste krwi pępowinowej od komórek macierzystych sznura? Kiedy za leczenie komórkami macierzystymi się płaci? Czy będzie można wyhodować narządu z komórek macierzystych? 30 rocznica pierwszego przeszczepienia krwi pępowinowej to idealny moment by odpowiedzieć na pytania które elektryzują opinię publiczną. O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy ekspertów:  
prof. Krzysztofa Kałwaka
z Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii
i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, dr hab. Magdalenę Chrościńską – Krawczyk z Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Pawła Kwiatkowskiego - prezesa Fundacji „Komórki Życia – Komórki Nadziei” oraz lek. med. Tomasza Barana z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Komórki macierzyste to pierwotne i niewyspecjalizowane jeszcze komórki charakteryzujące się wysoką zdolnością do samoodnawiania i różnicowania. W medycynie pozyskiwane są ze  szpiku kostnego, krwi obwodowej oraz tkanek popłodu: krwi pępowinowej i sznura pępowiny.  Stosowane są od ponad 30 lat w leczeniu ciężkich chorób hematologicznych i onkologicznych, zarówno dla dawcy od którego zostały pobrane jak i dla jego rodziny, lub osób niespokrewnionych (w zależności od wskazania). W roku 2017 opublikowano wyniki badań nad zastosowaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej w leczeniu autyzmu oraz mózgowego porażenia dziecięcego. Ich wyniki pokazują, że zastosowanie własnej krwi pępowinowej może przynieść korzystne efekty kliniczne.

– Komórki macierzyste pochodzące ze sznura pępowinowego i krwi pępowinowej zaskakują swoją uniwersalnością. Wykazują bardzo dużą skuteczność, a przy tym nie wymagają pełnej zgodności materiału w układzie HLA – nie musimy już szukać dawcy w pełni zgodnego, wystarczy zaledwie 60 proc. zgodności. Już dziś wiemy, że  możemy je wykorzystywać w leczeniu tak wielu chorób oraz to, że nie wiemy jeszcze wszystkiego, o ich zdolnościach – mówił prof. Krzysztof Kałwak. – My lekarze obecnie czekamy na możliwość naprawdę pełnego wykorzystania możliwości i potencjału drzemiącego w krwi pępowinowej. Te komórki – oprócz tego, że dzięki swojej prymitywności są tak bardzo uniwersalne – mają jeszcze dużą dawkę bardzo cennych substancji o działaniu immunomodulującym. Oznacza to, że podane np. dziecku z autyzmem potrafią znacznie złagodzić stan zapalny w centralnym ośrodku nerwowym. Czyli złagodzić objawy choroby – zwiększyć koncentrację, uspokoić, zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Zdaniem prof. Kałwaka w najbliższej przyszłości komórki macierzyste z krwi i sznura pępowinowego znajdą szerokie zastosowanie w leczeniu dorosłych. Już dziś znane są przypadki satysfakcjonujących terapii osób z udarem niedokrwiennym czy po przebytym zawale serca.

– W leczeniu chorób neurologicznych dzieci bardzo istotny jest wiek pacjenta – im młodsze dziecko, tym lepsze efekty terapii. Nie możemy się jednak łudzić, że wyleczymy całkowicie porażenie dziecięce czy autyzm. Podanie komórek macierzystych (z krwi pępowinowej lub ze sznura pępowiny) ma na celu polepszenie jakości życia i zniwelowanie objawów. I proszę mi wierzyć, że w przypadku naszych pacjentów nawet pozornie drobna zmiana to wielki krok na przód dla chorego i jego rodziny. Te „drobiazgi”, które uzyskujemy czasem już pod dwóch podaniach oznaczają np. wielkie postępy w rehabilitacji, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę widzenia, mowy czy koncentracji. To bardzo wiele – mówi dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk.

Terapia komórkami macierzystymi w chorobach neurologicznych realizowana jest w ramach procedury medycznego eksperymentu leczniczego, a co za tym idzie nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Powoduje to istotne ograniczenie dostępu do terapii dla dzieci, które nie mają zabezpieczonej krwi pępowinowej przy porodzie. Póki co z pomocą w finansowaniu terapii przychodzi Fundacja „Komórki Życia - Komórki Nadziei”.

­- Naszym zadaniem jest ułatwianie chorym dotarcie do potrzebnej im terapii. Większość
z nich to osoby, które nie mają własnej krwi pępowinowej – oczywiście gdyby ją miały cała procedura trwała by dużo krócej i byłaby bezkosztowa, ale tak jest rzadko. Naszym celem jest umożliwianie chorym dzieciom i ich rodzinom leczenie w Polsce oraz informowanie ich
o możliwościach i ośrodkach, które przeprowadzają takie terapie. To nasz priorytet, bowiem leczenie w kraju jest skuteczne, a skuteczność tą potwierdzają również historie naszych podopiecznych, ale też tańsze i przede wszystkim – mniej stresujące dla dziecka i jego rodziców. A akurat bark stresu jest czynnikiem kluczowym w zdrowieniu –
mówi Paweł Kwiatkowski, prezes Fundacji „Komórki życia – Komórki Nadziei”.

- Jedną z najpowszechniejszych obaw związaną z bankowaniem krwi pępowinowej jest ta, że przecież tej krwi jest mało i wystarczy jej jedynie na ewentualną terapię dla małego dziecka. Obecnie te obawy są nieuzasadnione. Już dziś potrafimy namnażać komórki macierzyste, a dosłownie „tuż za rogiem” jest i pewnie w przyszłym roku zostanie dopuszczona do zastosowania klinicznego będzie przynajmniej jedna technologia przyspieszająca i usprawniająca ten proces. To oznacza, że zbankowana krew bez problemu – i bez utraty jej wartości – wystarczy dla dorosłego człowieka. I to nie są marzenia – to jest nasza najbliższa przyszłość -  mówi dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Bankowanie krwi pępowinowej daje możliwość zabezpieczenia komórek macierzystych na przyszłość. Zdaniem Pawła Kwiatkowskiego gwarantem tej przyszłości są nasi lekarze i badacze – zadaniem władz i organizacji, takich jak kierowana przez niego Fundacja – jest zapewnianie im wsparcia i motywacji, dzięki którym nie będą bali się podejmować śmiałych i pionierskich działań. I będą tworzyć tak przełomowe terapie, jak prof. Eliane Gluckman.

O PBKM

Polski Bank Komórek Macierzystych przewodzi międzynarodowej Grupie Famicord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi na terenie Europy. Biorąc pod uwagę liczbę nowo pozyskiwanych próbek Grupa jest zdecydowanie największym bankiem w Europie z ponad 20% udziałem w rynku. Na koniec pierwszego półrocza 2018 roku Grupa przechowywała 169 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne). Celem bankowania jest zapewnienie bezpieczeństwa rodziny na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby wymagającej przeszczepienia komórek macierzystych u dawcy lub członków jego najbliższej rodziny.

Dodatkowo Grupa inwestuje w rozwój usług w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), uważanych za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju medycyny.

Dotychczas komórki macierzyste z PBKM zostały wydane do leczenia ok. 2000 pacjentów na całym świecie.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Na sezon 2022 roku

Organic cannabis lekki krem ujędrniający do twarzy na dzień- cera wiotka 50ml ecolatier

Marka: Atrakcyjne oferty

Now foods nature's shield protective blend (30 ml)

Marka: Atrakcyjne oferty
Now foods natures shield protective blend 30 ml

Nature\'s Shield to współczesna wersja słynnego olejku złodziei

Lampion świecznik bambusowy 28x59cm z wkładem szklanym kolor naturalny

Marka: Atrakcyjne oferty

Intryga midi figi italian fashion- czarne

Marka: Atrakcyjne oferty

Fotel boho hamak ogrodowy wiszące bociane gniazdo 80cm

Marka: Atrakcyjne oferty
Fotel boho hamak ogrodowy wiszące bociane gniazdo 80cm

Fotel hamak ogrodowy wiszące Bocianie gniazdo 80cm Fotel wiszące  idealnie sprawdzi się w ogrodzie jak i w domu

Labs212 l-leucine b1 b3 (30 kaps.)

Marka: Atrakcyjne oferty
Labs212 l-leucine b1 b3 30 kaps.

Połączenie aminokwasu L-Leucyny z dwiema formami witaminy B1 oraz witamina B3 (niacyną)

Sprawdź: labs leucine kaps

Kenay witamina d3 4000 iu (300 kaps.)

Marka: Atrakcyjne oferty
Kenay witamina d3 4000 iu 300 kaps.

Witamina D reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową, co ma bezpośredni wpływ na gęstość mineralną kości

Sprawdź: kenay witamina kaps

Trace minerals 55 billion - probiotyki (30 kaps.)

Marka: Atrakcyjne oferty
Trace minerals 55 billion - probiotyki 30 kaps.

Probiotyk 55 Billion zawiera 10 szczepów bakterii probiotycznych z rodziny Lactobacillus oraz Bifidobacterium

Plakat architektura miejska

Marka: Atrakcyjne oferty

Cana 885 2xl damska koszula nocna

Marka: Atrakcyjne oferty

Cana 885 damska koszula nocna

Marka: Atrakcyjne oferty

Koszula nocna de lafense 597 rebecca

Marka: Atrakcyjne oferty
Koszula nocna de lafense 597 rebecca

Letnia koszula damska w kółka z krótkim rękawem, z kieszeniami.Ramiona ozdobione ażurową koronką. Dekolt w półokrągły, długość do kolan

Figi kąpielowe ava sf 99/2 jungle

Marka: Atrakcyjne oferty
Figi kąpielowe ava sf 992 jungle

Figi kąpielowe z mikrofibry w kolorowe kwiaty, po bokach troczki. Idealny komplet z biustonoszem SK-99.Skład: 80% poliamid, 20% elastan ..

Półhalka julimex soft & smooth

Marka: Atrakcyjne oferty
Półhalka julimex soft  smooth

Półhalka damska, wykonana w technologii bezszwowej. Ultracienkie wykończenie brzegów sprawia, że halka nie odznacza się pod ubraniem

Cornette 114/51 244602 rozpinana piżama męska plus size

Marka: Atrakcyjne oferty

Cornette 114/49 667702 rozpinana piżama męska

Marka: Atrakcyjne oferty

Figi damskie ava 1764

Marka: Atrakcyjne oferty
Figi damskie ava 1764

Piękne damskie figi wykonane z połączenia wzorzystej dzianiny i siateczki. Nogawki wykończone gumką

Sprawdź: figi damskie

Eldar elena bluzka damska

Marka: Atrakcyjne oferty

Eldar frida bluzka damska

Marka: Atrakcyjne oferty

Eldar raisa bluzka damska

Marka: Atrakcyjne oferty

Eldar astrid bluzka damska plus size

Marka: Atrakcyjne oferty

Legginsy bas bleu anabel ciążowe 200 den

Marka: Atrakcyjne oferty
Legginsy bas bleu anabel ciążowe 200 den

Wygodne i komfortowe legginsy, (spodnie) z miękkiego materiału (85% poliester, 15% elastan), długie

Eldar tifany bluzka damska

Marka: Atrakcyjne oferty

Figi kąpielowe ava 13/4

Marka: Atrakcyjne oferty
Figi kąpielowe ava 134

Wysokie, zabudowane figi kąpielowe z gładkiej, mikrofibry z przeszyciami. Idealny komplet z biustonoszem SK 13Skład: 80% poliamid, 20% elastan ..

Sprawdź: figi kąpielowe

Fototapeta escorca sa calobra plaży na majorce balearach

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta liści herbaty

Marka: Atrakcyjne oferty

Plakat organiczne jabłka w koszyku. orchard. ogród

Marka: Atrakcyjne oferty

Regina 080 damska koszula nocna plus size

Marka: Atrakcyjne oferty

Regina 590 piżama męska

Marka: Atrakcyjne oferty

Regina 404 damska koszula nocna plus size

Marka: Atrakcyjne oferty

Eldar palomea czarno-beżowa bluzka damska

Marka: Atrakcyjne oferty

Cornette 318/42 rozpinana piżama męska

Marka: Atrakcyjne oferty

Eldar paula bluzka damska

Marka: Atrakcyjne oferty

Eldar beatrice bluzka damska

Marka: Atrakcyjne oferty

Garnitur damski the fresh princess zestaw

Marka: Atrakcyjne oferty
Garnitur damski the fresh princess zestaw

Ze względu na swoje unikatowe wzory polecane dla wszystkich animatorek Garnitur wykonany z porządnego nieprześwitującego materiału

Regina 590 piżama męska plus size

Marka: Atrakcyjne oferty

Zakostki wola w94.1n4 ag+

Marka: Atrakcyjne oferty
Zakostki wola w94.1n4 ag+

Zakostki męskie z wysokogatunkowej bawełny z jonami srebra

Sprawdź: zakostki wola

Regina 591 piżama męska plus size

Marka: Atrakcyjne oferty

Kenay witamina d3 4000 iu (60 kaps.)

Marka: Atrakcyjne oferty
Kenay witamina d3 4000 iu 60 kaps.

Zwiększa wchłanianie wapnia i fosforu, pobudza komórki kościotwórcze i reguluje mineralizację kości

Sprawdź: kenay witamina kaps

Cukierki ziołowe rokitnik 60g verbena

Marka: Atrakcyjne oferty

Obraz cartoon kuchni

Marka: Atrakcyjne oferty

Kulka piłka do masażu relaksująca niebieska

Marka: Atrakcyjne oferty
Kulka piłka do masażu relaksująca niebieska

Kulka Piłka do masażu relaksująca niebieska Kulka do masażu relaksująca ma działanie relaksacyjne i terapeutyczne

Zestaw 2 donic na stojaku 29x29x50 cm 31,5x31,5x59 cm białe

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta dzień dobry w pięciu językach

Marka: Atrakcyjne oferty

Kubek grand cru moments

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta transport background & travel

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta amphora roman z morskich osadów w morzu śródziemnym

Marka: Atrakcyjne oferty

Lampa dekoracyjna solarna led żółw i żaba na skuterze 35x15,3x36cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Kawiarka moka 450 ml

Marka: Atrakcyjne oferty

Piłka do masażu 6 cm niebieska

Marka: Atrakcyjne oferty
Piłka do masażu 6 cm niebieska

Piłka do masażu 6 cm niebieska Piłka do masażu z subtelną ulgą dla mniejszych powierzchni, takich jak ramiona, uda lub stopy

Michelin opona 160/60zr17 (69w) tl pilot power 2ct

Marka: Atrakcyjne oferty
Michelin opona 16060zr17 69w tl pilot power 2ct

Opona przeznaczona do motocykli sportowych o wysokiej wydajności

Michelin opona 120/70zr17 (58w) tl pilot road 2

Marka: Atrakcyjne oferty
Michelin opona 12070zr17 58w tl pilot road 2

Zwyciężczyni wszystkich testów Moto Revue i Motorrad od momentu pojawienia się na rynku w 2007 roku

Fototapeta radio vintage

Marka: Atrakcyjne oferty

Obraz vector menu

Marka: Atrakcyjne oferty

Virde chili aktywawator 90 tab odchudzanie

Marka: Atrakcyjne oferty

Loreal inoa farba do włosów głęboki i trwały kolor dodatkowa ochrona włosa 60 ml 8.13 jasny blond popielato - złocisty

Marka: Atrakcyjne oferty
Loreal inoa farba do włosów głęboki i trwały kolor dodatkowa ochrona włosa 60 ml 8.13 jasny blond popielato - złocisty

Żel. Koloryzujący. INOA służy do przygotowania mieszanki do innowacyjnej koloryzacji włosów. INOA czyli. Inowacja. Bez. Amoniaku

Fototapeta baleary zielone łąki w formentera i drewna ogrodzenia

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta la mola latarnia morska w formentera trawą złotym

Marka: Atrakcyjne oferty

Nóż outdoorowy morakniv eldris (nz-eld-ss-66)

Marka: Atrakcyjne oferty

Maczuga mb one dla początkujących 50 cm babache

Marka: Atrakcyjne oferty
Maczuga mb one dla początkujących 50 cm babache

Jednoczęściowa maczuga renomowanej niemieckiej firmy Mr. Babache. Kolor pomarańczowy. Cena za sztukę

Hulajnoga nils extreme

Marka: Atrakcyjne oferty
Hulajnoga nils extreme

Hulajnoga Nils Extreme To hulajnoga przeznaczona dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jej niewątpliwą zaletą jest nowoczesny design

Hamak ogrodowy kolorowe pasy pomarańczowe 200 cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Hamak ogrodowy kolorowe pasy czerwone 200cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta nahaufnahme von kaffeebohnen

Marka: Atrakcyjne oferty

Body krótki rękaw "moje pierwsze święta z bałwankiem" moocha biały

Marka: Atrakcyjne oferty

Hamak ogrodowy kolorowe pasy bordowe 200cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta koncepcja wielojęzyczny

Marka: Atrakcyjne oferty

Hulajnoga czarno-złota nils extreme

Marka: Atrakcyjne oferty
Hulajnoga czarno-złota nils extreme

Hulajnoga czarno-złota NILS EXTREME   Hulajnoga przeznaczona dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Fototapeta retro tła

Marka: Atrakcyjne oferty

Odkamieniacz pianka czyszcząca do mycia sanit shine 1l

Marka: Atrakcyjne oferty
Odkamieniacz pianka czyszcząca do mycia sanit shine 1l

Pianka czyszcząca odkamieniacz spray SANIT SHINE 1L Preparat w formie pianki do mycia i odkamieniania urządzeń i powierzchni sanitarnych

Figi kąpielowe ava sf 74

Marka: Atrakcyjne oferty
Figi kąpielowe ava sf 74

Niskie figi kąpielowe o klasycznym kroju. Wykonane z gładkiej i wzorzystej dzianiny...

Sprawdź: figi kąpielowe

Filtr oleju k&n kn146 3201071

Marka: Atrakcyjne oferty

Preparat do mycia podłóg floor orange 1l zapach pomarańczowy

Marka: Atrakcyjne oferty

Preparat do mycia mocno zabrudzonych podłóg floor shine 1l

Marka: Atrakcyjne oferty

Płyn do czyszczenia mocno zabrudzonych ścian i podłóg floor alco 1l

Marka: Atrakcyjne oferty

Strój dla dziewczynki księżniczka wróżka

Marka: Atrakcyjne oferty
Strój dla dziewczynki księżniczka wróżka

Barwny strój dla dziewczynki Księżniczka. Precyzyjnie wykonany, bardzo ładnie prezentuje się na ciele

Giardino dei sensis - mleczko do twarzy - 150ml

Marka: Atrakcyjne oferty
Giardino dei sensis - mleczko do twarzy - 150ml

Pierwszym krokiem każdego rytuału kosmetycznego jest oczyszczenie, które musi być delikatne i skuteczne, z poszanowaniem równowagi skóry

Giardino dei sensis - krem do twarzy argan - 75ml

Marka: Atrakcyjne oferty
Giardino dei sensis - krem do twarzy argan - 75ml

Lekka emulsja, która wykorzystuje dobroczynne właściwości ekologicznego oleju ARGANOWEGO, bogatego w kwasy tłuszczowe oraz witaminy E i A

Ochraniacze łokci fox titan race elbow

Marka: Atrakcyjne oferty

Kominiarka oxford coolmax

Marka: Atrakcyjne oferty
Kominiarka oxford coolmax

Kominiarka wykonana ze specjalnego materiału CoolMax, zapewnia maksymalny komfort termiczny zarówno podczas jazdy w ciepłe jak i w chłodne dni

Kominiarka bawełniana oxford

Marka: Atrakcyjne oferty
Kominiarka bawełniana oxford

Bawełniana kominiarka idealnie przylega do twarzy. Pojedynczy duży otwór nie ogranicza pola widzenia

Wazon primula niski bursztynowy

Marka: Atrakcyjne oferty

Abus kotwa ścienno/podłogowa granit wba 100

Marka: Atrakcyjne oferty
Abus kotwa ściennopodłogowa granit wba 100

Kotwa umożliwiająca przypięcie jednośladu do ściany w piwnicy, garażu lub na elewacji budynku

Kufry boczne givi e22n cruiser - 22 litry (2 sztuki)

Marka: Atrakcyjne oferty
Kufry boczne givi e22n cruiser - 22 litry 2 sztuki

Kufry boczne Givi E22N CRUISERPOJEMNOŚĆ 22 LITRY 2 SZTUKIGivi jest włoskim producentem akcesoriów motocyklowych o globalnym zasięgu

Basen dmuchany dla dzieci tęcza 142x119x84cm 82l

Marka: Atrakcyjne oferty
Basen dmuchany dla dzieci tęcza 142x119x84cm 82l

Basen dmuchany dla dzieci Tęcza 142x119x84cm 82L Basen dmuchany dla dzieci z daszkiem Tęcza idealnie ochroni dziecko przed słońcem

Basen brodzik dziecięcy dmuchany 61x15cm miś

Marka: Atrakcyjne oferty
Basen brodzik dziecięcy dmuchany 61x15cm miś

Basen Brodzik dziecięcy dmuchany 61x15cm Żółw Basen idealnie nadaje się dla najmłodszych zapewni wiele radości każdemu dziecku

Oczyszczające mleczko do twarzy - 250ml ecolatier

Marka: Atrakcyjne oferty

Basen dmuchany dla dzieci tęcza z funkcją natryskową147x130x86cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta piękno kobiety z motyla

Marka: Atrakcyjne oferty

Czajnik elektryczny plissé 1 l czarny

Marka: Atrakcyjne oferty

Koło do ćwiczeń mięśni brzucha

Marka: Atrakcyjne oferty
Koło do ćwiczeń mięśni brzucha

Koło do ćwiczeń mięśni brzucha Koło do ćwiczeń  wzmacnia mięśnie brzucha, klatki piersiowej, a także mięśnie rąk, ramion i łydek

Fototapeta ziarna kawy i biały kubek

Marka: Atrakcyjne oferty

Lampki 50 led solarne ciepłe białe lampki dekoracyjne lampki dekoracyjne

Marka: Atrakcyjne oferty

Plakat sylwetka drzewa z lotu ptaka

Marka: Atrakcyjne oferty

Ramka na zdjęcia japan 20 x 27 cm biała

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac piankowy padwa max plus 60x190 cm średnio / twardy kokos pianka t25

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac piankowy padwa max plus 60x190 cm średnio  twardy kokos pianka t25

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec niepikowany z zamkiem w kształcie litery L

Materac piankowy padwa max plus 60x170 cm średnio / twardy kokos pianka t25

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac piankowy padwa max plus 60x170 cm średnio  twardy kokos pianka t25

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec niepikowany z zamkiem w kształcie litery L

Materac piankowy prato max plus 185x215 cm średnio twardy pianka t25

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac piankowy prato max plus 185x215 cm średnio twardy pianka t25

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec niepikowany z zamkiem w kształcie litery L

Materac piankowy prato max plus 165x240 cm średnio twardy pianka t25

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac piankowy prato max plus 165x240 cm średnio twardy pianka t25

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec niepikowany z zamkiem w kształcie litery L

Materac piankowy prato max plus 165x230 cm średnio twardy pianka t25

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac piankowy prato max plus 165x230 cm średnio twardy pianka t25

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec niepikowany z zamkiem w kształcie litery L

Materac piankowy prato max plus 180x235 cm średnio twardy pianka t25

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac piankowy prato max plus 180x235 cm średnio twardy pianka t25

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec niepikowany z zamkiem w kształcie litery L

Materac piankowy prato max plus 180x225 cm średnio twardy pianka t25

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac piankowy prato max plus 180x225 cm średnio twardy pianka t25

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec niepikowany z zamkiem w kształcie litery L

Lampki ogrodowe solarne 50 led kolorowe multikolor

Marka: Atrakcyjne oferty
Lampki ogrodowe solarne 50 led kolorowe multikolor

Lampki 50 LED solarne multikolor  Lampki  Łańcuch solarny to przykuwający spojrzenia sposób na oświetlenie Twojego ogrodu o każdej porze roku

Materac divali mini 135x145 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 135x145 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 125x140 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 125x140 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 130x130 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 130x130 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 140x185 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 140x185 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 145x215 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 145x215 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 145x175 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 145x175 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 105x235 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 105x235 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 125x205 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 125x205 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 125x195 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 125x195 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 115x235 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 115x235 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 110x235 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 110x235 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 110x225 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 110x225 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 115x240 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 115x240 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 115x230 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 115x230 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 110x230 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 110x230 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 135x215 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 135x215 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 135x185 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 135x185 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 135x155 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 135x155 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 130x215 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 130x215 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 130x195 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 130x195 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 130x185 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 130x185 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 130x155 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 130x155 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 135x190 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 135x190 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac divali mini 135x160 cm średnio twardy visco memory

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac divali mini 135x160 cm średnio twardy visco memory

Materac Divali to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg

Materac kieszeniowy sofia 150x150 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 140x215 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 140x205 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 140x185 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 140x175 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 145x215 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 145x185 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 145x165 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 105x230 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 125x175 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 110x240 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 135x205 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 135x155 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x175 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x165 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 135x170 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 135x150 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 125x200 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 125x190 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 125x160 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 125x150 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 140x160 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x220 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x210 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x200 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x180 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x170 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 130x160 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 140x200 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 100x200 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy sofia 90x200 cm średnio twardy visco memory jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 185x215 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 185x200 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 165x240 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 180x225 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 180x240 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 180x230 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 175x225 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac kieszeniowy bruksela max plus 170x230 cm twardy jednostronny

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta ogród ze stawem w stylu azjatyckim

Marka: Atrakcyjne oferty

Mata koc plażowy 180 x 60 cm w paski niebiesko- białe

Marka: Atrakcyjne oferty
Mata koc plażowy 180 x 60 cm w paski niebiesko- białe

Mata koc plażowy 180 x 60 cm w paski niebiesko białe Mata przeznaczona jest do rekreacji na świeżym powietrzu

Plakat etykiety silnikowe grunge zabytkowe spółek

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta salaterki warzyw samodzielnie na białym tle

Marka: Atrakcyjne oferty

Doniczka dekoracyjna figurka w kształcie żółw 38x23x27cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Lampki świąteczne solarne na druciku świetlnym 200 led multikolor lampki dekoracyjne

Marka: Atrakcyjne oferty

Plakat distruzione

Marka: Atrakcyjne oferty

Kamizelka bezpieczeństwa dmuchana dla dzieci

Marka: Atrakcyjne oferty
Kamizelka bezpieczeństwa dmuchana dla dzieci

Kamizelka bezpieczeństwa dmuchana dla dzieci Kamizelką ratunkową dla dzieci pozwoli  bawić się całkowicie bezpiecznie

Fototapeta formentera beach wood pier turquoise balearic sea

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta formentera la mola latarnia baleary

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta la mola latarni formentera nopal chumbera

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta manhattan skyline at night, new york city

Marka: Atrakcyjne oferty

Obraz grillowane steki, frytki i warzywa

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta rosja przycisk

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta parli italiano?

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta nauka języka niemieckiego

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta tunel zmieniających się jasnych i ciemnych pasków. hi-res 3d.

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta sonnenblumenfeld

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta piments rouges

Marka: Atrakcyjne oferty

Obraz cannelle et badiane. skład zen

Marka: Atrakcyjne oferty

Fototapeta tropikalna wyspa

Marka: Atrakcyjne oferty

Kufer/top case shad sh29 black/black

Marka: Atrakcyjne oferty

Materac podwójny dmuchany 198x160cm

Marka: Atrakcyjne oferty
Materac podwójny dmuchany 198x160cm

Materac podwójny dmuchany  198x160cm Materac podwójny dmuchany  idealnie sprawdzi się w upalne dni na plaży, ogrodzie, basenie

Baldachim żagiel markiza przeciwsłoneczna kwadratowy 3x3cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Baldachim żagiel markiza przeciwsłoneczna trójkąt 3x3x3 cm ciemny beż

Marka: Atrakcyjne oferty
Baldachim żagiel markiza przeciwsłoneczna trójkąt 3x3x3 cm ciemny beż

Baldachim żagiel markiza przeciwsłoneczna trójkąt 3x3x3m ciemny beż Żagiel stanowi doskonałą osłonę przed słońcem

Baldachim żagiel markiza przeciwsłoneczna kwadratowy 2x3 cm

Marka: Atrakcyjne oferty

Michelin opona 180/55 zr17 (73w) pilot road 4 gt r

Marka: Atrakcyjne oferty
Michelin opona 18055 zr17 73w pilot road 4 gt r

Opony motocyklowe Michelin Pilot Road 4 przeznaczone do motocykli sportowo-turystycznych oraz sportowych

Skechers bountiful-dreamy vibes 149113-bkcc 40 czarny

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers bountiful-dreamy vibes 149113-bkcc 36 czarny

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers ultra flex-rapid attention 149065-wbpk 39.5 biało-czarne

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers ultra flex-rapid attention 149065-wbpk 38.5 biało-czarne

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers ultra flex-rapid attention 149065-wbpk 38 biało-czarne

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers ultra flex-rapid attention 149065-wbpk 37.5 biało-czarne

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers ultra flex-rapid attention 149065-wbpk 36.5 biało-czarne

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers solar fuse-gravity experience 149025-gysl 35.5 szary

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers d'lux walker-infinite motion 149023-bbk 39.5 czarny

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers d'lux walker-infinite motion 149023-bbk 35.5 czarny

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour fitted short sleeve 1361683-001 xl czarny

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour long sleeve 1361524-410 xxl granatowy

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour long sleeve 1361524-410 xl granatowy

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour long sleeve 1361524-410 s granatowy

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour long sleeve 1361524-410 m granatowy

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour long sleeve 1361524-410 l granatowy

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour short sleeve 1361518-600 xl czerwony

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour short sleeve 1361518-600 s czerwony

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour heatgear armour short sleeve 1361518-600 l czerwony

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour tech graphic wm shorts 1361510-011 xxl szary

Marka: Atrakcyjne oferty

Under armour tech graphic wm shorts 1361510-011 m szary

Marka: Atrakcyjne oferty

Skechers flex appeal 3.0 13476-bkgd 37.5 czarny

Marka: Atrakcyjne oferty

Mata koc plażowy 180 x 60 cm niebieska

Marka: Atrakcyjne oferty
Mata koc plażowy 180 x 60 cm niebieska

Mata koc plażowy 180 x 60 cm Niebieski Mata przeznaczona jest do rekreacji na świeżym powietrzu

Pompka elektryczna 12 v samochodowa

Marka: Atrakcyjne oferty
Pompka elektryczna 12 v samochodowa

Pompka elektryczna 12V samochodowa. Pompka elektryczna sprawdzi się do napełniania materacy, piłek, pontonów, basenów i dmuchanych zabawek

Pompka elektryczna 220-240v zasilana z gniazdka

Marka: Atrakcyjne oferty

Strefa marek

Kategorie

Mapa strony